Dynastia Tudorów, odcinek 2. Co się wydarzy?

W drugim odcinku serialu „Dynastia Tudorów” poznajemy problemy i wydarzenia, które staną się punktem wyjścia królewskiej kariery Anny Boleyn.

Zachęcany przez Tomasza More’a Henryk VIII przygotowuje się do spotkania z królem Francji, Franciszkiem I. Władcy obu państw mają podpisać traktat pokojowy, do którego intensywnie prze kardynał Wolsey.
Sprawa przyrzeczenia ręki angielskiej królewny Marii delfinowi Francji powoduje ostrą kłótnię między Henrykiem a Katarzyną, sprzeciwiającą się temu mariażowi.

We Francji Tomasz Boleyn stara się zainteresować króla Henryka starszą córką, Marią. Jako kochanka monarchy dziewczyna zapewniłaby jego przychylność całej swej rodzinie.

Książę Buckingham intryguje przeciw królowi, pragnąc zrealizować własne pretensje do tronu. Zdradzony przez Tomasza Boleyna, trafia przed sąd i zostaje stracony.

Katarzyna Aragońska modli się o narodziny żywego i zdrowego syna, następcy tronu. Henryk z kolei od strony teologicznej bada sprawę swego ślubu z wdową po własnym bracie. Czy aby problemy Katarzyny z wydaniem na świat potomka to nie kara za grzech?

Radość króla budzi fakt, że jego kochanka, lady Elizabeth Blount, rodzi mu nieślubnego syna, Henryka. Katarzyna cierpi.

Kiedy Henryk z upływem czasu traci zainteresowanie Marią Boleyn, jej ociec podsuwa mu kolejną piękną córkę, Annę.

 

Redakcja 11/09/2015

Podobne

Dynastia Tudorów: Henryk VIII. Król, który miał 6 żon i założył nowy kościół Dynastia Tudorów: Henryk VIII. Król, który miał 6 żon i założył nowy kościół Dynastia Tudorów to serial, który prezentuje dzieje Henryka VIII, jego licznych żon, a także dzieci, które kolejno odziedziczyły po nim koronę. W serialu rolę Henryka VIII odtwarza Jonathan Rhys Meyers, który szczerze polubił postać króla. Jaki był naprawdę Henryk VIII? Czy był mordercą żon i schizmatykiem, czy oświeconym władcą dbałym o swoje interesy dynastyczne? Dowiedz się tego oglądając Dynastię Tudorów. Serial Dynastia Tudorów. Kim była Anna Boleyn? Serial Dynastia Tudorów. Kim była Anna Boleyn? Anna Boleyn, która stała się jedną z bohaterek „Dynastii Tudorów”, swą wielką karierę zaczęła jako dama dworu Katarzyny Aragońskiej. Jej też, pierwszej żonie Henryka VIII, zdołała odebrać zarówno męża, jak i koronę. W serialu emitowanym przez Fokus TV bohaterka nie cofa się przed niczym, by spełnić swe największe marzenie – zostać królową. Czy właśnie taka była historyczna Anna Boleyn? Serial Dynastia Tudorów. Kim był kardynał Wolsey? Serial Dynastia Tudorów. Kim był kardynał Wolsey? Kardynał Wolsey, szara eminencja w świecie serialu „Dynastia Tudorów”, więcej zajmuje się polityką niż sprawami duchowymi. Henryka VIII nakłania przy tym do decyzji, które wkrótce przysporzą mu wrogów. Jaki był historyczny Tomasz Wolsey, bohater serialu emitowanego w Fokus TV? Dynastia Tudorów. Katarzyna Aragońska: królowa, która nie dała następcy Henrykowi VIII Dynastia Tudorów. Katarzyna Aragońska: królowa, która nie dała następcy Henrykowi VIII Katarzyna Aragońska to pierwsza z licznych żon Henryka VIII. Od niej zaczęła historia „walki” Henryka VIII o następcę tronu, która zaowocowała licznymi małżeństwami władcy, skandalami i odłączeniem się Kościoła Anglikańskiego od katolicyzmu. Katarzyna Aragońska, postać dramatyczna, ocaliła jednak życie – co nie zawsze dane było kolejnym żonom Henryka VIII.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!