EKWIWALENT za niewykorzystany urlop. Jak obliczyć wynagrodzenie za urlop? KALKULATOR

Zasady obliczania wynagrodzenia, czyli ekwiwalentu za niewykorzystany urlop w pracy określa kodeks pracy. W przypadku wygaśnięcia lub rozwiązania stosunku pracy, za niewykorzystany przez pracownika urlop należy mu się ekwiwalent. Podpowiadamy, jak go obliczyć: ekwiwalent za niewykorzystany urlop kalkulator

Za czas urlopu pracownikowi przysługuje wynagrodzenie, jakie by otrzymał, gdyby w tym czasie pracował. Przy zmiennych składnikach pensji, wynagrodzenie za urlop oblicza się na podstawie zarobków z ostatnich trzech miesięcy. Jeśli wahania zarobków są dość znaczne - wówczas ekwiwalent za niewykorzystany urlop oblicza się na podstawie wynagrodzenia z okresu przedłużonego do 12 miesięcy.

Jak obliczyć ekwiwalent za niewykorzystany urlop?

Dzieląc składniki wynagrodzenia przez liczbę dni z okresu przedurlopowego otrzymuje się wynagrodzenie za jeden dzień urlopu. Następnie otrzymaną liczbę mnoży się przez dni wziętego urlopu.

Przy obliczaniu ekwiwalentu za niewykorzystany urlop nie uwzględnia się nagrody jubileuszowej, nagród z zakładowego funduszu nagród, należności z tytułu udziału w zyskach, wszelkich odpraw, w tym odprawy emerytalno - rentowej. W przypadku, gdy pracownik otrzymuje stałą pensję, nie ustala się podstawy wynagrodzenia urlopowego.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Czy przysługuje ci ŚWIADECTWO PRACY po rozwiązaniu umowy?

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Jak abp. Wacław Depo chce walczyć z promocją homoseksualizmu aktywnego? Jak abp. Wacław Depo chce walczyć z promocją homoseksualizmu aktywnego? Zdaniem abp. Wacława Depo emitowanie w telewizji publicznej spotu promującego homoseksualizm osłabia pozycję małżeństwa i rodziny, których ochronę gwarantuje Konstytucja RP. W liście do KRRiTV abp Depo zauważa, że treści zawarte w spocie Najbliżsi Obcy są naruszeniem ustawy o radiofonii i telewizji. Za kulisami: Medycyna i marihuana. Pozytywne i negatywne konsekwencje legalizacji marihuany w USA Za kulisami: Medycyna i marihuana. Pozytywne i negatywne konsekwencje legalizacji marihuany w USA Legalna marihuana? Na początku listopada 2014 roku mieszkańcy dwóch kolejnych stanów USA - Oregon i Alaska – opowiedzieli się w głosowaniu za zalegalizowaniem marihuany do celów rekreacyjnych. Przegłosowane uregulowania zezwalają osobom w wieku powyżej 21 lat na kupowanie w sklepach do jednej uncji (około 28 gramów) marihuany. Liczba stanów USA, w których używanie tego miękkiego narkotyku do celów rekreacyjnych jest dozwolone wzrosła w ten sposób do czterech. Film „Za kulisami: Medycyna i marihuana" to kolejny z coraz liczniejszych głosów w dyskusji w sprawie dopuszczenia do obrotu tego miękkiego narkotyku, pokazujący pozytywne i negatywne konsekwencje legalizacji marihuany w Stanach Zjednoczonych. Kim jest Phil Rudd, perkusista AC/DC oskarżony o zlecenie dwóch zabójstw? Kim jest Phil Rudd, perkusista AC/DC oskarżony o zlecenie dwóch zabójstw? Nigdy nie mógł narzekać na brak problemów w życiu. Jednak ostatnie doniesienia, dotyczące jego osoby zaskoczyły chyba każdego. Przedstawiono mu zarzut zlecenia dwóch morderstw, grożenia śmiercią oraz posiadania narkotyków. Kim jest Phil Rudd - perkusista kultowego AC/DC? Kim jest Marcin Dołęga, przyłapany na dopingu polski sztangista? Kim jest Marcin Dołęga, przyłapany na dopingu polski sztangista? Nastały czarne dni dla polskiej sztangi i nie chodzi tu o słabsze wyniki sportowe. Na dopingu wpadali kolejno Krzysztof Zwarycz, Jacek Chruściewicz oraz Sylwester Kołecki. Dziś z rana dotarła chyba najbardziej wstrząsająca informacja - w Rosji we krwi Marcina Dołęgi wykryto nielegalne substancje. Kim jest i co osiągnął Marcin Dołęga?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!