Dramat zakładników w Manili - rekonstrukcja zdarzeń z dramatycznego porwania autobusu

Jedną z najciekawszych pozycji w FOKUS TV jest dokument - Dramat zakładników w Manili. Szczegółowość rekonstrukcji zdarzeń pozwoli widzom poczuć, jak wyglądało tragiczne 10 godzin w porwanym autokarze.

 
Dramat zakładników w Manili to wierna rekonstrukcja wydarzeń na Filipinach, które w 2010 roku wstrząsnęły światem. 55-letni Rolando Mendoza porwał autobus pełen zagranicznych turystów, aby siłą wymusić przywrócenie go do służby w policji, której jak twierdził, pozbawiono go niesłusznie. 

Załoga sterroryzowana przez wymachującego M-16 zamachowca przeżyła 10 godzin koszmaru. Chwile grozy odtworzono dzięki relacjom m.in. osób, które znajdowały się wówczas na pokładzie. Niestety nie wszystkim udało się wyjść z tego cało.

 

 

Redakcja 22/04/2014

Zobacz też

Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? Nie trzeba mieć wielkiej sumy na start własnego biznesu. Finansowego wsparcia warto poszukać w urzędach pracy i instytucjach dzielących unijne pieniądze w konkretnym regionie. Podpowiadamy, jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności. Kim był Michał Sumiński? Za co cieszył się sympatią i pamięcią? Kim był Michał Sumiński? Za co cieszył się sympatią i pamięcią? Jednym z najpopularniejszych programów dla dzieci w latach 70. i 80. był Zwierzyniec. Kto nie pamięta piosenki z czołówki "I kudłate i łaciate, pręgowane i skrzydlate. Te, co skaczą i fruwają na nasz program zapraszają"? Choć jej słowa napisała Maria Terlikowska, wszyscy, którzy oglądali Zwierzyniec pamiętają do dziś jego twórcę  - zmarłego w wieku 97 lat Michała Sumińskiego. Sprawdź, co o nim wiesz. Wyglądać jak Kate i William. Jak to zrobić? Wyglądać jak Kate i William. Jak to zrobić? Być jak księżniczka czy być jak książę - to marzenia pięcio-, sześciolatków po lekturze albo obejrzeniu pobudzających wyobraźnię baśni. Z czasem zaczynamy rozumieć, że księżniczką lub księciem jesteśmy najwyżej raz w roku - na balu karnawałowym. Jeśli po skończeniu szkół nadal mamy złudzenie, że możemy jakoś tajemniczo zmienić swoje pochodzenie i społeczny status i na zawsze stać się księżniczką lub księciem - pora dorosnąć.  Czy na pewno chcesz wyglądać jak Kate i William? Czy sądzisz, że ich życie polega tylko na wyglądaniu? Zastanów się nad tym! Ferie w Beskidzie Śląskim - co robić, gdy w górach nie ma śniegu? Ferie w Beskidzie Śląskim - co robić, gdy w górach nie ma śniegu? Jeśli chodzi o śnieg, zima w tym roku nie jest hojna. Co napada, to zaraz stopnieje. Wyjazd w góry bez śniegu to jednak nie tragedia. Jeśli na ferie wybierasz się do Beskidu Śląskiego, nie powinieneś się nudzić - ten region ma wiele do zaoferowania.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!