Egzamin gimnazjalny: odpowiedzi. Gdzie znaleźć odpowiedzi do arkuszy egzaminu gimnazjalnego?

Pierwsza część egzaminu gimnazjalnego już za nami. Uczniowie III klas gimnazjów zmierzyli się z częścią humanistyczną egzaminu. Mówimy, gdzie szukać arkuszy egzaminacyjnych wraz z odpowiedziami. 25 kwietnia gimnazjalisci przystąpią do ostatniego testu egzaminu gimnazjalnego z języków obcych, m.in. z angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego i hiszpańskiego.

Egzamin gimnazjalny >> wejdź >> jest drugim tak ważnym sprawdzianem wiedzy w życiu każdego ucznia. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Na tym etapie uczeń ma do wyboru: albo dalej kształcić się w szkole ponadgimnazjalnej, albo zakończyć naukę.

Gimnazjaliści mogą ubiegać się o przyjęcie do trzech szkół jednocześnie. O tym, czy uczeń dostanie się do wymarzonej szkoły, decydują: liczba punktów uzyskanych na egzaminie, punkty za oceny z wybranych przedmiotów na świadectwie i za inne osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum.

W szkołach lub klasach dwujęzycznych i o profilu artystycznym często przeprowadzany jest również egzamin uzdolnień kierunkowych.

Warto już teraz zastanowić się nad wyborem liceum bądź technikum. Pomocne we wstępnym wyborze będzie sprawdzenie arkuszy gimnazjalnych z odpowiedziami.

Egzamin gimnazjalny: gdzie znaleźć odpowiedzi?

Pierwsze odpowiedzi pojawią się w kilka godzin po zakończeniu każdej z części. Arkuszy najlepiej szukać na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Przykładowe odpowiedzi znaleźć można na stronie Edulandia.pl

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!