ELIZA MÓRAWSKA: kim jest autorka bloga i książki WHITE PLATE znana jako LISKA?

Już w piątek 19 lipca ruszają w Warszawie Targi Książki Kulinarnej. Jednym z wydarzeń towarzyszących jest spotkanie ze znaną blogerką kulinarną Elizą Mórawską (Liską), która będzie też podpisywała książki. Kim jest Eliza Mórawska? Od kiedy gotuje? Dlaczego jej blog ma 100 tys. fanów?

Kim z wykształcenia jest Eliza Mórawska? 

Eliza Mórawska, w sieci znana jako Liska, z zawodu jest dziennikarką. Pracowała w markietingu – w agencji reklamowej była obecna na sesjach fotograficznych, potem kierowała wegetariańską restauracją. Obecnie prowadzi warsztaty z pieczenia i gotowania, a także działa jako wolny strzelec przygotowując przepisy i aranżacje potraw dla czasopism. Wydała także książkę.

Czym zajmuje się Eliza Mórawska? 

Gotuje od zawsze. W związku z tym, że gotowanie jest jej ogromną pasją, a także sposobem na wyrażanie uczuć, gotuje często, a swoje kulinarne podróże opisuje na blogu White Plate. Jej blog jest wręcz kultowy, ma ok. 100 tys. fanów, którzy regularnie czytają jej wpisy. Jej blog określany jest jako internetowa świątynia smaków.

Co jest najważniejsze na blogu Liski? 

Jej blog zachwyca kolorowymi zdjęciami potraw. Sama autorka, zapytana o to, co jest dla niej ważniejsze na blogu – przepis czy końcowe zdjęcie – bez wahania odpowiada, że zdjęcie. Jest zafascynowana kulinarną stylizacją, i to z tej fascynacji założyła blog, który ma wiele wspólnego z ideą slow food – jest połączeniem kuchni, ekologii i designu. 

>>> Jakie przepisy znajdziemy w książce „White Plate”? Kto jest autorką tej książki? (KLIKNIJ!)

Poza tym Liska wydała książkę „White Plate. Słodkie”, w której zamieściła 55 przepisów na słodkie przysmaki. W swoich przepisach autorka łączy smaki z dzieciństwa, które spędziła na Podlasiu, ze smakami przywożonymi przez nią z dalekich podróży. 

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Odśnieżanie posesji średniej wielkości. JAKĄ ODŚNIEŻARKĘ WYBRAĆ? Odśnieżanie posesji średniej wielkości. JAKĄ ODŚNIEŻARKĘ WYBRAĆ? Wybór odśnieżarki powinien być uzależniony nie tylko od wielkości nawierzchni, z której będziemy usuwać śnieg, ale również od tego, jak często będziemy do robić. Oferta sklepów sprzedających tego typu sprzęty do odśnieżania jest duża - nie powinniśmy więc mieć problemu z doborem odpowiedniego urządzenia. Podpowiadamy, jakie wybrać do odśnieżania niewielkich powierzchni. JAKĄ ODŚNIEŻARKĘ wybrać do usuwania śniegu z niewielkich powierzchni? JAKĄ ODŚNIEŻARKĘ wybrać do usuwania śniegu z niewielkich powierzchni? Odśnieżanie będzie z pewnością przyjemniejsze, jeśli użyjemy do tej czynności odpowiednio dobranej odśnieżarki. Dzięki niej usuwanie śniegu pójdzie sprawnie, szybko, a my nie będziemy się czuć, jakbyśmy przerzucili tonę węgla. Podpowiadamy, jaką odśnieżarkę wybrać do usuwania śniegu z niewielkiej posesji. Jak kontrolować pracownika na zwolnieniu lekarskim? Jak kontrolować pracownika na zwolnieniu lekarskim? Pracodawca ma możliwość przeprowadzenia kontroli poprawności wystawienia zwolnienia lekarskiego i jego wykorzystania przez pracownika. Na czym ona polega? Kto może przeprowadzić kontrolę pracownika przebywającego na zwolnieniu lekarskim? Jak ODŚNIEŻAĆ chodnik i posesję? Zasady efektywnego odśnieżania! Jak ODŚNIEŻAĆ chodnik i posesję? Zasady efektywnego odśnieżania! Odśnieżanie posesji jest uniknione w okresach wzmożonych opadów śniegu. Zapewnia nie tylko bezpieczne poruszanie się po posesji, ale jest także naszym obowiązkiem - zgodnie z przepisami właściciele i współwłaściciele domów, a także użytkownicy wieczyści, dzierżawcy oraz zarządcy nieruchomości są zobowiązani do zadbania o podlegający im teren i odśnieżanie chodników. Co zrobić, aby odśnieżanie nie było przykrym obowiązkiem i mozolną pracą. Jak usprawnić sobie odśnieżanie?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!