Dynastia Tudorów, odcinek 3. Co się wydarzy?

Decyzja króla Henryka, by wystąpić przeciw Francji, zamyka kardynałowi Wolseyowi drogę do papieskiego tronu. Porozumienie zawarte z Hiszpanią i osoba siostrzeńca królowej Katarzyny, cesarza rzymskiego Karola V, dają jednak Wolseyowi nową nadzieję.

 

Henryk pasuje Tomasza More'a na rycerza. Jednocześnie Morus otrzymuje polecenie zniszczenia wszystkich egzemplarzy pism Lutra, jakie tylko znajdzie w Anglii. Choć i More uważa te prace za heretyckie, rozkaz niszczenia książek rodzi w nim ból.

Dziecięce zaręczyny królewny Marii z delfinem Francji zostają zerwane. W planach Henryka jest teraz małżeństwo córki z Karolem V, władcą Hiszpanii, oraz ślub starszej siostry, księżniczki Małgorzaty, z królem Portugalii. Oba mariaże mają trwale związać Anglię z jej sojusznikami, tak by powstała silna europejska przeciwwaga dla potęgi Francji. Charles Brandon, przyjaciel Henryka, otrzymuje tytuł księcia Suffolk, aby móc eskortować Małgorzatę do Portugalii.

Podczas maskarady Henryk po raz pierwszy staje twarzą w twarz z młodą i piękną Anną Boleyn.

Redakcja 18/09/2015

Zobacz też

Jak pomóc naszym pupilom przetrwać upały? Jak pomóc naszym pupilom przetrwać upały? Żar lejący się z nieba doskwiera nie tylko nam. Wysokie temperatury źle znoszą również nasi czworonożni przyjaciele, szczególnie szczenięta, suki w ciąży, otyłe i starsze. Jak pomóc naszemu pupilowi przetrwać upały? Szlak sanktuariów papieskich. Sanktuarium św. Józefa w Wadowicach Szlak sanktuariów papieskich. Sanktuarium św. Józefa w Wadowicach Podróżowanie szlakami ulubionych sanktuariów papieża to niezapomniane Jan Paweł II zachęcał, aby podczas wakacji na pierwszym miejscu zadbać o życie duchowe, gdyż podczas roku pracy człowiek nie ma często na Boga czasu! Po jego śmierci papieska turystyka religijna staje się coraz bardziej popularna. Szlak sanktuariów papieskich. Bazylika Mniejsza Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Szlak sanktuariów papieskich. Bazylika Mniejsza Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Podróżowanie szlakami ulubionych sanktuariów papieża to niezapomniane Jan Paweł II zachęcał, aby podczas wakacji na pierwszym miejscu zadbać o życie duchowe, gdyż podczas roku pracy człowiek nie ma często na Boga czasu! Po jego śmierci papieska turystyka religijna staje się coraz bardziej popularna. Szlak sanktuariów papieskich. Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach Szlak sanktuariów papieskich. Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach to ważny obiekt na szlaku sanktuariów papieskich. Dlaczego warto tam pojechać? Jan Paweł II zachęcał, aby podczas wakacji na pierwszym miejscu zadbać o życie duchowe, gdyż podczas roku pracy człowiek nie ma często na Boga czasu! Po jego śmierci papieska turystyka religijna staje się coraz bardziej popularna.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!