Dynastia Tudorów, odcinek 6. Co się wydarzy?

W miarę jak król Henryk zyskuje na pewności siebie, coraz bardziej otwarcie wyraża niezadowolenie ze stanowiska, jakie Kościół zajmuje w sprawie jego starań o unieważnienie małżeństwa z Katarzyną. Do czego to doprowadzi?


Zaogniający się konflikt między Henrykiem VIII a papieżem Klemensem doprowadza m.in. do tego, że swą dawną pozycję na dworze i w państwie traci kardynał Wolsey. Zeświecczony duchowny staje się coraz bardziej podatny na zakusy jego przeciwników.

Po restytucji dawnego sojuszu Henryka z królem Francji Franciszkiem, Wolsey podejmuje próbę zwołania we Francji konklawe. Odbyłoby się tam poza zasięgiem wpływów nieprzychylnego Henrykowi cesarza Karola. Kardynałowie jednak nie przybywają. Zabronił im tego papież, przebywający faktycznie w niewoli cesarza.

Charles Brandon w zamian za zgodę na jego powrót na dwór, przystaje na sojusz z księciem Norfolk i rodziną Boleyn. Do czego doprowadzi ten alians?

 

Redakcja 09/10/2015

Zobacz też

Gdzie jest STREFA KIBICA w WARSZAWIE? Co w niej znajdziemy, jakie ceny, za ile kupisz piwo? Gdzie jest STREFA KIBICA w WARSZAWIE? Co w niej znajdziemy, jakie ceny, za ile kupisz piwo? Warszawska Strefa Kibica została otwarta 7 czerwca. Co będzie można w niej zjeść? Jakiego piwa się napić? Co robić w przerwie pomiędzy meczami albo nawet w przerwach meczu? Jakie rozrywki będą czekały na fanów piłki nożnej przyjeżdżających na Euro 2012 do Warszawy? Oto nasz przewodnik po Strefie Kibica. WAKACJE NA LUKSUSOWYM KEMPINGU. Gdzie znajdziesz KEMPING DE LUXE na świecie? Mówimy, które kempingi są naprawdę luksusowe WAKACJE NA LUKSUSOWYM KEMPINGU. Gdzie znajdziesz KEMPING DE LUXE na świecie? Mówimy, które kempingi są naprawdę luksusowe Lubisz życie na łonie natury, ale pod jednym warunkiem: musi być maksymalnie luksusowo. Chcesz mieszkać w namiocie, ale nie zrezygnujesz z wanny z bieżąca woda tylko do twojej dyspozycji? Jeśli zdecydujesz się na któryś z luksusowych kempingów - masz to  zagwarantowane. Mało tego, do łóżka (tak łóżka! najpewniej w kolonialnym stylu) co rano będzie ci przynosił śniadanie kelner, w luksusowym namiocie będziem mieć telewizor plazmowy, a z namiotu będzie roztaczał sie widok na twoją własną plażę! Czy do teatru chodzą kulturalni ludzie? Czy do teatru chodzą kulturalni ludzie? Wiele lat mówiono nam, że ci, którzy chodzą do teatru, o operze nie wspominając, to ludzie kulturalni. Uczestniczą bowiem w zdarzeniach elitarnych, do jakich zalicza się spektakl teatralny czy operowy, a więc mają wysublimowany gust, smak i są eleganccy w obejściu. Czy to na pewno prawda? Kto może uprawiać WSPINACZKĘ SKAŁKOWĄ? Kto nie powinien się wspinać i dlaczego? Kto może uprawiać WSPINACZKĘ SKAŁKOWĄ? Kto nie powinien się wspinać i dlaczego? Kiedyś uważana była za sport ekstremalny, dziś to popularna forma aktywnego wypoczynku. Czy każdy może uprawiać wspinaczkę skałkową?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!