Dynastia Tudorów, odcinek 5. Co się wydarzy?

Henryk VIII jest zaskoczony zmianami w europejskiej sieci sojuszy. Tymczasem Anna Boleyn odrzuca propozycję zostania oficjalną królewską metresą. Czego oczekuje ambitna i piękna dziewczyna?


Cesarz Karol wycofuje się z sojuszu z Anglią. Zaskoczony tym Henryk zmuszony jest szukać zagranicznego partnera gdzie indziej. Jaki alians zawrze?

Anna Boleyn odrzuca propozycję Henryka, by zostać jego oficjalną metresą. Ambitna młoda kobieta umiejętnie rozpala w królu pragnienie poślubienia jej.

Sojusz królowej Katarzyny z cesarzem Karolem, jej siostrzeńcem, umacnia się. Z drugiej strony wzrasta jej nienawiść do kardynała Wolsey.

Charles Brandon i świeżo owdowiała Małgorzata Tudor biorą w tajemnicy ślub. To małżeństwo doprowadza króla do furii - chciał, by poprzez kolejny polityczny mariaż Małgorzata zapewniła Anglii wiernego sojusznika. Henryk każe obojgu opuścić dwór.

Król obdarowuje nieślubnego syna, Henryka Fitzroya, tytułem książęcym. Młody mężczyzna umiera zaledwie tydzień później, pogrążając ojca w żałobie.


 

Redakcja 15/06/2015

Zobacz też

Kapitulacja: film dokumentalny o ostatnich chwilach II wojny światowej Kapitulacja: film dokumentalny o ostatnich chwilach II wojny światowej Film przenosi widzów w dramatyczne realia końcowych wydarzeń wojny. Ukazuje walki, które przyniosły upragniony pokój i wolność podbitym narodom, najtajniejsze sekrety dyplomacji oraz zwycięstwo, jakie stało się pierwszym dniem nowej konfrontacji – zimnej wojny. Dzikie sieroty. Jak uratowane zwierzęta wracają do środowiska naturalnego? WIDEO Dzikie sieroty. Jak uratowane zwierzęta wracają do środowiska naturalnego? WIDEO Osierocenia zdarzają się także w świecie zwierząt. Chwytający za serce dokument opowiada o ludziach, którzy poświęcają wiele, aby ratować pozostawione na pastwę losu zwierzaki na całym świecie. Pokazuje, jak wygląda proces przygotowania młodych do powrotu do ich naturalnego środowiska. Najgroźniejsze morza. Ile ryzykują rybacy z Morza Beringa, Zatoki Alaska i Północnego Atlantyku? Najgroźniejsze morza. Ile ryzykują rybacy z Morza Beringa, Zatoki Alaska i Północnego Atlantyku? Trzyodcinkowy program przyrodniczy „Najgroźniejsze morza” przybliża pracę rybaków podczas niebezpiecznych morskich eskapad. Z bliska pokazuje łodzie tonące pod ciężarem lodu na Morzu Beringa, gigantyczne fale w Zatoce Alaski, które zmuszają kapitana do ratowania załogi, czy sztorm na Północnym Atlantyku. Juliusz Cezar. Jak namiestnik Galii zdobył dyktatorską władzę nad Rzymem Juliusz Cezar. Jak namiestnik Galii zdobył dyktatorską władzę nad Rzymem Film kostiumowy w reżyserii Ulego Edela to opowieść o Juliuszu Cezarze, ostatnim dyktatorze Republiki Rzymskiej, o jego podboju Galii i Egiptu, o wojnie domowej, w której Cezar pokonał swojego rywala Pompejusza Wielkiego, wreszcie – o śmierci imperatora zadanej mu przez Brutusa i Kasjusza.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!