Dynastia Tudorów, odcinek 3. Co się wydarzy?

Decyzja króla Henryka, by wystąpić przeciw Francji, zamyka kardynałowi Wolseyowi drogę do papieskiego tronu. Porozumienie zawarte z Hiszpanią i osoba siostrzeńca królowej Katarzyny, cesarza rzymskiego Karola V, dają jednak Wolseyowi nową nadzieję.

 

Henryk pasuje Tomasza More'a na rycerza. Jednocześnie Morus otrzymuje polecenie zniszczenia wszystkich egzemplarzy pism Lutra, jakie tylko znajdzie w Anglii. Choć i More uważa te prace za heretyckie, rozkaz niszczenia książek rodzi w nim ból.

Dziecięce zaręczyny królewny Marii z delfinem Francji zostają zerwane. W planach Henryka jest teraz małżeństwo córki z Karolem V, władcą Hiszpanii, oraz ślub starszej siostry, księżniczki Małgorzaty, z królem Portugalii. Oba mariaże mają trwale związać Anglię z jej sojusznikami, tak by powstała silna europejska przeciwwaga dla potęgi Francji. Charles Brandon, przyjaciel Henryka, otrzymuje tytuł księcia Suffolk, aby móc eskortować Małgorzatę do Portugalii.

Podczas maskarady Henryk po raz pierwszy staje twarzą w twarz z młodą i piękną Anną Boleyn.

Redakcja 10/06/2015

Zobacz też

Dzieje Armii Czerwonej i mniej znana karta z historii II wojny światowej – program Karny batalion o jednostce więźniów i dezerterów w Armii Radzieckiej Dzieje Armii Czerwonej i mniej znana karta z historii II wojny światowej – program Karny batalion o jednostce więźniów i dezerterów w Armii Radzieckiej Dzieje Armii Czerwonej to jedna z kart historii nie najlepiej w Polsce znana, pełna luk i niedopowiedzeń, co wiąże się z realiami historycznymi drugiej połowy XIX wieku w naszym kraju. Program „Karny batalion" przedstawia jedną z mniej znanych kart z historii II wojny światowej – opowiada o jednostce walczącej w szeregach wojsk radzieckich złożonej z przestępców i dezerterów. Brandon – nowe życie. Jak leczyć otyłość u dzieci? WIDEO Brandon – nowe życie. Jak leczyć otyłość u dzieci? WIDEO Brandon - nowe życie to program, w którym poznacie historię nastolatka z Huston, który ważył blisko 200 kilogramów. Otyłość u dzieci - to problem, który dotyka coraz więcej rodzin. Jak pomóc dzieciom i nastolatkom z nadwagą? Jakie diety są najskuteczniejsze? Kiedy konieczna jest interwencja chirurgiczna? Przygody Austina Stevensa: Nosorożec Przygody Austina Stevensa: Nosorożec Najgroźniejsze zwierzęta świata - to właśnie one są ulubionymi modelami słynnego fotografa dzikiej przyrody Austina Stevensa. W kolejnym odcinku swojego autorskiego programu „Przygody Austina Stevensa" słynny fotograf uda się do Afryki, gdzie będzie robił zdjęcia nosorożcom. Wszczepienie bajpasów i stentów - relacja z zabiegu na ekranach waszych telewizorów Wszczepienie bajpasów i stentów - relacja z zabiegu na ekranach waszych telewizorów Wszczepienie bajpasów i stentów - właśnie taki podwójny zabieg czeka pana Jana. Operację będziecie mogli zobaczyć na telewizyjnych ekranach już dziś, w pierwszym odcinku serialu dokumentalnego Sala operacyjna w FOKUS TV. Zapraszamy!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!