EGZAMIN NA PRAWO JAZDY - jak zdać prawko?

Nawet jeśli jesteś dobrze przygotowany, na egzaminie może powinąć ci się noga. Najczęściej winny jest stres. Mówimy, co zrobić, żeby zachować zimną krew i zdać na prawo jazdy już za pierwszym razem.

Na pewno do egzaminu, zarówno praktycznego, jak i teoretycznego, trzeba się pożądnie przygotować. Testów nie ucz się na pamięć. Wystarczy poznać i przede wszystkim zrozumieć zasady ruchu drogowego. Dzięki temu na egzaminie żadne pytanie cię nie zaskoczy. Potem testy regularnie rozwiązuj, np. kilkanaście dziennie. O wynik egzaminu możesz być spokojny, jeśli bezbłędnie rozwiążesz kilka testów pod rząd.

Jak zdać egzamin praktyczny?

Egzamin praktyczny to już "wyższa szkoła jazdy". Podstawa to oczywiście umiejętności. Jeśli znasz zasady ruchu drogowego, za kierownicą czujesz się pewnie, a plac manewrowy to dla ciebie pestka, ze zdaniem egzaminu nie powinineś mieć problemu. Niestety z tymi umiejętnościami bywa różnie. Początkujący kierowcy, nawet jeśli radzą sobie za kierownicą, denerwują się i przez to zdarza im się popełniać błędy.

Przed egzaminem ćwicz jak najwięcej!

Im będziej pewniejszy swoich umiejętności, tym twoje szanse na egzaminie rosną. Równie ważne jest zachowanie spokoju. Staraj się nie stresować. Wytłumacz sobie, że oblany egzamin to przecież nie koniec świata. Na egzamin idź wypoczęty. Jeśli to nie podziała, możesz wypić herbatkę z melissy. Tylko nie przesadź z jej ilością, bo zioła zamiast pomóc, zaszkodzą. Wpływ na wynik ma też... termin egzaminu. Procentowo więcej osób zdaje w godzinach porannych. Najlepszy termin to godzina 6. rano w sobotę. Na drogach nie ma wtedy takiego ruchu, a egzaminatorzy są podobno bardziej wyrozumiali.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!