Droga na drugą stronę. Dokument o Rumunie, który oskarżony w Polsce o kradzież umiera w areszcie

Ta historia wstrząsnęła całą Polską. Młody Rumun przebywający w Krakowie oskarżony został o kradzież pieniędzy i osadzony w areszcie. Podjął strajk głodowy i po spóźnionej interwencji sądu zmarł w więzieniu. Jego dramatyczną historię w animowanym dokumencie „Droga na drugą stronę" opowiada rumuńska reżyserka Anca Damian.Latem 2007 roku znanemu polskiemu sędziemu skradziono 500 euro. O przestępstwo zostaje oskarżony Claudiu Crulic, 33-letni Rumun przebywający w Krakowie. Umieszczony w krakowskim areszcie, natychmiast rozpoczyna strajk głodowy. Chce się spotkać z przedstawicielem konsulatu i zmienić adwokata. Twierdzi, że w czasie, gdy popełniono przestępstwo był we Włoszech. Na początku 2008 roku jego stan zdrowia pogarsza się i sąd postanawia go zwolnić. Jest już jednak za późno. Młody człowiek umiera 16 godzin po decyzji sądu.

Film nakręcony został przy użyciu mieszanych technik animacji. Z offu usłyszymy Claudiu Crulica, który podczas głodówki, poddawany praniu mózgu przez funkcjonariuszy więzienia, prowadził skrupulatne notatki.
 

Redakcja 19/09/2014

Zobacz też

Skradziony DOWÓD OSOBISTY - jak zastrzec ukradzione dokumenty? Skradziony DOWÓD OSOBISTY - jak zastrzec ukradzione dokumenty? SKRADZIONY DOWÓD. Jeśli zgubiłeś albo skradziono ci dowód osobisty, paszport czy prawo jazdy, musisz jak najszybciej zastrzec te dokumenty. Chodzi o to, żeby nie wykorzystano twoich danych do celów przestępczych, jak wyłudzenie kredytu czy kupno komórki. Gdzie i jak zgłosić utratę dokumentów? Piotr Tymochowicz: KIM JEST, CO OSIĄGNĄŁ? Co wiemy o słynnym specjaliście ds. wizerunku? Piotr Tymochowicz: KIM JEST, CO OSIĄGNĄŁ? Co wiemy o słynnym specjaliście ds. wizerunku? Piotr Tymochowicz to znany i kontrowersyjny specjalista ds. wizerunku. Współpracował z wieloma politykami i biznesmenami, m.in. z Andrzejem Lepperem. Postanowił pozwać Google i żąda 20 milionów dolarów odszkodowania za promowanie zniesławiających go tekstów. Co jeszcze wiemy o Piotrze Tymochowiczu, z kim pracował i dlaczego wzbudza kontrowersje? ESTONIA. Atrakcje turystyczne Estonii. Co warto zobaczyć w Estonii? Co oferuje turystom Estonia? ESTONIA. Atrakcje turystyczne Estonii. Co warto zobaczyć w Estonii? Co oferuje turystom Estonia? Estonia to niewielki, wciąż mało znany kraj nad Bałtykiem, który z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. Estonia to nie tylko stolica - Tallin i jego zabytki, ale również przepiękne wyspy. Jakie są atrakcje turystyczne Estonii? Co warto zobaczyć w Estonii? Co oferuje turystom Estonia? TALLIN. Zabytki Tallina. Co warto zobaczyć w Tallinie, stolicy Estonii? Jakie atrakcje oferuje turystom Tallin? TALLIN. Zabytki Tallina. Co warto zobaczyć w Tallinie, stolicy Estonii? Jakie atrakcje oferuje turystom Tallin? Tallin to stolica Estonii. Choć nazwa Tallin oznacza "duńskie miasto", Tallin to stolica kraju, który wiele wspólnego z Danią nie ma, prędzej z Finlandią. Zabytki Tallina. Co warto zobaczyć w Tallinie, stolicy Estonii? Jakie atrakcje oferuje turystom Tallin?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!