Egzamin z przetrwania - dzieciaki mierzą się ze swoimi słabościami. Dadzą radę?

Żadnych gier komputerowych, żadnego internetu, żadnych fastfoodów! Wytrzymasz? Ośmioro nastolatków walczy z pokusami, przekracza granice swoich możliwości, staje twarzą w twarz ze strachem i rozwija zdolność do przetrwania w najtrudniejszych warunkach. Kto wyjdzie cało z tej brutalnej szkoły przetrwania?
„Władca much" to przy tym pestka! Grupa dzieciaków wieku od 14 do 17 lat w północnoamerykańskiej dziczy odkrywa życie zgoła inne niż chodzenie do szkoły i spotkania z kumplami. Ich mentorem i przewodnikiem jest Les Stroud, kanadyjski muzyk, reżyser i popularyzator sztuki przetrwania, znany jako gospodarz kultowego programu „Człowiek, który przetrwa wszystko". Mali bohaterowie programu, pozostawieni sami sobie w bezludnej dziczy i wystawieni na coraz cięższe próby w szkole przetrwania, będą musieli znaleźć sobie schronienie, pożywienie, wodę i rozpalić ogień. Z odcinka na odcinek zadania będą coraz trudniejsze. Dzieciaki muszą uruchamiać coraz głębsze pokłady swojej kreatywności i wykazywać się coraz większą odwagą. Czy zdadzą egzamin z przetrwania?

Zostali wybrani spośród wielu kandydatów, są głodni przygód i wyzwań. W kolejnych odsłonach programu czekają je coraz bardziej wymagające zmagania z własnymi słabościami, potrzebami i emocjami. Widzimy, jak z odcinka na odcinek relacje między uczestnikami ewoluują, jak w grupie pojawiają się konflikty, jak eksplodują nieopanowane emocje. Trudnych sytuacji nie zabraknie. Les Stroud jako doświadczony surwiwalowiec będzie bacznie im się przyglądał i szukał tego, kto dysponuje najsilniejszą wolą przetrwania. Uczestnicy programu nauczą się, że jeśli mogą zdać egzamin w szkole przetrwania, nic już nie będzie im straszne.

Redakcja 31/07/2014

Zobacz też

Samoloty, które zmieniły świat, odc. 2  - Airbus A380 Superjumbo Samoloty, które zmieniły świat, odc. 2 - Airbus A380 Superjumbo Supremacja Boeinga 747, zwanego Jumbo Jetem w segmencie samolotów wielkokadłubowych trwała nieprzerwanie od 1969 do końca XX wieku. Kres jej postanowił postawić Airbus produkując o wiele większy samolot. Czy Airbus A380 Superjumbo naprawdę zdetronizował Jumbo Jeta? Historia toalety w końcu opowiedziana, czyli skąd się wzięło powiedzenie "pieniądze nie śmierdzą" Historia toalety w końcu opowiedziana, czyli skąd się wzięło powiedzenie "pieniądze nie śmierdzą" Toalety starożytnych Rzymian w niczym nie przypominały tych współczesnych i designerskich. Film dokumentalny Historia toalety w końcu opowiedziana pokazuje najpiękniejsze, najbardziej funkcjonalne, ale też najdziwniejsze łazienki z 80 krajów świata. Czemu Amerykanie wynaleźli papier toaletowy? Jak wygląda toaleta,z której mogła korzystać wyłącznie królowa? Broń, która zmieniła świat, sezon 2 odc.1: Browning M-2. WIDEO Broń, która zmieniła świat, sezon 2 odc.1: Browning M-2. WIDEO Czy jest potężniejszy karabin maszynowy niż Browning M-2? Nazywany "Ma Deuce", królował niepodzielnie na polach bitew przez ponad osiemdziesiąt lat. To broń wielkokalibrowa - potrzebuje naboi ".50 BMG" (kaliber 12,7 mm). Browning M-2 został zaprojektowany tuż po pierwszej wojnie światowej i do dziś jest na wyposażeniu armii amerykańskiej. Czemu jest tak znakomity? Turystyka i dyktatura - witajcie w Tybecie! Turystyka i dyktatura - witajcie w Tybecie! W samym sercu Himalajów przebiega malownicza granica Tybetu i Nepalu. Zapierający dech w piersiach widok przyciąga rocznie tysiące turystów. Niestety, mało kto zdaje sobie sprawę, do jakich ludzkich dramatów dochodzi na górskiej granicy w Himalajach. Konflikt tybetańsko-chiński wciąż przybiera na sile, a największą ceną muszą płacić tybetańscy cywile.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!