Dynastia Tudorów, odcinek 8. Co się wydarzy?

Legat papieski kardynał Lorenzo Campeggio przybywa do Anglii w celu rozpoznania sprawy stwierdzenia nieważności małżeństwa króla Henryka VIII z Katarzyną Aragońską. Kardynał Wolsey jest pewien sukcesu. Czy słusznie?

Przed kościelnym procesem wszechwładny kardynał Wolsey zastrasza papieskiego legata. Mówi: „Pozwól, że pewne rzeczy wyłożę ci wprost. Jeśli nie udzielisz królowi rozwodu, władza papieska w Anglii zostanie unicestwiona!”

Wolsey zapewnia Henryka, że nieważność małżeństwa z Katarzyną zostanie stwierdzona. Papież i kardynał Campeggio jednak opierają się. Zdesperowany Wolsey błaga  królową Katarzynę o zgodę na rozwiązanie małżeństwa, ale ona zdecydowanie odmawia. Wrogowie angielskiego kardynała zwierają szyki; Anna Boleyn zaszczepia w duszy Henryka wątpliwości co do wierności Wolseya. Ten, by przeprowadzić sprawę rozwodu, zaczyna grozić kardynałowi Campeggio konsekwencjami i politycznymi, i osobistymi...

Papieski legat zwołuje w świątyni dominikanów kościelny sąd. Henryk i Katarzyna przedstawiają na nim swoje spojrzenie na sprawę.

 

Redakcja 22/06/2015

Zobacz też

Blog modowy i kulinarny. Jak zarobić na blogu? Blog modowy i kulinarny. Jak zarobić na blogu? Chcesz założyć bloga lub prowadzisz bloga, ale nie wiesz jak uczynić go popularnym? Przedstawiamy ci siedem przykazań dobrej blogerki/blogera, które pomogą twojej stronie stać się konkurencją nawet dla Make Life Easier! Tajemnice Anny German. Kim była Anna German? Ciekawostki z życia piosenkarki Tajemnice Anny German. Kim była Anna German? Ciekawostki z życia piosenkarki Anna German ma dość burzliwy i skomplikowany życiorys, dlatego jej postać budzi żywe zainteresowanie. Szczególnie teraz, gdy wielką popularność zdobył serial „Anna German” z Joanną Moro w roli głównej. Jakie są tajemnice Anny German? Czego jeszcze o niej nie wiemy? Ciekawostki z życia Anny German. Jak odczytywać karty pentakli w Tarocie? Co znaczą denary w talii Tarota? Jak odczytywać karty pentakli w Tarocie? Co znaczą denary w talii Tarota? Poszczególne karty można odczytywać na kilka sposobów – w praktyce każdy tarocista interpretuje karty nieco „po swojemu”, gdyż aby wróżyć z Tarota, trzeba nawiązać z nim osobistą, emocjonalną i duchową relację. Karty pentakli, inaczej zwanych denarami czy monetami, wiążą się z żywiołem ziemi i kwestiami materialnymi. Jak odczytywać denary w Tarocie? Karty mieczy w Tarocie: jak je odczytywać? Co znaczą miecze w Tarocie? Karty mieczy w Tarocie: jak je odczytywać? Co znaczą miecze w Tarocie? Karty Mieczy w Arkanach Mniejszych Tarota wiążą się z życiem umysłowym, sferą intelektualną człowieka. Mogą odnosić się do kariery, projektów, nauki, ale też można je interpretować szerzej jako wróżbę dotyczącą życiowych wydarzeń. Jak odczytywać znaczenie kart mieczy w Tarocie?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!