Dynastia Tudorów, sezon 2, odc. 5. Co się wydarzy?

Próby legitymizacji małżeństwa króla Henryka z Anną Boleyn i wzrostu zakresu jego władzy napotykają na stanowczy opór Tomasza More'a i kardynała Fishera. Obaj uważają, że głową Kościoła pozostaje Chrystus, obaj też trafiają do więzienia. Tymczasem Henryk nie przestaje strzelać pożądliwymi oczyma na boki...

Koronowana na królową Anna Boleyn niespodziewanie traci dziecko. Po poronieniu boi się, że straci miłość króla. Obawia się także Lady Marii i Katarzyny Aragońskiej, bo wyczuwa, że Henryk na swą sukcesorkę wciąż może wyznaczyć starszą córkę, a nie ukochane dziecko Anny, Elżbietę.

Równocześnie pogarszają się relacje Anny z jej starszą siostrą, Marią Boleyn. Ta ostatnia bowiem bez zgody i w ścisłej tajemnicy zaślubia człowieka niskiego stanu, z którym następnie zachodzi w ciążę. Anna nakazuje parze opuścić dwór, ale napotyka na stanowczy protest swego ojca, Tomasza Boleyna.

Kardynała Fishera i Tomasza More'a, uwięzionych w twierdzy Tower, czeka egzekucja – chyba że dostojnicy złożą przysięgę na wierność królowi, do czego zachęca ich Cromwell. Obaj mimo błagań rodziny odmawiają. Uznani za winnych zdrady stanu, mimo wątpliwości króla zostają ścięci.

Tymczasem Katarzyna Aragońska zaczyna mieć problemy ze zdrowiem...


 

Redakcja 23/07/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!