Drzwi zewnętrzne. Jak USZCZELNIĆ DRZWI?

Uszczelnienie drzwi, a dokładniej szpary pomiędzy drzwiami a futryną, pomoże uchronić domowe wnętrza przed zimowym chłodem. To właśnie przez tą szparę najczęściej ucieka ciepło, a do domu dostaje się nieprzyjemny chłód. Podpowiadamy, jak uszczelnić drzwi wejściowe.

Szczelne drzwi z pomocą uszczelek

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed wiatrem i chłodem? Najważniejsze to porządnie uszczelnić drzwi. Zwykle zimne powietrze dostaje się do wnętrza szparą pomiędzy drzwiami, a futryną dolną. Można temu skutecznie zapobiec zatykając np. szpary uszczelką piankową (za takie uszczelki zapłacimy około 3 zł). Przypomina ona taśmę klejąca i w ten sam sposób się ją się stosuje. Uszczelkę wystarczy precyzyjnie przykleić do dolnej futryny i następnie mocno docisnąć.

Uszelnianie drzwi listwą uszczelniającą

Nieco skuteczniejszym, ale droższym i trudniejszym sposobem na uszczelnienie drzwi zewnętrznych jest zastosowanie listwy PVC (2,5 m takiej listwy kosztuje około 12 zł). Ale własnie to rozwiązanie najczęściej zalecają fachowcy. Aby uszczelnić w ten sposob drzwi zmierz szparę między nimi a podłogą i dobierz do niej odpowiednią grubość listwy. Po jej zamontowaniu drzwi powinny się bez problemu zamykać się i otwierać. Potem przytnij listwę i przybij ją do dolnej futryny.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Jak zabezpieczyć dom przed złodziejem?

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!