Drobne gesty, wielkie sprawy. Jak dbać o środowisko naturalne?

Odcinek otwierający drugi sezon serii „Drobne gesty, wielkie sprawy" poświęcony jest energii, a w szczególności alternatywnym metodom jej pozyskiwania. Poznamy ludzi, którzy rozwijają nowoczesne metody produkcji energii, z wykorzystaniem słońca, wiatru czy odchodów. Poznamy też praktyczne metody pozyskiwania energii, które można zastosować we własnym domu.W kolejnych odcinkach serii poruszony zostanie szereg innych problemów związanych z ekologią. Znajdą się wśród nich między innymi takie zagadnienia, jak zmniejszające się zasoby wody na naszej planecie czy kurczące się obszary zieleni w rozrastających się miastach. W kolejnych odcinkach przyjrzymy się, jak obniża się jakość żywności, jak w związku z szybkim rozwojem budownictwa powstają tysiące ton odpadów budowlanych, i jaki wpływ na środowisko ma masowa produkcja mebli i dekoracji do wystroju wnętrz. Zmierzymy się także z problemem zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery przez samochody, których ilość wciąż rośnie.

W każdym z odcinków pojawią się konkretne osoby, które zaangażowane są w walkę z problemami. Spotkamy się z producentami zdrowych produktów żywnościowych, z producentami odzieży, którzy dbają o to, by produkcja firmowanych przez nich ubrań nie przynosiła szkód środowisku naturalnemu, a także z młodymi ludźmi, którzy wcielają w życie idee ekologicznego trybu życia na co dzień.

Redakcja 23/09/2014

Zobacz też

Przetrwaj lub zgiń: opis serii. Jak żyć w dziczy przez okrągły rok? ZDJĘCIA Przetrwaj lub zgiń: opis serii. Jak żyć w dziczy przez okrągły rok? ZDJĘCIA Bohaterowie survivalowej serii „Przetrwaj lub zgiń” prezentują życie z dala od społeczeństwa, dzikie i zgodne z naturą. Najlepiej czują się w prymitywnych warunkach, a kąpiel w zimnym jeziorze uznają za największą przyjemność. Odkrywają własne ja i żyją, kierując się zwierzęcym instynktem. Jak radzą sobie w pełnej niebezpieczeństw dziczy? Jak troszczą się o zdobycie pożywienia, rozpalenie ogniska czy znalezienie schronienia? Eugeniusz Bodo: życie i śmierć. Dlaczego bolszewicy zgładzili polskiego artystę? Eugeniusz Bodo: życie i śmierć. Dlaczego bolszewicy zgładzili polskiego artystę? Bodo miał ciągoty nacjonalistyczne. Nie wstydził się publicznie czytać antysemickiego, faszyzującego, ONR-owskiego tygodnika „Prosto z mostu”, na co wielu artystów słusznie reagowało oburzeniem. Byłoby ironią losy, gdyby w wojennym Lwowie zabili go naziści. Ale nie zabili. Dlaczego więc Bodo zginął? Śpiączka – co to jest? Dlaczego człowiek zapada w śpiączkę i kiedy ma szanse na wybudzenie? Śpiączka – co to jest? Dlaczego człowiek zapada w śpiączkę i kiedy ma szanse na wybudzenie? Śpiączka to koszmarna rzeczywistość, nie sen. Mimo nazwy tylko pozornie podobna jest do snu. Ludzie, którzy zapadli w śpiączkę są sztucznie odżywiani. Podtrzymuje się ich krążenie i funkcje mózgu. Czasem otworzą oczy, uśmiechną się. Skalpel w brzuchu. Jakie narzędzia chirurgiczne zostają w ciałach pacjentów? WIDEO Skalpel w brzuchu. Jakie narzędzia chirurgiczne zostają w ciałach pacjentów? WIDEO Diagnoza, ryzykowna operacja i okres rekonwalescencji. Na tym jednak ich koszmar nie zakończył się. Dokument przedstawia wstrząsające relacje pacjentów, w których ciałach odkryto narzędzia chirurgiczne pozostałe po zabiegach operacyjnych.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!