Ekomarzanna - ekologiczna marzanna z recyklingu [VIDEO]

Nie zaśmiecaj rzeki czy jeziora i w pierwszy dzień wiosny utop marzanę ekologiczną! Nie wiesz, jak wykonać kukłę, która łatwo ulegnie biodegradacji? Mamy dla ciebie sprawdzone i proste rozwiązanie.

Ekologiczna marzanna

Typowa marzanna była wykonywana z siana lub słomy, których snopki formowano przy użyciu sznurka, nadając im odpowiedni kształt. Ponieważ marzannę należy utopić albo spalić, wydaje się to bardzo rozsądnym i ekologicznym pomysłem. Jeśli stworzymy naszą kukłę z naturalnych surowców, takich jak słoma, konopny sznur, patyki czy bawełniane tkaniny, możemy mieć pewność, że jej zniszczenie nie zaszkodzi środowisku.

Ekomarzanna do kosza!

Jednak w miastach nie zawsze istnieje możliwość tradycyjnego pożegnania zimy przez utopienie czy spalenie marzanny ze słomy. Dlatego ciekawym rozwiązaniem jest recyklingowa marzanna. Możemy wykonać ją z butelek, plastikowych pojemników, skrawków tkanin czy starych gazet. Oczywiście tak zrobionej kukły nie można "utopić" w rzece ani podpalić, bo zanieczyścimy w ten sposób środowisko.

Zamiast na stosie lub w rzece może skończyć swój żywot w... pojemniku na segregowane śmieci. Taka recyklingowa marzanna ma też walor edukacyjny - dzieci mogą się przy okazji nauczyć zasad segregowania odpadów.

Redakcja 20/03/2016

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!