Dynastia Tudorów, sezon 2, odc. 2. Co się wydarzy?

Rzym na próżno stara się zapanować nad Henrykiem VIII, żądającym stwierdzenia nieważności jego ślubu z Katarzyną Aragońską. Król ogłasza się wobec głową Kościoła w Anglii.

Początkowe protesty przeciwko religijnej uzurpacji Henryka VIII zostają stłumione, gdy arcybiskup Canterbury William Warham oficjalnie podporządkowuje duchowieństwo królowi. Z kolei Anna Boleyn naciska na Henryka, by zerwał wszelkie kontakty z Katarzyną Aragońską. Królowa zostaje wygnana z dworu.

Tomasz More, przygnębiony tym, że nie zdołał zapobiec reformacji w Anglii, rezygnuje z funkcji kanclerza. Równocześnie wzrasta nienawiść Charlesa Brandona do Boleynów i jego nieufność wobec Cromwella. Brandon decyduje się porzucić dotychczasowych sojuszników -- choćby za cenę ponownej utraty przychylności króla.

Anne otrzymuje tytuł markizy Pembroke. Towarzyszy Henrykowi w podróży do Francji, gdzie jest przedstawiana jako przyszła żona Henryka i królowa Anglii. Po rozmowie tej pary z królem Francji, który zapewnia o swoim poparciu dla planów Henryka, w swej komnacie Anna oddaje się Henrykowi. Prosi go, by pomógł jej począć syna i dziedzica angielskiej korony. Piękna karierowiczka unika o włos spotkania z wysłanym przez cesarza zabójcą.

 

Redakcja 08/07/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!