Dystonia i rdzeniowy zanik mięśni – co to za choroby? FOKUS TV zaprasza na program Rzadkie choroby

Dystonia - rzadko spotykana choroba, na którą cierpi Jason objawia się nieustannymi niekontrolowanymi skurczami mięśni. Z kolei rdzeniowy zanik mięśni, którym dotknięty jest Ami powoduje, że ciało mężczyzny poniżej szyi jest całkowicie nieruchome. FOKUS TV zaprasza na trzeci odcinek serii „Rzadkie choroby".


Mięśnie Jasona wykonują spontaniczne ruchy, pozostając całkowicie poza jego kontrolą. Schorzenie, na które cierpi mężczyzna to dystonia – rzadko spotykana choroba genetyczna, która powoduje, że Jason nieustannie przyjmuje dziwne pozy i w znacznym stopniu utrudnia, a nawet uniemożliwia mu życie codzienne. Z kolei ciało Amiego unieruchomione jest w całości poniżej szyi – mężczyzna cierpi na rdzeniowy zanik mięśni i zdarza mu się, że brany jest za lalkę naturalnej wielkości lub manekin. Czy lekarze są w stanie znaleźć panaceum na dolegliwości Jasona i Amiego?

Redakcja 20/05/2015

Podobne

Krew i choroby krwi - FOKUS TV zaprasza na program Rzadkie choroby Krew i choroby krwi - FOKUS TV zaprasza na program Rzadkie choroby Krew, układ krwionośny, serce muszą działać bezbłędnie, żeby organizm mógł prawidłowo funkcjonować. A co, jeśli system żył i tętnic tworzy plątaninę nie mającą nic wspólnego z tym, co przeczytać można w podręcznikach do medycyny? FOKUS TV zaprasza na drugi odcinek serii „Rzadkie choroby". Dystonia i rdzeniowy zanik mięśni – co to za choroby? FOKUS TV zaprasza na program Rzadkie choroby Dystonia i rdzeniowy zanik mięśni – co to za choroby? FOKUS TV zaprasza na program Rzadkie choroby Dystonia - rzadko spotykana choroba, na którą cierpi Jason objawia się nieustannymi niekontrolowanymi skurczami mięśni. Z kolei rdzeniowy zanik mięśni, którym dotknięty jest Ami powoduje, że ciało mężczyzny poniżej szyi jest całkowicie nieruchome. FOKUS TV zaprasza na trzeci odcinek serii „Rzadkie choroby". Rzadkie choroby. Choroby skóry: nietypowe schorzenia tej delikatnej części ciała Rzadkie choroby. Choroby skóry: nietypowe schorzenia tej delikatnej części ciała Choroby skóry, również i te rzadko występujące, są w stanie zamienić życie dotkniętych nimi ludzi w prawdziwy koszmar. Poznajcie Hunter i Gareta, którzy cierpią na nietypowe schorzenia tej bardzo skomplikowanej, a zarazem bardzo delikatnej części ciała. FIlm „Bez maski: Zespół Treachera Collinsa”. Dokument o przerażającej chorobie FIlm „Bez maski: Zespół Treachera Collinsa”. Dokument o przerażającej chorobie Film dokumentalny pt. „Bez maski: Zespół Treachera Collinsa” pokazuje historie osób z zespołem Treachera Collinsa, czyli TCS, które muszą zmierzyć się nie tylko z trudną rehabilitacją i skomplikowanymi operacjami, ale też z komentarzami ludzi – często równie bolesnymi.

Zobacz też

Kim jest Grzegorz Komendarek? Kim jest Grzegorz Komendarek? W niedzielę, 21 września, doszło do tragicznego w skutkach wypadku samochodowego niedaleko Skarżyska - Kamiennej. Pojazdem jechały dwie osoby i obie zginęły na miejscu. Samochód prowadził znany kucharz, Grzegorz Komendarek, a jego pasażerką była nie mniej znana od niego, autorka fantastycznych książek kulinarnych, Hanna Szymanderska. Marek Jakubiak, właściciel Ciechana: kim jest? [KARIERA, RODZINA] Marek Jakubiak, właściciel Ciechana: kim jest? [KARIERA, RODZINA] Marek Jakubiak zajmuje się browarnictwem od ponad dziesięciu lat. Jest właścicielem browarów w Ciechanowie, Tenczynku, Lwówku Śląskim i Bojanowie. Jego regionalne piwa pije wielu Polaków. Jednak ostatnio jest o nim głośno z powodu kontrowersyjnych, homofobicznych wypowiedzi. Kim jest Philippe Blain, drugi trener polskiej reprezentacji siatkarzy? Kim jest Philippe Blain, drugi trener polskiej reprezentacji siatkarzy? Polscy siatkarze są mistrzami świata! Na ten sukces ciężko pracował cały sztab szkoleniowy z pierwszym trenerem, Stephanem Antiga na czele. Jednak wielu ekspertów podkreśla także ogromną rolę drugiego trenera — Philippe Blaina. Francuz będący pomocnikiem debiutującego w roli selekcjonera Antigi, ma za sobą błyskotliwą karierę. Co warto o nim wiedzieć? Kim jest Karol Kłos, drugi najlepszy blokujący siatkarskich MŚ 2014? Kim jest Karol Kłos, drugi najlepszy blokujący siatkarskich MŚ 2014? Mistrzostwa Świata siatkarzy 2014 za nami! Niewątpliwy sukces, historyczny wyczyn, ogrom emocji i nasi siatkarze, którzy wspięli się na wyżyny swoich umiejętności i w efektownym stylu wywalczyli złoto. Jednym z biało-czerwonych, który zasługuje na szczególne wyróżnienie jest Karol Kłos. Co warto wiedzieć o drugim najlepszym blokującym MŚ 2014?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!