Era przetrwania, odc. 3 - co się wydarzy?

Era przetrwania to reality show, w którym uczestnicy  przez kilka tygodni żyją z dala od cywilizacji w warunkach przypominających te panujące w epoce kamienia łupanego. Jak sobie poradzą z brakiem jedzenia, chłodem, bez prądu i internetu?Cztery dni wcześniej dwadzieścioro nowoczesnych Brytyjczycy zdecydowało się na podróż w czasie - do epoki kamienia łupanego. Teraz widzą, że pozostawionej żywności wystarczy im tylko na kilka dni, ich poziom energii spada, muszą więc szybko zdobyć więcej pożywienie - co oznacza konieczność efektywnego polowania.

Dwa kilometry na zachód od obozu znajduje się jezioro, które roi się od ryb bogatych w białko. Steve Nicholson wie o tym, ale nie zna dokładnego położenia akwenu. Jego misją jest znalezienie jeziora, co nie jest łatwym zadaniem bez kompasu, mapy lub urządzenia GPS,
Po trzygodzinnej wycieczce grupa zajmująca się rybołówstwem odnajduje jezioro. Nie marnują czasu na rozbieranie się, tylko skaczą do wody w ubraniach - pranie jest im bardzo potrzebne. Mike i Steve budują wędki do połowów.  Używają szpagatów, a także kości i cierni jako haczyków. Mimo to nie udaje im się niczego złowić i wracają do obozu z pustymi rękami. Są jednak przekonani, że jezioro jest odpowiedzią na ich kryzys związany z brakiem jedzenia.
Następnego dnia poszukiwanie żywności trwa nadal. Oliver i jego dziewczyna Terri zbierają jagody tarniny. Oliver - były harcerz i kadet w armii czuje się dobrze w epoce kamienia łupanego, jednak zajmująca się florystyką Terri nie jest zadowolona ze spędzania życia w tej epoce.
Po powrocie do obozu widzą jak głód powala swoją pierwszą ofiarę. Jest to Kym - do akcji z pomocą musi wkroczyć medyk.
Zdesperowany Stevena chce zdobyć jedzenie. Prowadzi więc grupę zadaniową do jeziora - postarają się złowić jak najwięcej ryb. Ale z powodu rosnącego napięcia dochodzi wśród do spięć i gubią drogę. Gdy wracają do obozu dowiadują się, że Terri czuje się coraz słabsza - jej chłopak Oliver jest zaniepokojony, boi się, że Terri zechce odejść.
"Rybakom" w końcu udaje się dotrzeć do jeziora, ale czy nałapią tyle ryb, by powstrzymać Kym, Olivera i Terri od opuszczenia programu?

 

Redakcja 14/10/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!