Egzamin z przetrwania - dzieciaki mierzą się ze swoimi słabościami. Dadzą radę?

Żadnych gier komputerowych, żadnego internetu, żadnych fastfoodów! Wytrzymasz? Ośmioro nastolatków walczy z pokusami, przekracza granice swoich możliwości, staje twarzą w twarz ze strachem i rozwija zdolność do przetrwania w najtrudniejszych warunkach. Kto wyjdzie cało z tej brutalnej szkoły przetrwania?
„Władca much" to przy tym pestka! Grupa dzieciaków wieku od 14 do 17 lat w północnoamerykańskiej dziczy odkrywa życie zgoła inne niż chodzenie do szkoły i spotkania z kumplami. Ich mentorem i przewodnikiem jest Les Stroud, kanadyjski muzyk, reżyser i popularyzator sztuki przetrwania, znany jako gospodarz kultowego programu „Człowiek, który przetrwa wszystko". Mali bohaterowie programu, pozostawieni sami sobie w bezludnej dziczy i wystawieni na coraz cięższe próby w szkole przetrwania, będą musieli znaleźć sobie schronienie, pożywienie, wodę i rozpalić ogień. Z odcinka na odcinek zadania będą coraz trudniejsze. Dzieciaki muszą uruchamiać coraz głębsze pokłady swojej kreatywności i wykazywać się coraz większą odwagą. Czy zdadzą egzamin z przetrwania?

Zostali wybrani spośród wielu kandydatów, są głodni przygód i wyzwań. W kolejnych odsłonach programu czekają je coraz bardziej wymagające zmagania z własnymi słabościami, potrzebami i emocjami. Widzimy, jak z odcinka na odcinek relacje między uczestnikami ewoluują, jak w grupie pojawiają się konflikty, jak eksplodują nieopanowane emocje. Trudnych sytuacji nie zabraknie. Les Stroud jako doświadczony surwiwalowiec będzie bacznie im się przyglądał i szukał tego, kto dysponuje najsilniejszą wolą przetrwania. Uczestnicy programu nauczą się, że jeśli mogą zdać egzamin w szkole przetrwania, nic już nie będzie im straszne.

Redakcja 31/07/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!