Dynastia Tudorów, odcinek 3. Co się wydarzy?

Decyzja króla Henryka, by wystąpić przeciw Francji, zamyka kardynałowi Wolseyowi drogę do papieskiego tronu. Porozumienie zawarte z Hiszpanią i osoba siostrzeńca królowej Katarzyny, cesarza rzymskiego Karola V, dają jednak Wolseyowi nową nadzieję.

 

Henryk pasuje Tomasza More'a na rycerza. Jednocześnie Morus otrzymuje polecenie zniszczenia wszystkich egzemplarzy pism Lutra, jakie tylko znajdzie w Anglii. Choć i More uważa te prace za heretyckie, rozkaz niszczenia książek rodzi w nim ból.

Dziecięce zaręczyny królewny Marii z delfinem Francji zostają zerwane. W planach Henryka jest teraz małżeństwo córki z Karolem V, władcą Hiszpanii, oraz ślub starszej siostry, księżniczki Małgorzaty, z królem Portugalii. Oba mariaże mają trwale związać Anglię z jej sojusznikami, tak by powstała silna europejska przeciwwaga dla potęgi Francji. Charles Brandon, przyjaciel Henryka, otrzymuje tytuł księcia Suffolk, aby móc eskortować Małgorzatę do Portugalii.

Podczas maskarady Henryk po raz pierwszy staje twarzą w twarz z młodą i piękną Anną Boleyn.

Redakcja 10/06/2015

Zobacz też

Jak odpoczywać, żeby odpocząć? Jak planować odpoczynek, żeby wypocząć? Rady dla zapracowanych Jak odpoczywać, żeby odpocząć? Jak planować odpoczynek, żeby wypocząć? Rady dla zapracowanych Odpoczywać trzeba umieć. Odpoczynek od pracy i regeneracja naszych sił fizycznych oraz psychicznych jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania w świecie zawodowym i prywatnym. Pamiętajmy, że zmęczony, zniechęcony pracownik, to zły pracownik. Jak zatem odpoczywać, by odnowić swoje siły. Jak naładować akumulatory i efektywnie odpocząć? Podpowiadamy, jak planować odpoczynek, żeby wypocząć. Jak kupić dobre słuchawki? Jak kupić dobre słuchawki? Jak wybrać słuchawki, które gwarantują dobry dźwięk, są tanie i się nie plączą? Każdy, kto porusza się innym środkiem transportu niż samochód, wie jak wielkie znaczenie mają słuchawki. Gdy ich zapomnimy lub się zepsują, przeżywamy katusze, a godziny spędzone w podróży dłużą się okropnie. Jak tego uniknąć, kupując DOBRE SŁUCHAWKI? Jak wyczyścić matryce laptopa lub ekran LCD bez użycia drogich preparatów? Jak wyczyścić matryce laptopa lub ekran LCD bez użycia drogich preparatów? Jak wyczyścić ekran laptopa, żeby nie przerażał kurzem i smugami po palcach? Preparatów w sklepach jest wiele, ale mają tę wadę, że są drogie. Możesz jednak zrobić to tanimi, domowymi sposobami bez uszczerbku dla sprzętu... i dla kieszeni. Jak pozbyć się sms-ów z reklamami, konkursami, loteriami? Komórkowy SPAM Jak pozbyć się sms-ów z reklamami, konkursami, loteriami? Komórkowy SPAM Drażnią cię ciągłe smsy z reklamami, konkursami i loteriami? Chciałbyś pozbyć się tego komórkowego SPAMU raz na zawsze? Mówimy, jak pozbyć się niechcianych wiadomości tekstowych i zyskać święty spokój.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!