Dystonia i rdzeniowy zanik mięśni – co to za choroby? FOKUS TV zaprasza na program Rzadkie choroby

Dystonia - rzadko spotykana choroba, na którą cierpi Jason objawia się nieustannymi niekontrolowanymi skurczami mięśni. Z kolei rdzeniowy zanik mięśni, którym dotknięty jest Ami powoduje, że ciało mężczyzny poniżej szyi jest całkowicie nieruchome. FOKUS TV zaprasza na trzeci odcinek serii „Rzadkie choroby".


Mięśnie Jasona wykonują spontaniczne ruchy, pozostając całkowicie poza jego kontrolą. Schorzenie, na które cierpi mężczyzna to dystonia – rzadko spotykana choroba genetyczna, która powoduje, że Jason nieustannie przyjmuje dziwne pozy i w znacznym stopniu utrudnia, a nawet uniemożliwia mu życie codzienne. Z kolei ciało Amiego unieruchomione jest w całości poniżej szyi – mężczyzna cierpi na rdzeniowy zanik mięśni i zdarza mu się, że brany jest za lalkę naturalnej wielkości lub manekin. Czy lekarze są w stanie znaleźć panaceum na dolegliwości Jasona i Amiego?

Redakcja 20/05/2015

Podobne

Krew i choroby krwi - FOKUS TV zaprasza na program Rzadkie choroby Krew i choroby krwi - FOKUS TV zaprasza na program Rzadkie choroby Krew, układ krwionośny, serce muszą działać bezbłędnie, żeby organizm mógł prawidłowo funkcjonować. A co, jeśli system żył i tętnic tworzy plątaninę nie mającą nic wspólnego z tym, co przeczytać można w podręcznikach do medycyny? FOKUS TV zaprasza na drugi odcinek serii „Rzadkie choroby". Dystonia i rdzeniowy zanik mięśni – co to za choroby? FOKUS TV zaprasza na program Rzadkie choroby Dystonia i rdzeniowy zanik mięśni – co to za choroby? FOKUS TV zaprasza na program Rzadkie choroby Dystonia - rzadko spotykana choroba, na którą cierpi Jason objawia się nieustannymi niekontrolowanymi skurczami mięśni. Z kolei rdzeniowy zanik mięśni, którym dotknięty jest Ami powoduje, że ciało mężczyzny poniżej szyi jest całkowicie nieruchome. FOKUS TV zaprasza na trzeci odcinek serii „Rzadkie choroby". FIlm „Bez maski: Zespół Treachera Collinsa”. Dokument o przerażającej chorobie FIlm „Bez maski: Zespół Treachera Collinsa”. Dokument o przerażającej chorobie Film dokumentalny pt. „Bez maski: Zespół Treachera Collinsa” pokazuje historie osób z zespołem Treachera Collinsa, czyli TCS, które muszą zmierzyć się nie tylko z trudną rehabilitacją i skomplikowanymi operacjami, ale też z komentarzami ludzi – często równie bolesnymi. Zespół Pataua. Ciężka choroba genetyczna. WIDEO Zespół Pataua. Ciężka choroba genetyczna. WIDEO Zespół Pataua nazywany jest także trisomią 13. To schorzenie genetyczne, które charakteryzuje się wadami wielu układów i narządów oraz upośledzeniem umysłowym. Bardzo rzadko spotyka się dorosłych z zespołem Pataua. Dzieci z zespołem Pataua najczęściej umierają wkrótce po narodzinach.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!