Dzikie sieroty. Jak uratowane zwierzęta wracają do środowiska naturalnego? WIDEO

Osierocenia zdarzają się także w świecie zwierząt. Chwytający za serce dokument opowiada o ludziach, którzy poświęcają wiele, aby ratować pozostawione na pastwę losu zwierzaki na całym świecie. Pokazuje, jak wygląda proces przygotowania młodych do powrotu do ich naturalnego środowiska.

Dorastanie i przetrwanie w dziczy to trudne zadanie. Potomstwo jest uzależnione od rodziców, którzy po pierwsze mają je chronić, a następnie nauczyć, jak poradzić sobie z niebezpieczeństwami czyhającymi na każdym kroku. Co stanie się z młodymi, gdy zabraknie matki? Ludzie cały czas uczą się, jak pomagać w takich przypadkach. Nie ma gotowej recepty ani instrukcji. Czasami najlepszym sposobem na wychowanie i leczenie małego stworzenia jest metoda prób i błędów.

Opiekowanie się bezbronnymi zwierzakami jest trudne i stresujące zarówno dla podopiecznych, jak i opiekunów. Uratowanie życia i zdrowia stanowi dopiero początek. Najważniejsze to nauczyć zwierzęta, jak przetrwać na wolności, aby któregoś dnia mogły wrócić do swojego naturalnego środowiska.
 

Redakcja 24/03/2017

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!