EGZAMIN NA PRAWO JAZDY - jak zdać prawko?

Nawet jeśli jesteś dobrze przygotowany, na egzaminie może powinąć ci się noga. Najczęściej winny jest stres. Mówimy, co zrobić, żeby zachować zimną krew i zdać na prawo jazdy już za pierwszym razem.

Na pewno do egzaminu, zarówno praktycznego, jak i teoretycznego, trzeba się pożądnie przygotować. Testów nie ucz się na pamięć. Wystarczy poznać i przede wszystkim zrozumieć zasady ruchu drogowego. Dzięki temu na egzaminie żadne pytanie cię nie zaskoczy. Potem testy regularnie rozwiązuj, np. kilkanaście dziennie. O wynik egzaminu możesz być spokojny, jeśli bezbłędnie rozwiążesz kilka testów pod rząd.

Jak zdać egzamin praktyczny?

Egzamin praktyczny to już "wyższa szkoła jazdy". Podstawa to oczywiście umiejętności. Jeśli znasz zasady ruchu drogowego, za kierownicą czujesz się pewnie, a plac manewrowy to dla ciebie pestka, ze zdaniem egzaminu nie powinineś mieć problemu. Niestety z tymi umiejętnościami bywa różnie. Początkujący kierowcy, nawet jeśli radzą sobie za kierownicą, denerwują się i przez to zdarza im się popełniać błędy.

Przed egzaminem ćwicz jak najwięcej!

Im będziej pewniejszy swoich umiejętności, tym twoje szanse na egzaminie rosną. Równie ważne jest zachowanie spokoju. Staraj się nie stresować. Wytłumacz sobie, że oblany egzamin to przecież nie koniec świata. Na egzamin idź wypoczęty. Jeśli to nie podziała, możesz wypić herbatkę z melissy. Tylko nie przesadź z jej ilością, bo zioła zamiast pomóc, zaszkodzą. Wpływ na wynik ma też... termin egzaminu. Procentowo więcej osób zdaje w godzinach porannych. Najlepszy termin to godzina 6. rano w sobotę. Na drogach nie ma wtedy takiego ruchu, a egzaminatorzy są podobno bardziej wyrozumiali.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 09/01/2012

Zobacz też

Kim jest Carlos Slim Helu, najbogatszy człowiek na świecie 2012 roku wg. Forbes? Kim jest Carlos Slim Helu, najbogatszy człowiek na świecie 2012 roku wg. Forbes? Carlos Slim Helu znalazł się na pierwszym miejscu listy Najbogatszych Ludzi Świata 2012 roku wg. magazynu Forbes. Utrzymał on pozycję najbogatszego człowieka na świecie po raz trzeci z rzędu! Czym się zajmuje ten meksykański biznesmen? Jakim majątkiem dysponuje Carlos Slim Helu? SAMOCHÓD ROKU 2013. Jakie auto zostało wybrane Samochodem Roku 2013? SAMOCHÓD ROKU 2013. Jakie auto zostało wybrane Samochodem Roku 2013? Car of the Year 2013: Jakie auto najlepsze? Dzięki plebiscytowi "Car of the Year 2013" poznaliśmy najlepszy samochód obecnego 2013 roku. Wybór motoryzacyjnych dziennikarzy zasiadających w jury konkursu, padł na popularne auto niemieckiej produkcji. Jakie pojazd zgarnął prestiżowy tytuł? Czym czyścić meble drewniane? Domowe sposoby kontra profesjonalne środki czystości Czym czyścić meble drewniane? Domowe sposoby kontra profesjonalne środki czystości Meble drewniane wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Pamiętajmy, że niektóre metody i preparaty do czyszczenia mebli z drewna mogą być zawodne, a nawet doprowadzić do efektu odwrotnego do zamierzonego – powstania zarysowań czy wręcz zniszczenia czyszczonych elementów.  PRZESĄDY ŚLUBNE z całego świata. Które przesądy ślubne są najpopularniejsze? PRZESĄDY ŚLUBNE z całego świata. Które przesądy ślubne są najpopularniejsze? Niektóre przesądy ślubne znamy wszyscy. Idąc do ołtarza panna młoda powinna mieć przy sobie coś starego, przy czym bynajmniej nie chodzi tu o przyszłego męża. Pan młody może być młody lub stary, mądry lub głupi jak but, byleby w bucie miał grosik, a w kieszeni trochę drobnych. Zgodnie z przesądem, zapewni to parze dostatnie pożycie. Jakie jeszcze są przesądy ślubne?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!