Era przetrwania, odc. 3 - co się wydarzy?

Era przetrwania to reality show, w którym uczestnicy  przez kilka tygodni żyją z dala od cywilizacji w warunkach przypominających te panujące w epoce kamienia łupanego. Jak sobie poradzą z brakiem jedzenia, chłodem, bez prądu i internetu?Cztery dni wcześniej dwadzieścioro nowoczesnych Brytyjczycy zdecydowało się na podróż w czasie - do epoki kamienia łupanego. Teraz widzą, że pozostawionej żywności wystarczy im tylko na kilka dni, ich poziom energii spada, muszą więc szybko zdobyć więcej pożywienie - co oznacza konieczność efektywnego polowania.

Dwa kilometry na zachód od obozu znajduje się jezioro, które roi się od ryb bogatych w białko. Steve Nicholson wie o tym, ale nie zna dokładnego położenia akwenu. Jego misją jest znalezienie jeziora, co nie jest łatwym zadaniem bez kompasu, mapy lub urządzenia GPS,
Po trzygodzinnej wycieczce grupa zajmująca się rybołówstwem odnajduje jezioro. Nie marnują czasu na rozbieranie się, tylko skaczą do wody w ubraniach - pranie jest im bardzo potrzebne. Mike i Steve budują wędki do połowów.  Używają szpagatów, a także kości i cierni jako haczyków. Mimo to nie udaje im się niczego złowić i wracają do obozu z pustymi rękami. Są jednak przekonani, że jezioro jest odpowiedzią na ich kryzys związany z brakiem jedzenia.
Następnego dnia poszukiwanie żywności trwa nadal. Oliver i jego dziewczyna Terri zbierają jagody tarniny. Oliver - były harcerz i kadet w armii czuje się dobrze w epoce kamienia łupanego, jednak zajmująca się florystyką Terri nie jest zadowolona ze spędzania życia w tej epoce.
Po powrocie do obozu widzą jak głód powala swoją pierwszą ofiarę. Jest to Kym - do akcji z pomocą musi wkroczyć medyk.
Zdesperowany Stevena chce zdobyć jedzenie. Prowadzi więc grupę zadaniową do jeziora - postarają się złowić jak najwięcej ryb. Ale z powodu rosnącego napięcia dochodzi wśród do spięć i gubią drogę. Gdy wracają do obozu dowiadują się, że Terri czuje się coraz słabsza - jej chłopak Oliver jest zaniepokojony, boi się, że Terri zechce odejść.
"Rybakom" w końcu udaje się dotrzeć do jeziora, ale czy nałapią tyle ryb, by powstrzymać Kym, Olivera i Terri od opuszczenia programu?

 

Redakcja 14/10/2015

Zobacz też

Jak uniknąć kłótni z mężczyzną podczas zakupów? Jak uniknąć kłótni z mężczyzną podczas zakupów? Mężczyźni tylko od czasu do czasu wybierają się do sklepu i zwykle po coś pospolitego (mleko, bułki, masło, gazeta), bo „do chodzenia po sklepach nie mam zdrowia i nerwów”. I wcale się nie kryją z takimi poglądami i podejściem do sprawy.  Gdy udają się z partnerką na zakupy często towarzyszy temu refren wysyczany dobitnie i warkliwie w ucho partnerki: a po co ci to? Czy można uniknąć takich sytuacji? Czy, robiąc zakupy, można nie kłócić się o nie z mężczyzną? Mówimy, jak to zrobić. Czym jest neuroestetyka? Jak sztuka wpływa na pracę mózgu i zachowania człowieka? Czym jest neuroestetyka? Jak sztuka wpływa na pracę mózgu i zachowania człowieka? NEUROESTETYKA. Dlaczego istnieją przeżycia estetyczne i w jaki sposób nasze mózgi je tworzą? Badacze neuroestetyki starają się odpowiedzieć na to pytanie, badając wpływ sztuki na mózg i zachowania człowieka. Na co choruje Anna Przybylska? Operacja Anny Przybylskiej Na co choruje Anna Przybylska? Operacja Anny Przybylskiej Anna Przybylska pod koniec lipca trafiła do gdańskiego Centrum Medycyny Inwazyjnej. Aktorka przeszła tam operację usunięcia guza trzustki. Aktualnie Przybylska przebywa na oddziale intensywnego nadzoru pooperacyjnego. Mówimy o chorobie Anny Przybylskiej. PIELGRZYMKA do CZĘSTOCHOWY: co zabrać ze sobą na pielgrzymkę? PIELGRZYMKA do CZĘSTOCHOWY: co zabrać ze sobą na pielgrzymkę? Bagaż pielgrzyma nie powinien być zbyt ciężki, ale też musi być w nim wiele przydatnych rzeczy. Co zabrać ze sobą na pielgrzymkę? Jak przygotować się do noclegów? O czym nie można zapomnieć, żeby bezpiecznie dotrzeć do celu? Czy robić zapasy jedzenia? Mówimy, co zabrać ze sobą na pielgrzymkę.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!