Dwie siostry, jedno serce: operacja rozdzielania syjamskich bliźniąt. WIDEO, ZDJĘCIA

Emma i Taylor Bailey, bohaterki dokumentu „Dwie siostry, jedno serce”, to siostry syjamskie z Arizony. Mają wspólne serce i wątrobę. Życie tych  radosnych i pełnych życia bliźniaczek z każdym miesiącem jest coraz bardziej zagrożone. Dlatego czekają na skomplikowaną operację rozdzielenia – tym trudniejszą i bardziej ryzykowną, że obie dziewczynki muszą dostać nowe serca!

Dwie siostry, jedno serce

Dwie siostry, jedno serce
Kraj produkcji: USA Kategoria wiekowa Czas trwania 00:45:33

Bohaterki filmu dokumentalnego „Dwie siostry, jedno serce, Emma i Taylor Bailey, to siostry syjamskie. Od urodzenia rozwijały się prawidłowo, nauczyły się razem raczkować i wspólnie chodzić. Mają jednak wspólne serce i wątrobę, dlatego z każdym miesiącem ich życie jest coraz bardziej zagrożone. Bliźniaczki czekają więc na skomplikowaną operację rozdzielenia – szczególnie trudną i ryzykowną, bo obie dziewczynki czeka przeszczep serca!

Zanim Emma i Taylor się urodziły, państwo Bailey mieli już troje dzieci. Wiadomość o ciąży nie byłaby dla nich może szokiem, ale informacja, jaką usłyszeli podczas badania USG, już tak. Szok wywołał fakt, że bliźniaczki okazały się syjamskimi siostrami, które w dodatku mają tylko jedno serce. Taka sytuacja to wielkie ryzyko, że dzieci nie przeżyją – lekarze tłumaczyli, że serce bardzo rzadko wytrzymuje obciążenie dwóch ciał. Stąd decyzja o rozdzieleniu sióstr i o podwójnej transplantacji serca.

Po dwóch latach przygotowań lekarze wraz z rodzicami zdecydowali się na rozdzielenie bliźniaczek syjamskich. Jak skończyła się ich historia? Odpowiedź w filmie dokumentalnym „Dwie siostry, jedno serce”.

Oglądaj film „Dwie siostry, jedno serce” na VOD. Za darmo!

Redakcja 27/02/2017

Zobacz też

Kiedy zmienić opony zimowe na letnie? Kiedy zmienić opony zimowe na letnie? To kiedy zmieniamy opony zależy przede wszystkim od temperatury. Opony zimowe zmienimy na letnie, gdy średnia dobowa temperatura będzie utrzymywać się przez kilka dni powyżej siedmiu stopni Celsjusza. Kim jest AGUSTIN EGURROLA, juror polskiej edycji YOU CAN DANCE - Po prostu tańcz? Kim jest AGUSTIN EGURROLA, juror polskiej edycji YOU CAN DANCE - Po prostu tańcz? Agustina Egurrolę zna niemal każdy, kto choć raz miał przyjemność oglądać program rozrywkowy You Can Dance - Po prostu tańcz. Agustin, razem z Kingą Rusin i Michałem Pirógiem, zasiada za jurorskim stołem i jest przewodniczącym. Mało kto jednak wie, jak zaczęła się jego przygoda z tańcem. Sukces tkwi w szczegółach - jakie powinno być Twoje CV? Sukces tkwi w szczegółach - jakie powinno być Twoje CV? Być może jesteś idealnym kandydatem na dane stanowisko, ale Twoje szanse mogą zostać przekreślone przez małe niedoskonałości w Twoim CV. Nawet dziś, kiedy Internet odgrywa tak dużą rolę w naszym życiu, dobrze przygotowane materiały aplikacyjne nadal są podstawą do zdobycia pracy. Proste pomyłki, takie jak błędy ortograficzne i literówki mogą przekreślić Twoje szanse na przejście do kolejnego etapu rekrutacji. Monsterpolska.pl zapytał specjalistów do spraw HR jakie błędy w CV powodują, że dokumenty aplikacyjne od razu lądują w koszu na śmieci. Oto kilka przykładów podanych przez rekruterów. Jakie są najlepsze DOMOWE METODY NA ODSTRASZENIE GOŁĘBI z balkonu? Jakie są najlepsze DOMOWE METODY NA ODSTRASZENIE GOŁĘBI z balkonu? Gołębie to urokliwe ptaki, których widok tak często cieszy oko. Jednak te ptaki potrafią być bardzo uciążliwe. Wiedzą coś o tym mieszkańcy blokowisk i kamienic, w których gołębie potrafią zaburzać rytm dnia i snu.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!