Dynastia Tudorów, sezon 2, odc. 5. Co się wydarzy?

Próby legitymizacji małżeństwa króla Henryka z Anną Boleyn i wzrostu zakresu jego władzy napotykają na stanowczy opór Tomasza More'a i kardynała Fishera. Obaj uważają, że głową Kościoła pozostaje Chrystus, obaj też trafiają do więzienia. Tymczasem Henryk nie przestaje strzelać pożądliwymi oczyma na boki...

Koronowana na królową Anna Boleyn niespodziewanie traci dziecko. Po poronieniu boi się, że straci miłość króla. Obawia się także Lady Marii i Katarzyny Aragońskiej, bo wyczuwa, że Henryk na swą sukcesorkę wciąż może wyznaczyć starszą córkę, a nie ukochane dziecko Anny, Elżbietę.

Równocześnie pogarszają się relacje Anny z jej starszą siostrą, Marią Boleyn. Ta ostatnia bowiem bez zgody i w ścisłej tajemnicy zaślubia człowieka niskiego stanu, z którym następnie zachodzi w ciążę. Anna nakazuje parze opuścić dwór, ale napotyka na stanowczy protest swego ojca, Tomasza Boleyna.

Kardynała Fishera i Tomasza More'a, uwięzionych w twierdzy Tower, czeka egzekucja – chyba że dostojnicy złożą przysięgę na wierność królowi, do czego zachęca ich Cromwell. Obaj mimo błagań rodziny odmawiają. Uznani za winnych zdrady stanu, mimo wątpliwości króla zostają ścięci.

Tymczasem Katarzyna Aragońska zaczyna mieć problemy ze zdrowiem...


 

Redakcja 23/07/2015

Zobacz też

Czym czyścić kabinę prysznicową? Sposób na czysty prysznic Czym czyścić kabinę prysznicową? Sposób na czysty prysznic Czyszczenie kabiny prysznicowej spędza sen z powiek niejednej pani domu. Nawet najczystsza łazienka nie wygląda dobrze z osadem kamienia na przeźroczystych drzwiczkach kabiny prysznicowej. Jak się pozbyć zacieków nie uszkadzając szyby? Jak zapobiec powstawaniu nowych zacieków? Oto kilka porad dotyczących czyszczenia i utrzymania w czystości kabiny prysznicowej. Kim jest EDWARD POTOK, kandydat na prezesa PZPN? Kim jest EDWARD POTOK, kandydat na prezesa PZPN? Kandydatów do fotela prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej jest pięciu. Jednym z nich jest Edward Potok. Kim jest, co osiągnął i czym zajmował się do tej pory Edward Potok? Czy działał już wcześniej w PZPN-ie? Jakich jest 7 nowych cudów Polski? Czy je znasz? Jakich jest 7 nowych cudów Polski? Czy je znasz? Polska ma wiele ciekawych miejsc, wciąż jeszcze za mało znanych i rzadko odwiedzanych. Zadaniem plebiscytu miesięcznika National Geographic Traveler jest pokazanie, że Polska też ma swoje magiczne miejsca na miarę cudów świata. Czy znasz najpiękniejsze miejsca w Polsce? RODRIGO DE LA GARZA. Kim jest pochodzący z Meksyku projektant mody męskiej? RODRIGO DE LA GARZA. Kim jest pochodzący z Meksyku projektant mody męskiej? Rodrigo De La Garza to meksykański projektant, który pracuje w Polsce. Jego pierwsza kolekcja pojawiła się wiosną 2010 roku. W tej chwili ubrania jego marki, De La Garza, noszą polskie gwiazdy takie jak Muniek Staszczyk, Maciej Rock, Paweł Wilczak czy DJ Boogie. Kim jest Rodrigo De La Garza? Pochodzący z Meksyku projektant mody męskiej postanowił pracować w Polsce i sprowadził alpaki.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!