Dynastia Tudorów, odcinek 4. Co się wydarzy?

Papież Klemens, wdzięczny Henrykowi za krytykę Marcina Lutra, nadaje królowi tytuł Obrońcy Wiary. Czy monarcha będzie mógł liczyć na przychylność głowy Kościoła w swych pokrętnych staraniach o dziedzica korony?

Tytuł Obrońcy Wiary, nadany Henrykowi przez Klemensa VII, to wyraz wdzięczności dla króla za opublikowanie traktatu pt. „Obrona siedmiu sakramentów” - pisma wymierzonego w nauki Marcina Lutra. Świadomość kruchości ludzkiego życia skłania jednak króla, by do rozwiązania problemu braku następcy tronu dążyć nie tylko drogami wiary i religijności...

Księżniczka Małgorzata wbrew własnej woli poślubia zgrzybiałego króla Portugalii. Nowy mariaż szybko okazuje się nietrwały. Henryk coraz bardziej interesuje się młodą i piękną Anną Boleyn. Z kolei po aresztowaniu królewskiego sekretarza podejrzewanego o szpiegowanie na rzecz Francji, kardynał Wolsey zastępuje go swoim protegowanym - sprytnym człowiekiem z gminu, Tomaszem Cromwellem.

Redakcja 10/06/2015

Zobacz też

PRÓBNA MATURA z matematyki 2012/13. PYTANIA i ODPOWIEDZI - gdzie znaleźć prawidłowe rozwiązania? PRÓBNA MATURA z matematyki 2012/13. PYTANIA i ODPOWIEDZI - gdzie znaleźć prawidłowe rozwiązania? Matura z matematyki jest obowiązkowa od 2010 roku i sieje postrach wśród uczniów. W 2012 roku nie zdała jej prawie połowa uczniów. Jak będzie w 2013 roku? Na to pytanie pomogą odpowiedzieć wyniki próbnych matur, które po raz kolejny są organizowane prawie w całej Polsce pod patronatem wydawnictwa Operon. 21 listopada 2012 roku przyszli maturzyści zdawali próbny egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. Mówimy, gdzie można znaleźć PYTANIA i prawidłowe ODPOWIEDZI próbnej matury z matematyki. ADRIEN BRONER kim jest bokser? Co osiągnął mistrz WBC wagi lekkiej Adrien Broner ? ADRIEN BRONER kim jest bokser? Co osiągnął mistrz WBC wagi lekkiej Adrien Broner ? ADRIEN BRONER, nowy mistrz WBC, kiedy w 2010 roku zdobył wygrał młodzieżowe mistrzostwo świata federacji WBC, zaczęło się mówić, że właśnie narodziła się nowa gwiazda boksu zawodowego. Zaledwie rok musiał czekać, by zdobyć już "prawdziwe" mistrzostwo – w marcu 2011 roku zdobył pas WBO w wadze piórkowej. Mimo młodego wieku jest mistrzem WBC i mistrzem WBO, jest mistrzem świata w dwóch kategoriach wagowych. KONTROLE KASKADOWE straży miejskiej w Warszawie. Gdzie uważać na fotoradary? KONTROLE KASKADOWE straży miejskiej w Warszawie. Gdzie uważać na fotoradary? Drżyjcie piraci drogowi! Już wkrótce zbyt szybka przejażdżka ulicami Warszawy może skończyć się nie, jak dotąd, mandatem i punktami karnymi ale... utratą prawa jazdy. Stołeczna straż miejska zapowiada... kontrole kaskadowe. Jak własnoręcznie i oryginalnie zapakować prezent? Instrukcja i zdjęcia Jak własnoręcznie i oryginalnie zapakować prezent? Instrukcja i zdjęcia Pakowania prezentów nie musisz zlecać sprzedawcy. Możesz samodzielnie wykonać ciekawą torebkę na prezent bożonarodzeniowy i zaprosić do wspólnej pracy dzieci - będzie to dla nich z pewnością świetna zabawa. Pokazujemy, jak szybko i tanio zapakować prezent w domu. Zajrzyj do naszej galerii i przeczytaj instrukcję!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!