Dziwne czasy na ziemi – masowe wymieranie ryb i rabunkowe połowy w Afryce

Masowe wymieranie ryb i rabunkowe połowy w krajach afrykańskich prowadzą do niekorzystnych zmian w środowisku tego kontynentu. Czy można zapobiec ich pogłębianiu się? Czy zmiany, jakie zaszły są odwracalne?Co się dzieje, gdy równowaga ekosystemu zostaje naruszona? W kolejnym odcinku programu „Dziwne czasy na ziemi" wraz z biologami wyruszamy do Ghany, by na miejscu sprawdzić, jaki związek ma wymieranie ryb u wybrzeży tego kraju ze spadkiem liczebności zwierząt na sawannie.

Z Ghany przeniesiemy się do Namibii. U wybrzeży tego kraju unosi się odór nieznanego pochodzenia, a w wodach przybrzeżnych masowo wymierają ryby. Co może być tego przyczyną? Naukowcy spróbują ustalić, czy te niepokojące zjawiska mają związek z masowymi połowami ryb w tym kraju. Spróbują też odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób zapobiec można pogłębiającym się niekorzystnym zmianom. Czy problem kurczących się zasobów morskich mogą rozwiązać hodowle ryb? Jaki miałyby one wpływ na środowisko? I wreszcie, czy można jeszcze uratować afrykańską dziką przyrodę?
 

Redakcja 18/09/2014

Zobacz też

Pożar zniszczył Krasna Horka, legendarny zamek na Słowacji. Co to za twierdza, gdzie się znajduje, jak dojechać? Pożar zniszczył Krasna Horka, legendarny zamek na Słowacji. Co to za twierdza, gdzie się znajduje, jak dojechać? Jeden z najcenniejszych zamków Słowacji Krasna Horka spłonęła. Ogień strawił w znacznej cześci gotycką "pamiatkę kulturalną" Słowacji. W 1817 roku na zamku również wybuchł pożar z powodu uderzenia błsykawicy. Tym razem - niemal prawie 200 lat później - pożar wybuchł prawdopodobnie z powodu wypalania traw. Krasną Horkę wybudowano w XIV wieku na wysokiej stromej górze. W 1906 roku po odrestaurowaniu w stylu renesansowym, stał się reprezentacyjnym obiektem muzealnym Słowacji. Zamek wielokrotnie przebudowywano. Jak się nie dać okraść przy bankomacie? Bankomaty nie daj się okraść! Jak się nie dać okraść przy bankomacie? Bankomaty nie daj się okraść! Ich praktyka określana jest jako „skimming” czyli „zbieranie śmietanki”. Na taką śmietankę w postaci dostępu do twojego konta bankowego mają ochotę złodzieje. Czekają na ciebie tam, gdzie zupełnie się tego nie spodziewasz. Naucz się rozpoznawać zagrożenie i nie daj się okraść ! Kony 2012. O co chodzi w tej akcji? Akcja KONY Kony 2012. O co chodzi w tej akcji? Akcja KONY W serwisie Youtube w kilka dni niesamowitą popularność zdobył film reklamujący akcję "Kony 2012". A o co chodzi w tej akcji? Kim jest Joseph Kony? Dlaczego jest poszukiwany przez Międzynarodowy Trybunał Kryminalny w Hadze? Kim jest Joseph Kony? Dlaczego jest poszukiwany przez Międzynarodowy Trybunał Kryminalny w Hadze? W ostatnich dniach nazwisko Josepha Kony'ego stało się sławne dzięki akcji jaką prowadzą w internecie ludzie chcący postawić Kony'ego przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym. Mówimy, czym sobie zasłużył Kony na takie traktowanie.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!