Dzieje Armii Czerwonej i mniej znana karta z historii II wojny światowej – program Karny batalion o jednostce więźniów i dezerterów w Armii Radzieckiej

Dzieje Armii Czerwonej to jedna z kart historii nie najlepiej w Polsce znana, pełna luk i niedopowiedzeń, co wiąże się z realiami historycznymi drugiej połowy XIX wieku w naszym kraju. Program „Karny batalion" przedstawia jedną z mniej znanych kart z historii II wojny światowej – opowiada o jednostce walczącej w szeregach wojsk radzieckich złożonej z przestępców i dezerterów.„Karny batalion" - nowy program na antenie FOKUS TV, to bardzo interesująca, wielowątkowa opowieść o jednostce złożonej z dezerterów i więźniów politycznych, która wchodziła w skład Armii Radzieckiej. Walczącym w jej szeregach obiecywano rehabilitację, wysyłając ich na najtrudniejsze i najbardziej ryzykowne misje, które mogły skończyć się śmiercią. Członkowie batalionu walczyli na najtrudniejszych odcinkach frontu II wojny światowej, a ich położenie było nie do pozazdroszczenia. Narażeni na atak ze strony wroga, śledzeni byli również przez jednostki NKWD, które pilnie strzegły, by żaden z nich nie opuścił szeregów karnego batalionu. FOKUS TV zaprasza na program „Karny batalion", który z pewnością zainteresuje wszystkich chcących poznać dzieje Armii Czerwonej oraz jeden z ciekawych wątków z historii II wojny światowej.
 

Redakcja 19/03/2015

Zobacz też

Czy SEKS NA PIERWSZEJ RANDCE to dobry pomysł? Czy SEKS NA PIERWSZEJ RANDCE to dobry pomysł? Choć większość z nas oficjalnie nie podpisze się pod takim pomysłem, a psychologowie odradzają zbyt szybkie uleganie pokusom - są tacy, dla których seks to punkt obowiązkowy pierwszego spotkania. Gdy poznajemy kogoś, kto - oprócz tego, że świetnie nam się rozmawia, dodatkowo pobudza naszą wyobraźnię, niecierpliwie czekamy na moment, gdy będziemy ze sobą naprawdę blisko. 4 listopada Dzień Taniego Wina. Jak obchodzić święto trunku: jabol, siara, bełt, patykiem pisane, alpaga? 4 listopada Dzień Taniego Wina. Jak obchodzić święto trunku: jabol, siara, bełt, patykiem pisane, alpaga? 4 listopada, czyli Dzień Taniego Wina, z każdym rokiem jest coraz huczniej obchodzony przez miłośników winogronowego trunku na całym świecie. Wino zwane niekiedy jabol, siara, bełt, patykiem pisane, alpaga, wino marki wino... Zobacz, jak prawidłowo uczcić dzień boskiego napoju, na który każdy może sobie pozwolić! Jak założyć konto na Photoblogu? Gdzie zarejestrować fotobloga? Jak założyć konto na Photoblogu? Gdzie zarejestrować fotobloga? Photoblog.pl to blog fotograficzny – strona internetowa, na której możesz za darmo publikować swoje zdjęcia, by pokazywać je innym, komentować ich zdjęcia i wyszukiwać znajomych zarejestrowanych na photoblog.pl. Jak zacząć korzystać z tego serwisu? Jak założyć konto na Photoblogu? Jak rozpoznać, że chłopak jest tobą zainteresowany? Jak sprawdzić, CZY MU NA TOBIE ZALEŻY? Jak rozpoznać, że chłopak jest tobą zainteresowany? Jak sprawdzić, CZY MU NA TOBIE ZALEŻY? Ktoś, kogo spotykałaś codziennie na osiedlu, na uczelnianym korytarzu, w pracy, zaczyna nagle coraz częściej pojawiać się w polu twojego widzenia. To może być przypadek, ale może świadczyć także o tym, że jest tobą zainteresowany. Po czym jeszcze można to poznać?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!