Dzień Dziecka - popularne prezenty

1 czerwca to w Polsce Dzień Dziecka. Z tej okazji córkom, synom, wnukom i wnuczkom rodzice i dziadkowie składają życzenia, wręczają prezenty i organizują najróżniejsze atrakcje.
Zdjęcie z artykułu: Dzień Dziecka - popularne prezenty
Dzień Dziecka. Jak go obchodzić? Pomysły na prezenty, gry i zabawyźródło:Photos.com

Mądry prezent na Dzień Dziecka

Prezent na Dzień Dziecka powinien być rozwijający. Co to znaczy? Musi nie tylko bawić, ale też uczyć albo rozwijać określone zdolności czy umiejętności. Zawsze dobrym prezentem – nie tylko na Dzień Dziecka – jest książka dobrana do wieku i zainteresowań dziewczynki lub chłopca. Dobrym wyborem mogą być gry planszowe i strategiczne. Jako prezent na Dzień Dziecka sprawdzą się też niektóre gry komputerowe (te edukacyjne), audiobooki i płyty z filmami – choć lepiej kupić bilet na film czy spektakl. Wspólne wyjście do kina lub teatru, zwłaszcza połączone z wizytą w lodziarni albo restauracji, będzie wyjątkową atrakcją.

Inne rozwijające prezenty to m.in. mikroskopy, teleskopy i globusy, a także wszelkie pozostałe przyrządy służące szeroko pojętej nauce. Doskonałym wyborem są też piłki, rolki, rowery i inne akcesoria sportowe, rozwijające z kolei ciało. Warto zadbać także o kształtowanie u Dziecka uzdolnień artystycznych. Zakup instrumentu muzycznego to duży wydatek, ale już kupno garści farb akrylowych i pędzli niekoniecznie.

Jak spędzić Dzień Dziecka?

Rodzice chcą, aby Dzień Dziecka był wyjątkowy, żeby dzieci na długo go zapamiętały. Warto postawić na wspólne działanie: zamiast kolejnego gadżetu, podarujcie dziecku dzień spędzony razem w plenerze, podczas pikniku, wycieczki rowerowej czy też miejskich atrakcji. Takie upominki wyzwalają w dziecku prawdziwe emocje. Każde dziecko to mały indywidualista, więc zanim zdecydujemy się na taką niespodziankę, warto zastanowić się, co tak naprawdę ucieszy malucha, jakie ma pasje i marzenia. Zwróć też baczną uwagę na wiek swej pociechy – wstrzymaj się z zakupem powieści, jeśli córka czy wnuczka ma dopiero 5 lat, z kolei nastolatkowi nie wahaj się kupić kuponu na skok ze spadochronem albo na któryś z letnich festiwali muzycznych.

Skimondo, czyli śnieg na wiosnę

Zaskoczeniem dla dziecka będzie zabranie go do centrum sportów zimowych jak np. SkiMondo w Gdańsku, gdzie znajduje się całoroczny stok narciarski i niezależnie od pogody, można tu zakosztować zimowych aktywności. Świetna zabawa połączona z aktywnie i zdrowo spędzonym czasem, zyskuje coraz większe rzesze miłośników zarówno sportów zimowych jak i pasjonatów aktywnego wypoczynku. Takie miejsce to również możliwość całorocznej nauki jazdy dla malucha przed kolejnym sezonem, jeśli do tej pory nie miał odwagi spróbowania swoich sił na stoku albo możliwości wyjazdu w góry. Jedna godzina jazdy na sztucznym stoku, odpowiada całemu dniu spędzonemu na tradycyjnym stoku, można więc w Dniu Dziecka podarować mu narciarskie atrakcje w środku wiosny.

Lot w tunelu aerodynamicznym

Lot w tunelu aerodynamicznym to okazja, aby dziecko mogło stać się małym bohaterem, dla którego nie straszna jest walka z grawitacją. Niestandardowa atrakcja pozwala unieść się w powietrzu i latać! Dzięki tunelowi aerodynamicznemu dziecko może poczuć stan nieważkości i odbyć lot, który symuluje moment swobodnego spadania podczas oddawania skoku ze spadochronem. Tunel aerodynamiczny to ogromna tuba z wiatrakiem u podstawy i przeźroczystymi ściankami, która wytwarza wiatr na tyle silny, by utrzymać ciężar ciała i zasymulować efekt swobodnego spadania. Dziecko zostanie ubrany w kombinezon, kask i gogle, a instruktor zadba o to, by atrakcja była w stu procentach bezpieczna.

Akademia rajdowa dla małego kierowcy

Akademia rajdowa to idealne miejsce dla małych miłośników świata motoryzacji. Nauka jazdy samochodem dla dzieci, prowadzona przez profesjonalnych kierowców rajdowych, daje możliwość doskonałej zabawy, ale również edukacji. Pobyt wzbogaca również szkolenie, które ma na celu uświadomienie dzieci od najmłodszych lat, jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać ich na drodze i jak sobie z nimi bezpiecznie radzić, by nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. W takim miejscu dzieci, choć przez chwilę poczują się jak prawdziwi dorośli zasiadający za kierownicą.

Dzień Dziecka w domu

Jeśli nie chcesz wydać kroci na rozrywkowe wypady, zawsze możesz zorganizować Dzień Dziecka w domu. Wystarczy trochę chęci i wyobraźni, a zwykły dzień zamieni się w święto. Możesz np. urządzić z dzieckiem małe przyjęcie. Najlepiej gdybyście razem upichcili coś w kuchni. Wspólnie przygotujcie zabawy i dekorację. Na tak przygotowane przyjęcie zaproście dzieci, zaprzyjaźnione z synem bądź córką. Zorganizujcie zabawy na dworze, np. puszczanie wcześniej zrobionych latawców, zawody z nagrodami, ognisko itp. W ten sposób dacie odczuć swojemu dziecku, że znajduje się w centrum waszego zainteresowania.

Redakcja 30/05/2017

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!