Dystonia i rdzeniowy zanik mięśni – co to za choroby? FOKUS TV zaprasza na program Rzadkie choroby

Dystonia - rzadko spotykana choroba, na którą cierpi Jason objawia się nieustannymi niekontrolowanymi skurczami mięśni. Z kolei rdzeniowy zanik mięśni, którym dotknięty jest Ami powoduje, że ciało mężczyzny poniżej szyi jest całkowicie nieruchome. FOKUS TV zaprasza na trzeci odcinek serii „Rzadkie choroby".


Mięśnie Jasona wykonują spontaniczne ruchy, pozostając całkowicie poza jego kontrolą. Schorzenie, na które cierpi mężczyzna to dystonia – rzadko spotykana choroba genetyczna, która powoduje, że Jason nieustannie przyjmuje dziwne pozy i w znacznym stopniu utrudnia, a nawet uniemożliwia mu życie codzienne. Z kolei ciało Amiego unieruchomione jest w całości poniżej szyi – mężczyzna cierpi na rdzeniowy zanik mięśni i zdarza mu się, że brany jest za lalkę naturalnej wielkości lub manekin. Czy lekarze są w stanie znaleźć panaceum na dolegliwości Jasona i Amiego?

Redakcja 20/05/2015

Podobne

Krew i choroby krwi - FOKUS TV zaprasza na program Rzadkie choroby Krew i choroby krwi - FOKUS TV zaprasza na program Rzadkie choroby Krew, układ krwionośny, serce muszą działać bezbłędnie, żeby organizm mógł prawidłowo funkcjonować. A co, jeśli system żył i tętnic tworzy plątaninę nie mającą nic wspólnego z tym, co przeczytać można w podręcznikach do medycyny? FOKUS TV zaprasza na drugi odcinek serii „Rzadkie choroby". Dystonia i rdzeniowy zanik mięśni – co to za choroby? FOKUS TV zaprasza na program Rzadkie choroby Dystonia i rdzeniowy zanik mięśni – co to za choroby? FOKUS TV zaprasza na program Rzadkie choroby Dystonia - rzadko spotykana choroba, na którą cierpi Jason objawia się nieustannymi niekontrolowanymi skurczami mięśni. Z kolei rdzeniowy zanik mięśni, którym dotknięty jest Ami powoduje, że ciało mężczyzny poniżej szyi jest całkowicie nieruchome. FOKUS TV zaprasza na trzeci odcinek serii „Rzadkie choroby". Rzadkie choroby. Choroby skóry: nietypowe schorzenia tej delikatnej części ciała Rzadkie choroby. Choroby skóry: nietypowe schorzenia tej delikatnej części ciała Choroby skóry, również i te rzadko występujące, są w stanie zamienić życie dotkniętych nimi ludzi w prawdziwy koszmar. Poznajcie Hunter i Gareta, którzy cierpią na nietypowe schorzenia tej bardzo skomplikowanej, a zarazem bardzo delikatnej części ciała. FIlm „Bez maski: Zespół Treachera Collinsa”. Dokument o przerażającej chorobie FIlm „Bez maski: Zespół Treachera Collinsa”. Dokument o przerażającej chorobie Film dokumentalny pt. „Bez maski: Zespół Treachera Collinsa” pokazuje historie osób z zespołem Treachera Collinsa, czyli TCS, które muszą zmierzyć się nie tylko z trudną rehabilitacją i skomplikowanymi operacjami, ale też z komentarzami ludzi – często równie bolesnymi.

Zobacz też

Jak samemu zrobić NATURALNY ODŚWIEŻACZ POWIETRZA? Przepisy na odświeżacze z olejków eterycznych i suszonych kwiatów Jak samemu zrobić NATURALNY ODŚWIEŻACZ POWIETRZA? Przepisy na odświeżacze z olejków eterycznych i suszonych kwiatów Każdy z nas lubi, gdy w domu ładnie pachnie, sięgamy więc po odświeżacze powietrza. Zawierają syntetyczne substancje zapachowe, z których wiele działa niekorzystnie na drogi oddechowe. Przygotujmy więc potpourri, naturalny odświeżacz powietrza, z którego unosi się naturalny zapach ziół, kwiatów i przypraw. Co to są KWADRATY MAGICZNE i na czym polega ich magia? Jaki jest najsłynniejszy kwadrat magiczny? Co to są KWADRATY MAGICZNE i na czym polega ich magia? Jaki jest najsłynniejszy kwadrat magiczny? Kwadrat magiczny polega na takim ułożeniu liczb, aby ich suma w wierszach, kolumnach oraz na przekątnych była taka sama. Czy potrafisz ułożyć jakiś kwadrat magiczny? Łamigłówki matematyczne to dobra zabawa na długie jesienne wieczory - ćwiczy umysł i pozwala... polubić matematykę. Jak zrobić osłonę na kaloryfer? Jak zasłonić grzejnik? Jak zrobić osłonę na kaloryfer? Jak zasłonić grzejnik? Osłona na grzejnik, to dobry sposób na ukrycie starego kaloryfera. Ciężki, żeliwny grzejnik szpeci nawet najbardziej dopieszczone wnętrze. Można go ukryć za firaną czy meblami. Niestety nie w każdym mieszkaniu jest to możliwe. Wykonując osłonę na grzejnik pamiętaj, powinna ona przepuszczać powietrze oraz ciepło, które emituje grzejnik. Czy SEKS NA PIERWSZEJ RANDCE to dobry pomysł? Czy SEKS NA PIERWSZEJ RANDCE to dobry pomysł? Choć większość z nas oficjalnie nie podpisze się pod takim pomysłem, a psychologowie odradzają zbyt szybkie uleganie pokusom - są tacy, dla których seks to punkt obowiązkowy pierwszego spotkania. Gdy poznajemy kogoś, kto - oprócz tego, że świetnie nam się rozmawia, dodatkowo pobudza naszą wyobraźnię, niecierpliwie czekamy na moment, gdy będziemy ze sobą naprawdę blisko.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!