Dwie siostry, jedno serce: operacja rozdzielania syjamskich bliźniąt. WIDEO, ZDJĘCIA

Emma i Taylor Bailey, bohaterki dokumentu „Dwie siostry, jedno serce”, to siostry syjamskie z Arizony. Mają wspólne serce i wątrobę. Życie tych  radosnych i pełnych życia bliźniaczek z każdym miesiącem jest coraz bardziej zagrożone. Dlatego czekają na skomplikowaną operację rozdzielenia – tym trudniejszą i bardziej ryzykowną, że obie dziewczynki muszą dostać nowe serca!

Dwie siostry, jedno serce

Dwie siostry, jedno serce
Kraj produkcji: USA Kategoria wiekowa Czas trwania 00:45:33

Bohaterki filmu dokumentalnego „Dwie siostry, jedno serce, Emma i Taylor Bailey, to siostry syjamskie. Od urodzenia rozwijały się prawidłowo, nauczyły się razem raczkować i wspólnie chodzić. Mają jednak wspólne serce i wątrobę, dlatego z każdym miesiącem ich życie jest coraz bardziej zagrożone. Bliźniaczki czekają więc na skomplikowaną operację rozdzielenia – szczególnie trudną i ryzykowną, bo obie dziewczynki czeka przeszczep serca!

Zanim Emma i Taylor się urodziły, państwo Bailey mieli już troje dzieci. Wiadomość o ciąży nie byłaby dla nich może szokiem, ale informacja, jaką usłyszeli podczas badania USG, już tak. Szok wywołał fakt, że bliźniaczki okazały się syjamskimi siostrami, które w dodatku mają tylko jedno serce. Taka sytuacja to wielkie ryzyko, że dzieci nie przeżyją – lekarze tłumaczyli, że serce bardzo rzadko wytrzymuje obciążenie dwóch ciał. Stąd decyzja o rozdzieleniu sióstr i o podwójnej transplantacji serca.

Po dwóch latach przygotowań lekarze wraz z rodzicami zdecydowali się na rozdzielenie bliźniaczek syjamskich. Jak skończyła się ich historia? Odpowiedź w filmie dokumentalnym „Dwie siostry, jedno serce”.

Oglądaj film „Dwie siostry, jedno serce” na VOD. Za darmo!

Redakcja 27/02/2017

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!