Europarlament. Jakie są zasady eurowyborów?

W wyborach do europarlamentu mandat eurodeputowanego otrzyma 750 osób. Polacy mają do zdobycia 51 mandatów.

Przygotowania do eurowyborów 2014 trwają. Do 24 lutego nastąpi zarządzenie wyborów; do 5 kwietnia – rejestracja komitetów i start kampanii; do 15 kwietnia – rejestracja list; do 10–23 maja – bezpłatna kampania w mediach.

Eurowybory. Kto może kandydować?

Kto może startować w wyborach do europarlamentu? Przede wszystkim musi być obywatelem UE. Minimalny wiek kandydata na eurodeputowanego to w większości krajów 18 lub 21 lat. We Włoszech i na Cyprze – 25 lat. W Polsce kandydat musi mieć 21 lat.

Eurowybory. Jak będziemy głosować?

Kandydatów do europarlamentu będziemy wybierać w 13 okręgach wyborczych. Aby zarejestrować listę, trzeba zebrać 10 tys. podpisów poparcia. Na liście okręgowej musi znaleźć się przynajmniej 5 kandydatów, ale nie więcej niż 10.

Eurowybory. Kiedy poznamy wyniki?

Ogłoszenie wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego w obwodzie wyborczym nie może nastąpić przed zakończeniem głosowania w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 20/01/2014

Zobacz też

Zasiłek z pomocy społecznej - jak go dostać? Komu przysługuje zasiłek z pomocy społecznej? Zasiłek z pomocy społecznej - jak go dostać? Komu przysługuje zasiłek z pomocy społecznej? Zasiłek z pomocy społecznej możesz otrzymać, jeśli nie jesteś w stanie sam sobie poradzić z przezwyciężeniem trudnej sytuacji życiowej. By otrzymać zasiłek z pomocy społecznej musisz jednak spełniać określone warunki i przedstawić wymagane dokumenty. Sprawdź, jak otrzymać zasiłek z pomocy społecznej. Dlaczego trzeba umyć samochód po zimie? Jak to zrobić? Dlaczego trzeba umyć samochód po zimie? Jak to zrobić? Każdy właściciel pojazdu powinien wiedzieć, że karoserie aut są najbardziej podatne na zużycie w okresie zimowym. Powodem są nie tyle ujemne temperatury, co sól i chemiczne preparaty sypane na drogi, które osiadają na autach. Z tego powodu mycie samochodu po zimie jest niezbędne. Podpowiadamy, jak skutecznie umyć auto przed nadejściem wiosny. Jaki KOLOR SAMOCHODU był najmodniejszy w 2012 roku? Jaki KOLOR SAMOCHODU był najmodniejszy w 2012 roku? Dla wielu osób, a szczególnie tych płci pięknej, kolor samochodu ma kluczowe znaczenie przy wyborze nowego auta. Wybór jednak nie jest prosty, bo możliwości kolorystyczne są dziś naprawdę duże. Na jaki lakier warto się więc zdecydować? Który kolor jest najczęściej wybierany na świecie? Jakie były największe zwycięstwa w karierze ARTURA SZPILKI? Jakie były największe zwycięstwa w karierze ARTURA SZPILKI? Artur Szpilka to w ostatnim czasie najpopularniejszy polski bokser. Mimo tego, że stoczył dopiero kilkanaście walk na zawodowych ringach, to już zapowiada, że chce zdobyć mistrzostwo świata. Oto lista najważniejszych dotychczasowych walki „Szpili”.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!