Dynastia Tudorów, odcinek 4. Co się wydarzy?

Papież Klemens, wdzięczny Henrykowi za krytykę Marcina Lutra, nadaje królowi tytuł Obrońcy Wiary. Czy monarcha będzie mógł liczyć na przychylność głowy Kościoła w swych pokrętnych staraniach o dziedzica korony?

Tytuł Obrońcy Wiary, nadany Henrykowi przez Klemensa VII, to wyraz wdzięczności dla króla za opublikowanie traktatu pt. „Obrona siedmiu sakramentów” - pisma wymierzonego w nauki Marcina Lutra. Świadomość kruchości ludzkiego życia skłania jednak króla, by do rozwiązania problemu braku następcy tronu dążyć nie tylko drogami wiary i religijności...

Księżniczka Małgorzata wbrew własnej woli poślubia zgrzybiałego króla Portugalii. Nowy mariaż szybko okazuje się nietrwały. Henryk coraz bardziej interesuje się młodą i piękną Anną Boleyn. Z kolei po aresztowaniu królewskiego sekretarza podejrzewanego o szpiegowanie na rzecz Francji, kardynał Wolsey zastępuje go swoim protegowanym - sprytnym człowiekiem z gminu, Tomaszem Cromwellem.

Redakcja 10/06/2015

Zobacz też

Sprzęt do ćwiczeń. Co warto mieć w domowym klubie fitness? Sprzęt do ćwiczeń. Co warto mieć w domowym klubie fitness? Systematyczne ćwiczenia mają bardzo korzystny wpływ na organizm. Niezależnie od tego, czy chcemy schudnąć, czy trenujemy dla zdrowia. potrzebny jest nam odpowiedni sprzęt. Na co się zdecydować? Sklepy sportowe oferują duży wybór urządzeń aerobowych i siłowych. Co kupić dla siebie do domowej siłowni? Dlaczego w samolotach pasażerskich nie przewiduje się możliwości awaryjnego katapultowania? Dlaczego w samolotach pasażerskich nie przewiduje się możliwości awaryjnego katapultowania? Zła wiadomość jest taka - w razie awarii samolotu my pasażerowie skazani jesteśmy na awaryjne lądowanie. Katapultowanie się nie wchodzi w grę i nikt nawet nie bierze tego pod uwagę. Dobra wiadomość: piloci, choć praktycznie mogliby się katapultować - muszą nam towarzyszyć do samego końca. Dlaczego samolotu pasażerskiego nie można opuścić skacząc ze spadochronem? Jak się kochać w kosmosie? Czy to możliwe? Jak się kochać w kosmosie? Czy to możliwe? O ile o jedzeniu i piciu w stanie nieważkości wiemy już sporo, seksowi poświęca się minimum uwagi. Wiadomo, kosmonauci mają ważniejsze rzeczy do roboty. Ale turyści - także ci potencjalni - chętnie się do tematu przymierzą. Tym bardziej, że w USA już dokonuje się rezerwacji na poczet komercyjnych lotów w kosmos. Dlatego poznaj odpowiedź na pytanie - jak się kochać w kosmosie? Gdzie można  zwiedzić najszybszy kliper herbaciany "Cutty Sark"? Poznaj statki - muzea! Gdzie można zwiedzić najszybszy kliper herbaciany "Cutty Sark"? Poznaj statki - muzea! W drugiej połowie XIX w społeczeństwo Wielkiej Brytanii pasjonowało się rywalizacją żaglowców transportujących herbatę z Chin do Anglii. Istotą tych „regat” była stawka frachtu, która była tym większa im krócej trwał rejs. Gdzie dziś można podziwiać super szybki kliper herbaciany?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!