Dynastia Tudorów, odcinek 2. Co się wydarzy?

W drugim odcinku serialu „Dynastia Tudorów” poznajemy problemy i wydarzenia, które staną się punktem wyjścia królewskiej kariery Anny Boleyn.

Zachęcany przez Tomasza More’a Henryk VIII przygotowuje się do spotkania z królem Francji, Franciszkiem I. Władcy obu państw mają podpisać traktat pokojowy, do którego intensywnie prze kardynał Wolsey.
Sprawa przyrzeczenia ręki angielskiej królewny Marii delfinowi Francji powoduje ostrą kłótnię między Henrykiem a Katarzyną, sprzeciwiającą się temu mariażowi.

We Francji Tomasz Boleyn stara się zainteresować króla Henryka starszą córką, Marią. Jako kochanka monarchy dziewczyna zapewniłaby jego przychylność całej swej rodzinie.

Książę Buckingham intryguje przeciw królowi, pragnąc zrealizować własne pretensje do tronu. Zdradzony przez Tomasza Boleyna, trafia przed sąd i zostaje stracony.

Katarzyna Aragońska modli się o narodziny żywego i zdrowego syna, następcy tronu. Henryk z kolei od strony teologicznej bada sprawę swego ślubu z wdową po własnym bracie. Czy aby problemy Katarzyny z wydaniem na świat potomka to nie kara za grzech?

Radość króla budzi fakt, że jego kochanka, lady Elizabeth Blount, rodzi mu nieślubnego syna, Henryka. Katarzyna cierpi.

Kiedy Henryk z upływem czasu traci zainteresowanie Marią Boleyn, jej ociec podsuwa mu kolejną piękną córkę, Annę.

 

Redakcja 11/09/2015

Podobne

Dynastia Tudorów: Henryk VIII. Król, który miał 6 żon i założył nowy kościół Dynastia Tudorów: Henryk VIII. Król, który miał 6 żon i założył nowy kościół Dynastia Tudorów to serial, który prezentuje dzieje Henryka VIII, jego licznych żon, a także dzieci, które kolejno odziedziczyły po nim koronę. W serialu rolę Henryka VIII odtwarza Jonathan Rhys Meyers, który szczerze polubił postać króla. Jaki był naprawdę Henryk VIII? Czy był mordercą żon i schizmatykiem, czy oświeconym władcą dbałym o swoje interesy dynastyczne? Dowiedz się tego oglądając Dynastię Tudorów. Serial Dynastia Tudorów. Kim była Anna Boleyn? Serial Dynastia Tudorów. Kim była Anna Boleyn? Anna Boleyn, która stała się jedną z bohaterek „Dynastii Tudorów”, swą wielką karierę zaczęła jako dama dworu Katarzyny Aragońskiej. Jej też, pierwszej żonie Henryka VIII, zdołała odebrać zarówno męża, jak i koronę. W serialu emitowanym przez Fokus TV bohaterka nie cofa się przed niczym, by spełnić swe największe marzenie – zostać królową. Czy właśnie taka była historyczna Anna Boleyn? Serial Dynastia Tudorów. Kim był kardynał Wolsey? Serial Dynastia Tudorów. Kim był kardynał Wolsey? Kardynał Wolsey, szara eminencja w świecie serialu „Dynastia Tudorów”, więcej zajmuje się polityką niż sprawami duchowymi. Henryka VIII nakłania przy tym do decyzji, które wkrótce przysporzą mu wrogów. Jaki był historyczny Tomasz Wolsey, bohater serialu emitowanego w Fokus TV? Dynastia Tudorów. Katarzyna Aragońska: królowa, która nie dała następcy Henrykowi VIII Dynastia Tudorów. Katarzyna Aragońska: królowa, która nie dała następcy Henrykowi VIII Katarzyna Aragońska to pierwsza z licznych żon Henryka VIII. Od niej zaczęła historia „walki” Henryka VIII o następcę tronu, która zaowocowała licznymi małżeństwami władcy, skandalami i odłączeniem się Kościoła Anglikańskiego od katolicyzmu. Katarzyna Aragońska, postać dramatyczna, ocaliła jednak życie – co nie zawsze dane było kolejnym żonom Henryka VIII.

Zobacz też

Budowa ogrodzenia w granicy działki - co na to przepisy? Budowa ogrodzenia w granicy działki - co na to przepisy? Ogrodzenie domu wyznacza granice prywatnego terenu. Ma chronić przed intruzami, osłaniać przed wścibskimi spojrzeniami, maskować nieatrakcyjne elementy otoczenia. Powinno ono jednak - tak jak i dom - być zbudowane zgodnie z przepisami. Jakie są wymagania prawa dotyczące budowy ogrodzenia domu w granicy działki? Jaki e-papieros kupić? Jaki jest wybór papierosów elektronicznych? Jaki e-papieros kupić? Jaki jest wybór papierosów elektronicznych? Wybór e-papierosa to sprawa indywidualna i wbrew pozorom wcale nie jest łatwa. Jest to szczególnie trudne, kiedy wybieramy go po raz pierwszy. Dlatego przed zakupem swojego pierwszego elektronicznego papierosa lepiej zastanowić się nad kilkoma istotnymi aspektami, takimi jak moc papierosów, zawartość nikotyny, częstotliwość palenia czy preferowany aromat. Tylko w ten sposób będziemy w stanie dobrać taki model e-papierosa, który pomoże nam odstawić tradycyjne papierosy. Jak dostać rentę? Jak złożyć wniosek o rentę? Jak dostać rentę? Jak złożyć wniosek o rentę? Jak przebiega procedura ubiegania się o świadczenie rentowe wynikłe z powodu niezdolności do pracy? Co powinno znaleźć się we wniosku i jakie dokumenty należy dostarczyć? Zobacz, jak ubiegać się o rentę z tytułu niezdolności do pracy! Jak przekształcić działkę rolną w budowlaną? Jak zmienić status działki rolnej na budowlany Jak przekształcić działkę rolną w budowlaną? Jak zmienić status działki rolnej na budowlany Jak przekształcić działkę rolną w budowlaną? Działki rolne są znacznie tańsze od budowlanych. Jeśli jednak chcesz na niej zbudować dom, a nie chcesz zostać rolnikiem – musisz ją „odrolnić”. To jednak nie jest łatwe, a w niektórych sytuacjach wręcz niemożliwe. Podpowiadamy, jak przekształcić działkę rolną w budowlaną. Jak zmienić status działki rolnej na budowlany. Radzimy, jak przekształcić działkę rolną na budowla

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!