Dynastia Tudorów, sezon 2, odc. 5. Co się wydarzy?

Próby legitymizacji małżeństwa króla Henryka z Anną Boleyn i wzrostu zakresu jego władzy napotykają na stanowczy opór Tomasza More'a i kardynała Fishera. Obaj uważają, że głową Kościoła pozostaje Chrystus, obaj też trafiają do więzienia. Tymczasem Henryk nie przestaje strzelać pożądliwymi oczyma na boki...

Koronowana na królową Anna Boleyn niespodziewanie traci dziecko. Po poronieniu boi się, że straci miłość króla. Obawia się także Lady Marii i Katarzyny Aragońskiej, bo wyczuwa, że Henryk na swą sukcesorkę wciąż może wyznaczyć starszą córkę, a nie ukochane dziecko Anny, Elżbietę.

Równocześnie pogarszają się relacje Anny z jej starszą siostrą, Marią Boleyn. Ta ostatnia bowiem bez zgody i w ścisłej tajemnicy zaślubia człowieka niskiego stanu, z którym następnie zachodzi w ciążę. Anna nakazuje parze opuścić dwór, ale napotyka na stanowczy protest swego ojca, Tomasza Boleyna.

Kardynała Fishera i Tomasza More'a, uwięzionych w twierdzy Tower, czeka egzekucja – chyba że dostojnicy złożą przysięgę na wierność królowi, do czego zachęca ich Cromwell. Obaj mimo błagań rodziny odmawiają. Uznani za winnych zdrady stanu, mimo wątpliwości króla zostają ścięci.

Tymczasem Katarzyna Aragońska zaczyna mieć problemy ze zdrowiem...


 

Redakcja 23/07/2015

Zobacz też

Zwierzęta doskonałe odc. 1 - Słonie, koty i ośmiornice Zwierzęta doskonałe odc. 1 - Słonie, koty i ośmiornice Koniecznie oglądaj Zwierzęta doskonałe, a dowiesz się na przykład tego że flaming może jeść tylko wtedy, gdy jego głowa jest odwrócona do góry nogami. Albo, że niektóre ślimaki potrafią spać przez 3 lata bez przerwy. A także tego, że większość dorosłych słoni waży mniej niż język płetwala błękitnego! Nie wiedziałeś tego? Długie weekendy 2016. Kiedy wziąć wolne, kiedy iść na urlop? Długie weekendy 2016. Kiedy wziąć wolne, kiedy iść na urlop? Kiedy wziąć wolne w 2016 roku, by zyskać naprawdę długi weekend lub miniurlop? Jak zaplanować prawdziwy urlop? Podpowiadamy, kiedy wykorzystać po kilka dni urlopu, aby w maju cieszyć się ponad tygodniem wypoczynku, a w listopadzie ponad dwoma tygodniami wolnego. Sen o płaczu, płacz we śnie – co to oznacza? SENNIK – ZNACZENIE SNÓW Sen o płaczu, płacz we śnie – co to oznacza? SENNIK – ZNACZENIE SNÓW Co to oznacza, gdy śni się płacz? A co oznacza płacz przez sen? Niejednokrotnie na pewno śniło nam się coś tak przykrego, że płakaliśmy nie tylko we śnie, ale i przez sen. Wbrew pozorom nasze łzy nie zwiastują niczego złego, wręcz przeciwnie. Co więc oznaczają sny o łzach i płaczu? Sen o zdradzie, zdrada we śnie – co to oznacza? SENNIK – ZNACZENIE SNÓW Sen o zdradzie, zdrada we śnie – co to oznacza? SENNIK – ZNACZENIE SNÓW Co to znaczy, gdy śni się zdrada? Sen o zdradzie nie jest przyjemny. Po takiej nocy może pozostać niepewność co do wierności partnera lub partnerki. A może to ty masz coś na sumieniu i potem śni ci się to po nocach? Czy jednak sen o zdradzie sam w sobie jest groźny? Sny przecież nie zawsze należy odczytywać dosłownie. Sprawdź, które sny o zdradzie wróżą dobrze, a które przeciwnie – zapowiadają smutek, przykre niespodzianki lub kłopoty.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!