Emerycie! Zobacz, ile można dorobić do emerytury? ? Ile możesz dorobić do świadczenia?

Jesteś na emeryturze i pracujesz? Jeśli otrzymujesz emeryturę, możesz sobie dorobić. Sprawdź, ile możesz sobie dorobić do emerytury. Ile można dorobić do emerytury? Ile możesz dorobić do świadczenia?

Jeśli otrzymujesz emeryturę, możesz sobie dorobić. Ile - to zależy, czy jesteś na wcześniejszej emeryturze, czy osiągnąłeś tzw. powszechny wiek emerytalny. Wynosi on, obecnie, 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Emeryci w tym wieku mogą dorabiać do świadczenia bez ograniczeń.

Osoby na wcześniejszej emeryturze obowiązują limity dorabiania. W zależności, od tego ile zarobisz, dostaniesz całą emeryturę, zmniejszoną a nawet może zostać zawieszona. Progi zarobkowe zmieniają się w marcu, czerwcu, wrześniu i grudniu.

Przychodem, który może spowodować zmniejszenie lub zawieszenie świadczenia jest kwota , od której odprowadzane są składki na ubezpieczenie społeczne. Każdy emeryt powinien poinformować ZUS o wysokości przychodu, jaki zamierza osiągnąć.

Jeżeli twoje przychody nie są wyższe niż 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia to emerytura nie będzie zmniejszona. Po przekroczeniu tego progu, ZUS może zawiesić lub zmniejszyć świadczenie.

ZUS zmniejszy ci wypłatę, gdy osiągniesz przychód:

przekraczający 70 proc. przeciętnego wynagrodzenia, ( od 1września 2012 - 2.447,80 zł)

ale nie większy niż 130 proc. tego wynagrodzenia. (od 1 września 2012 - 4.545,90 zł)

Następuje wtedy zawieszenie wypłaty emerytury.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 20/09/2011

Zobacz też

Kim jest ks. Piotr Natanek? Dlaczego nałożono na niego karę suspensy? Kim jest ks. Piotr Natanek? Dlaczego nałożono na niego karę suspensy? Kim jest ksiądz Piotr Natanek (jeden z głównych propagatorów ruchu dążącego do intronizacji Chrystusa na Króla Polski), na którego w lipcu 2011 metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz nałożył karę suspensy, zawieszającą w sprawowaniu funkcji kapłańskich? Ks. Natanek został w ten sposób ukarany za nieposłuszeństwo wobec swojego biskupa, m.in. uporczywe niestosowanie się do upomnień, niewywiązywanie się ze złożonych deklaracji, a także głoszenie poglądów niezgodnych z nauką Kościoła.  ANNA KALATA, była minister pracy, autorka książki PRAWDZIWE ZMIANY. Kim jest? ANNA KALATA, była minister pracy, autorka książki PRAWDZIWE ZMIANY. Kim jest? Anna Kalata. Dla jednych polityk, dla innych... aktorka, a nawet modelka.  Aż trudno uwierzyć, że w wieku 43 lat ważyła prawie 100 kilogramów i była jednym z najgorzej ocenianych ministrów w rządzie PiS, LPR i Samoobrony. Kim dziś jest Anna Kalata, autorka książki pt. Prawdziwe zmiany? Ile kilometrów autostrad mamy w Polsce? Ile kilometrów autostrad mamy w Polsce? Gdy Polacy mówią o autostradach, to zazwyczaj towarzyszą temu niewybredne żarty i ogromna ilość wybuchów śmiechu. Jak więc wygląda sytuacja polskich autostrad? Ile mamy kilometrów autostrad w Polsce? Co to są feromony? Jak działają na zwierzęta i ludzi? Co to są feromony? Jak działają na zwierzęta i ludzi? Feromony, czyli substancje zapachowe występujące u zwierząt i ludzi to zdaniem współczesnych naukowców jeden z najpotężniejszych wabików seksualnych. Nic dziwnego skoro pożądanie mają w nazwie. Greckie phferen oznacza bowiem „podniecać”. Dowiedz się skąd się biorą i jak działają feromony?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!