Dynastia Tudorów, odcinek 2. Co się wydarzy?

W drugim odcinku serialu „Dynastia Tudorów” poznajemy problemy i wydarzenia, które staną się punktem wyjścia królewskiej kariery Anny Boleyn.

Zachęcany przez Tomasza More’a Henryk VIII przygotowuje się do spotkania z królem Francji, Franciszkiem I. Władcy obu państw mają podpisać traktat pokojowy, do którego intensywnie prze kardynał Wolsey.
Sprawa przyrzeczenia ręki angielskiej królewny Marii delfinowi Francji powoduje ostrą kłótnię między Henrykiem a Katarzyną, sprzeciwiającą się temu mariażowi.

We Francji Tomasz Boleyn stara się zainteresować króla Henryka starszą córką, Marią. Jako kochanka monarchy dziewczyna zapewniłaby jego przychylność całej swej rodzinie.

Książę Buckingham intryguje przeciw królowi, pragnąc zrealizować własne pretensje do tronu. Zdradzony przez Tomasza Boleyna, trafia przed sąd i zostaje stracony.

Katarzyna Aragońska modli się o narodziny żywego i zdrowego syna, następcy tronu. Henryk z kolei od strony teologicznej bada sprawę swego ślubu z wdową po własnym bracie. Czy aby problemy Katarzyny z wydaniem na świat potomka to nie kara za grzech?

Radość króla budzi fakt, że jego kochanka, lady Elizabeth Blount, rodzi mu nieślubnego syna, Henryka. Katarzyna cierpi.

Kiedy Henryk z upływem czasu traci zainteresowanie Marią Boleyn, jej ociec podsuwa mu kolejną piękną córkę, Annę.

 

Redakcja 11/09/2015

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!