Dynastia Tudorów, odcinek 9. Co się wydarzy?

Proces w sprawie ważności małżeństwa Henryka VIII z Katarzyną Aragońską trwa, mimo że królowa odmawia uczestnictwa w tych kpinach ze sprawiedliwości. Tymczasem papieski legat otrzymuje polecenie powrotu do Rzymu.

Papieski legat kard. Lorenzo Campeggio ma wrócić do Pałacu Apostolskiego, aby przedstawić Kurii zebrane dowody w sprawie. Papież - naciskany z jednej strony przez Anglię, z drugiej przez Hiszpanię - zwleka z wydaniem decyzji.

Rozdrażniony tym, a dodatkowo podjudzany przez Boleyna oraz Norfolka król Henryk odziera kard. Wolseya ze stanowiska i z majątku oraz odsyła go z dworu, polecając skupić się na pełnieniu obowiązków arcybiskupa Yorku.

Tomasz More niechętnie zastępuje Wolseya na stanowisku kanclerza. Anna Boleyn, inspirowana przez swego sojusznika Tomasza Cromwella (sekretarza króla), delikatnie namawia króla do ponownego przyjrzenia się założeniom luteranizmu. Jaki ma być tego cel?

Królewna Małgorzata Tudor umiera na gruźlicę. Jej mąż, Charles Brandon, u łoża śmierci Małgorzaty okazuje skruchę z powodu swej niewierności.


 

Redakcja 03/07/2015

Zobacz też

Gdzie zamontować czujnik dymu? Gdzie zamontować czujnik dymu? Czujki dymu nie zapobiegają powstawaniu pożarów. Mogą jednak skutecznie zaalarmować mieszkańców o zagrożeniu, dzięki czemu jest większa szansa na szybkie opuszczenie domu i uratowanie zdrowia lub życia, albo na ugaszenie ognia, zanim zdąży on się rozprzestrzenić i poczynić znaczne szkody. Jak powstawał stadion we Wrocławiu? Jak wygląda Stadion Miejski? Jak powstawał stadion we Wrocławiu? Jak wygląda Stadion Miejski? Stadion Miejski we Wrocławiu to jeden z czterech polskich obiektów, na którym rozgrywane będą mecze w ramach mistrzostw Europy w piłce nożnej. Aktualnie służy również jako obiekt sportowy piłkarskiemu Śląskowi Wrocław. Jak powstawał stadion we Wrocławiu? Jak wygląda? Jak powstał stadion w Charkowie? Jak powstał stadion w Charkowie? Ukraina buduje stadiony lub je modernizuje. Jedną z aren, która gościć będzie najlepszych piłkarzy w Europie, a która została odnowiona, jest Stadion Metalist w Charkowie. Jak powstawał stadion i kiedy rozpoczęto jego renowację? Mówimy wszystko o Metalist Stadium. ZAWODY REGULOWANE. Jakie zmiany czekają zawody prawnicze? Deregulacja zawodów prawniczych ZAWODY REGULOWANE. Jakie zmiany czekają zawody prawnicze? Deregulacja zawodów prawniczych Czy dostęp do zawodów prawniczych powinien być możliwy bez aplikacji? Czy adwokatem lub radcą prawnym może być każdy? Proponowane przez ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina zmiany mają zredukować listę 380 zawodów regulowanych do 180, mają objąć m.in. zawody prawnicze. Po ich „uwolnieniu" z egzaminów radcowskich i adwokackich mają zniknąć części testowe. Mówimy, jakie zmiany dotkną zawody prawnicze.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!