Dynastia Tudorów, odcinek 2. Co się wydarzy?

W drugim odcinku serialu „Dynastia Tudorów” poznajemy problemy i wydarzenia, które staną się punktem wyjścia królewskiej kariery Anny Boleyn.

Zachęcany przez Tomasza More’a Henryk VIII przygotowuje się do spotkania z królem Francji, Franciszkiem I. Władcy obu państw mają podpisać traktat pokojowy, do którego intensywnie prze kardynał Wolsey.
Sprawa przyrzeczenia ręki angielskiej królewny Marii delfinowi Francji powoduje ostrą kłótnię między Henrykiem a Katarzyną, sprzeciwiającą się temu mariażowi.

We Francji Tomasz Boleyn stara się zainteresować króla Henryka starszą córką, Marią. Jako kochanka monarchy dziewczyna zapewniłaby jego przychylność całej swej rodzinie.

Książę Buckingham intryguje przeciw królowi, pragnąc zrealizować własne pretensje do tronu. Zdradzony przez Tomasza Boleyna, trafia przed sąd i zostaje stracony.

Katarzyna Aragońska modli się o narodziny żywego i zdrowego syna, następcy tronu. Henryk z kolei od strony teologicznej bada sprawę swego ślubu z wdową po własnym bracie. Czy aby problemy Katarzyny z wydaniem na świat potomka to nie kara za grzech?

Radość króla budzi fakt, że jego kochanka, lady Elizabeth Blount, rodzi mu nieślubnego syna, Henryka. Katarzyna cierpi.

Kiedy Henryk z upływem czasu traci zainteresowanie Marią Boleyn, jej ociec podsuwa mu kolejną piękną córkę, Annę.

 

Redakcja 04/06/2015

Zobacz też

Czy Joan Collins przeklina w reklamie snickersa? Co oznacza słowo ZAJUMAĆ? Czy Joan Collins przeklina w reklamie snickersa? Co oznacza słowo ZAJUMAĆ? Joan Collins, aktorka znana między innymi z roli w kultowym serialu „Dynastia”, występuje w reklamie batonu snickers. W dwudziestosekundowym filmiku pyta rozwścieczona w męskiej szatni, kto jej za...ł dezodorant. Wiele osób słyszy wulgaryzm w ustach amerykańskiej aktorki. Czy rzeczywiście Alexis rzuca mięsem? Kiedy zaczyna się SEZON NARCIARSKI? Kiedy zaczyna się SEZON NARCIARSKI? Koniec wakacji, a wielu już nie może się doczekać kiedy wreszcie będzie mogło podbijać stoki . Planować i rezerwować można już teraz, ale od kiedy można pojeździć na nartach? Jak rozpoznać matkę wózkową? Jak wygląda wózkowa matka? Jak rozpoznać matkę wózkową? Jak wygląda wózkowa matka? Macierzyństwo... W naszym życiu społecznym jest kilka tematów, których poruszenie nawet w gronie rodzinnym lub towarzyskim może skończyć się tragicznie, na przykład zerwaniem stosunków wszelakich na czas nieokreślony. Jednym z nich jest właśnie macierzyństwo, którego wyraz i obraz martyrologiczno-bogoojczyźniany jakoś nijak nie może nas opuścić. Każda krytyka macierzyństwa  powoduje wojnę. Aktualną batalię rozpoczął prof. Mikołejko pisząc o matkach wózkowych. Kim są matki wózkowe i o co ten hałas? Jak dodać zdjęcia na Facebooku? Jak dodać zdjęcia na Facebooku? Chcesz pokazać znajomym na facebooku jak się bawiłeś na wakacjach? A może chcesz ich rozśmieszyć dodając śmieszny obrazek lub zdjęcie? Nic prostszego. Wszystkie te opcje są dostępne i wcale nie tak trudno sobie z nimi poradzić.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!