Dynastia Tudorów, sezon 2, odc. 2. Co się wydarzy?

Rzym na próżno stara się zapanować nad Henrykiem VIII, żądającym stwierdzenia nieważności jego ślubu z Katarzyną Aragońską. Król ogłasza się wobec głową Kościoła w Anglii.

Początkowe protesty przeciwko religijnej uzurpacji Henryka VIII zostają stłumione, gdy arcybiskup Canterbury William Warham oficjalnie podporządkowuje duchowieństwo królowi. Z kolei Anna Boleyn naciska na Henryka, by zerwał wszelkie kontakty z Katarzyną Aragońską. Królowa zostaje wygnana z dworu.

Tomasz More, przygnębiony tym, że nie zdołał zapobiec reformacji w Anglii, rezygnuje z funkcji kanclerza. Równocześnie wzrasta nienawiść Charlesa Brandona do Boleynów i jego nieufność wobec Cromwella. Brandon decyduje się porzucić dotychczasowych sojuszników -- choćby za cenę ponownej utraty przychylności króla.

Anne otrzymuje tytuł markizy Pembroke. Towarzyszy Henrykowi w podróży do Francji, gdzie jest przedstawiana jako przyszła żona Henryka i królowa Anglii. Po rozmowie tej pary z królem Francji, który zapewnia o swoim poparciu dla planów Henryka, w swej komnacie Anna oddaje się Henrykowi. Prosi go, by pomógł jej począć syna i dziedzica angielskiej korony. Piękna karierowiczka unika o włos spotkania z wysłanym przez cesarza zabójcą.

 

Redakcja 08/07/2015

Zobacz też

Jakie auta KRADNĄ W WARSZAWIE? Najczęściej japońskie hondy, mazdy, toyoty. Jakie kradną w Polsce? Jakie auta KRADNĄ W WARSZAWIE? Najczęściej japońskie hondy, mazdy, toyoty. Jakie kradną w Polsce? Uwaga właściciele japońskich samochodów. Z ulic Warszawy najczęściej znikają toyoty. W 2011 roku roku złodzieje ukradli 367, a w 2010 roku aż 606 aut tej marki! Włamywaczom wystarczy laptop, trochę wiedzy z informatyki, by bez problemu uruchomić i odjechać skradzionym autem. Jakie auta kradną w Warszawie? Najczęściej japońskie. Hondy, mazdy i toyoty - to marki, które najbardziej interesują stołecznych złodziei. Srebro dla Bartosza Piaseckiego, złoto dla szpadzisty z Wenezueli. Dlaczego Polacy mogą się cieszyć z obu tych medali? Srebro dla Bartosza Piaseckiego, złoto dla szpadzisty z Wenezueli. Dlaczego Polacy mogą się cieszyć z obu tych medali? W finale pojedynku szpadzistów 1 sierpnia srebro wywalczył Bartosz Piasecki - Polak reprezentujący Norwegię, w której mieszka od drugiego roku życia. Co ciekawe, zdobywca złota w tej konkurencji Wenezuelczyk Ruben Limardo Gascon od ośmiu lat mieszka i trenuje w Polsce – jest zawodnikiem Piasta Gliwice. – Połowa tego medalu należy się Polsce – powiedział Gascon po wygranej walce z Bartoszem Piaseckim.     Kim jest WERONIKA OLBRYCHSKA, wnuczka Andrzeja Łapickiego? Kim jest WERONIKA OLBRYCHSKA, wnuczka Andrzeja Łapickiego? Nie została aktorką, jak ojciec i dziadek, ale mieszka w Nowym Jorku i pracuje w branży artystycznej. Zobacz, kim jest Weronika Olbrychska, córka Daniela Olbrychskiego i wnuczka Andrzeja Łapickiego. Szpadzista Bartosz Piasecki, srebrny medalista igrzysk olimpijskich KIM JEST? Szpadzista Bartosz Piasecki, srebrny medalista igrzysk olimpijskich KIM JEST? Polski szpadzista Bartosz Piasecki (25 lat) to srebrny medalista igrzysk olimpijskich Londyn 2012. Bartosz, choć jest Polakiem na olimpiadzie reprezentuje Norwegię. Mówimy kim jest dwudziestopięciolatek, zdobywca srebra na igrzyskach.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!