Dynastia Tudorów, odcinek 7. Co się wydarzy?

William Compton w Compton Wynates, swym domu w hrabstwie Warwickshire, umiera na angielskie poty. Gdy do Henryka VIII docierają pozytywne wieści z wojny z cesarzem Karolem, tajemnicza choroba szerzy się błyskawicznie. Król ucieka ze swego pałacu i opuszcza Londyn.W obliczu przerażającej epidemii Henryk zaczyna wątpić w swoje zdolności do rządów, a przyszłość widzi w czarnych barwach. Angielskie poty dotykają zarówno Annę Boleyn, jak i kardynała Wolsey. Oboje jednak wracają do zdrowia.

Wolsey wysyła do papieża swych posłów. Mają prosić głowę Kościoła o przychylność w „wielkiej królewskiej sprawie”, czyli o zgodę na stwierdzenie nieważności małżeństwa Henryka z Katarzyną Aragońską. Papież jednak zgody nie udziela, lecz wysyła swego legata, kardynała Campeggio, do Anglii. Purpurat ma na miejscu podjąć decyzję.

 

Redakcja 30/07/2015

Podobne

Dynastia Tudorów: Henryk VIII. Król, który miał 6 żon i założył nowy kościół Dynastia Tudorów: Henryk VIII. Król, który miał 6 żon i założył nowy kościół Dynastia Tudorów to serial, który prezentuje dzieje Henryka VIII, jego licznych żon, a także dzieci, które kolejno odziedziczyły po nim koronę. W serialu rolę Henryka VIII odtwarza Jonathan Rhys Meyers, który szczerze polubił postać króla. Jaki był naprawdę Henryk VIII? Czy był mordercą żon i schizmatykiem, czy oświeconym władcą dbałym o swoje interesy dynastyczne? Dowiedz się tego oglądając Dynastię Tudorów. Serial Dynastia Tudorów. Kim była Anna Boleyn? Serial Dynastia Tudorów. Kim była Anna Boleyn? Anna Boleyn, która stała się jedną z bohaterek „Dynastii Tudorów”, swą wielką karierę zaczęła jako dama dworu Katarzyny Aragońskiej. Jej też, pierwszej żonie Henryka VIII, zdołała odebrać zarówno męża, jak i koronę. W serialu emitowanym przez Fokus TV bohaterka nie cofa się przed niczym, by spełnić swe największe marzenie – zostać królową. Czy właśnie taka była historyczna Anna Boleyn? Serial Dynastia Tudorów. Kim był kardynał Wolsey? Serial Dynastia Tudorów. Kim był kardynał Wolsey? Kardynał Wolsey, szara eminencja w świecie serialu „Dynastia Tudorów”, więcej zajmuje się polityką niż sprawami duchowymi. Henryka VIII nakłania przy tym do decyzji, które wkrótce przysporzą mu wrogów. Jaki był historyczny Tomasz Wolsey, bohater serialu emitowanego w Fokus TV? Dynastia Tudorów. Katarzyna Aragońska: królowa, która nie dała następcy Henrykowi VIII Dynastia Tudorów. Katarzyna Aragońska: królowa, która nie dała następcy Henrykowi VIII Katarzyna Aragońska to pierwsza z licznych żon Henryka VIII. Od niej zaczęła historia „walki” Henryka VIII o następcę tronu, która zaowocowała licznymi małżeństwami władcy, skandalami i odłączeniem się Kościoła Anglikańskiego od katolicyzmu. Katarzyna Aragońska, postać dramatyczna, ocaliła jednak życie – co nie zawsze dane było kolejnym żonom Henryka VIII.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!