Era przetrwania, odc. 3 - co się wydarzy?

Era przetrwania to reality show, w którym uczestnicy  przez kilka tygodni żyją z dala od cywilizacji w warunkach przypominających te panujące w epoce kamienia łupanego. Jak sobie poradzą z brakiem jedzenia, chłodem, bez prądu i internetu?Cztery dni wcześniej dwadzieścioro nowoczesnych Brytyjczycy zdecydowało się na podróż w czasie - do epoki kamienia łupanego. Teraz widzą, że pozostawionej żywności wystarczy im tylko na kilka dni, ich poziom energii spada, muszą więc szybko zdobyć więcej pożywienie - co oznacza konieczność efektywnego polowania.

Dwa kilometry na zachód od obozu znajduje się jezioro, które roi się od ryb bogatych w białko. Steve Nicholson wie o tym, ale nie zna dokładnego położenia akwenu. Jego misją jest znalezienie jeziora, co nie jest łatwym zadaniem bez kompasu, mapy lub urządzenia GPS,
Po trzygodzinnej wycieczce grupa zajmująca się rybołówstwem odnajduje jezioro. Nie marnują czasu na rozbieranie się, tylko skaczą do wody w ubraniach - pranie jest im bardzo potrzebne. Mike i Steve budują wędki do połowów.  Używają szpagatów, a także kości i cierni jako haczyków. Mimo to nie udaje im się niczego złowić i wracają do obozu z pustymi rękami. Są jednak przekonani, że jezioro jest odpowiedzią na ich kryzys związany z brakiem jedzenia.
Następnego dnia poszukiwanie żywności trwa nadal. Oliver i jego dziewczyna Terri zbierają jagody tarniny. Oliver - były harcerz i kadet w armii czuje się dobrze w epoce kamienia łupanego, jednak zajmująca się florystyką Terri nie jest zadowolona ze spędzania życia w tej epoce.
Po powrocie do obozu widzą jak głód powala swoją pierwszą ofiarę. Jest to Kym - do akcji z pomocą musi wkroczyć medyk.
Zdesperowany Stevena chce zdobyć jedzenie. Prowadzi więc grupę zadaniową do jeziora - postarają się złowić jak najwięcej ryb. Ale z powodu rosnącego napięcia dochodzi wśród do spięć i gubią drogę. Gdy wracają do obozu dowiadują się, że Terri czuje się coraz słabsza - jej chłopak Oliver jest zaniepokojony, boi się, że Terri zechce odejść.
"Rybakom" w końcu udaje się dotrzeć do jeziora, ale czy nałapią tyle ryb, by powstrzymać Kym, Olivera i Terri od opuszczenia programu?

 

Redakcja 14/10/2015

Zobacz też

Halo na słońcu - czym jest to zjawisko i co zapowiada? Halo na słońcu - czym jest to zjawisko i co zapowiada? W umiarkowanych szerokościach geograficznych półkuli północnej po długotrwałej wyżowej pogodzie spodziewać możemy się serii niżów przynoszących deszcze. Usuwanie się wyżu objawia się sekwencją chmur od cirrusów (piętra wysokiego) do stratusów (niskiego). Zdarza się, że dookoła słońca pojawia się też tzw. halo. Co oznacza to zjawisko? Kim jest Zofia Maria Ślotała, nowa dziewczyna Borysa Szyca? Kim jest Zofia Maria Ślotała, nowa dziewczyna Borysa Szyca? Zofia Maria Ślotała ma 23 lata. Była modelką, teraz zajmuje się stylizacją. Od stycznia jest widywana z Borysem Szycem. Mówi się, że to ona zajęła miejsce w sercu po Kai Śródce, z którą aktor rozstał się przed świętami Bożego Narodzenia w 2011 roku. Jaka kara grozi za porwanie? Gdy porywacze żądają okupu za życie Jaka kara grozi za porwanie? Gdy porywacze żądają okupu za życie 24 stycznia 2012, we wtorek w Sosnowcu zostało porwane półroczne dziecko. Potem okazało się, ze porwanie zostało sfingowane przez matkę Katarzynę W. Ale porwanie syna biznesmena spod Poznania i po dziesięciu dniach odbicie porwanego przez policję, nie było sfingowane. Czy wiesz, jaka kara grozi przestępcy za porwanie dziecka lub kogokolwiek? Mówimy, jakie kary nakłada polskie prawo na tego typu przestępstwa. Jaka kara grozi porywaczowi za porwanie? Jaka jest różnica między uprowadzeniem a porwaniem? Jaka kara grozi porywaczowi za porwanie? Jaka jest różnica między uprowadzeniem a porwaniem? Historia porwanej półrocznej Madzi Waśniewskiej z Sosnowca wstrząsnęła Polską. Jednak w świetle prawa dziewczynka została uprowadzona. Natomiast głośna sprawa z maja 2012, gdy policja odbiła w rąk porywaczy syna biznesmena spod Poznania, jest klasycznym przykładem porawnia dla okupu. Jaka jest różnica między uprowadzeniem a porwaniem? Jaka kara grozi porywaczom?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!