ELIZA MÓRAWSKA: kim jest autorka bloga i książki WHITE PLATE znana jako LISKA?

Już w piątek 19 lipca ruszają w Warszawie Targi Książki Kulinarnej. Jednym z wydarzeń towarzyszących jest spotkanie ze znaną blogerką kulinarną Elizą Mórawską (Liską), która będzie też podpisywała książki. Kim jest Eliza Mórawska? Od kiedy gotuje? Dlaczego jej blog ma 100 tys. fanów?

Kim z wykształcenia jest Eliza Mórawska? 

Eliza Mórawska, w sieci znana jako Liska, z zawodu jest dziennikarką. Pracowała w markietingu – w agencji reklamowej była obecna na sesjach fotograficznych, potem kierowała wegetariańską restauracją. Obecnie prowadzi warsztaty z pieczenia i gotowania, a także działa jako wolny strzelec przygotowując przepisy i aranżacje potraw dla czasopism. Wydała także książkę.

Czym zajmuje się Eliza Mórawska? 

Gotuje od zawsze. W związku z tym, że gotowanie jest jej ogromną pasją, a także sposobem na wyrażanie uczuć, gotuje często, a swoje kulinarne podróże opisuje na blogu White Plate. Jej blog jest wręcz kultowy, ma ok. 100 tys. fanów, którzy regularnie czytają jej wpisy. Jej blog określany jest jako internetowa świątynia smaków.

Co jest najważniejsze na blogu Liski? 

Jej blog zachwyca kolorowymi zdjęciami potraw. Sama autorka, zapytana o to, co jest dla niej ważniejsze na blogu – przepis czy końcowe zdjęcie – bez wahania odpowiada, że zdjęcie. Jest zafascynowana kulinarną stylizacją, i to z tej fascynacji założyła blog, który ma wiele wspólnego z ideą slow food – jest połączeniem kuchni, ekologii i designu. 

>>> Jakie przepisy znajdziemy w książce „White Plate”? Kto jest autorką tej książki? (KLIKNIJ!)

Poza tym Liska wydała książkę „White Plate. Słodkie”, w której zamieściła 55 przepisów na słodkie przysmaki. W swoich przepisach autorka łączy smaki z dzieciństwa, które spędziła na Podlasiu, ze smakami przywożonymi przez nią z dalekich podróży. 

Tagi: fokus tv,

Redakcja 16/07/2013

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!