Dramat zakładników w Manili – rekonstrukcja porwania autobusu z turystami

W porwaniu turystycznego autobusu w Manili w sierpniu 2010 roku zginęło 8 pasażerów oraz sam sprawca, zastrzelony przez policyjnego snajpera. Jak przebiegało porwanie, które wstrząsnęło całym światem?
Sprawcą porwania autobusu z turystami, którzy przyjechali do Manili na wycieczkę, był 55-letni Rolando Mendoza – były policjant, próbujący w ten sposób wymusić przywrócenie go do służby. W porwanym pojeździe jechało 25 osób – zagraniczni turyści, głównie z Hongkongu, miejscowi kierowcy i przewodniczka. Porywacz uwolnił dziewięcioro z nich – sześć osób z Hongkongu i trójkę Filipińczyków, głównie kobiety i dzieci. Pozostali nie spodziewali się, że czeka ich piekło.

Po kilku godzinach z pojazdu zdołał uciec jeden z kierowców. Uzbrojony w karabin M-16 Mendoza wpadł w szał i zaczął strzelać do zakładników. Zabił osiem osób. Policjanci będący na miejscu zmuszeni byli przystąpić do ataku. Otoczyli pojazd, oddali strzały w opony, a następnie snajper policyjny postrzelił bandytę.

Film „Dramat zakładników w Manili" stanowi próbę rekonstrukcji tego zakończonego tragicznie porwania. Zobaczymy, jak zachowywał się porywacz, jak wyglądały działania policji, jak w tej trudnej sytuacji zachowywały się obecne na miejscu media. Ważną częścią programu stanowią wywiady z ludźmi, którzy przeżyli porwanie. Dowiemy się od nich o tym, co przeżywali w trakcie dziesięciu godzin porwania i jak ułożyli sobie życie, gdy z feralnej wycieczki wrócili do domów.

Redakcja 18/07/2014

Zobacz też

Jak zwiększyć swoją ENERGIĘ SEKSUALNĄ? Jak zwiększyć swoją ENERGIĘ SEKSUALNĄ? Twój partner uważa, że masz za mało energii seksualnej, a zresztą ty też coraz częściej obserwujesz, że ci się coraz mniej chce? No to do dzieła. Jeśli co dzień przez 5 min. będziesz masować określone punkty na swoim ciele, to już po miesiącu poczujesz się tak naładowana energią seksualną, że... Dowód osobisty zamiast RMUA w przychodni. Jak to działa? Dowód osobisty zamiast RMUA w przychodni. Jak to działa? Na wizytę do lekarza nie trzeba brać wielu kwitków poświadczających ubezpieczenie, np. RMUA. Teraz wystarczy tylko dowód osobisty. Elektroniczny system zweryfikuje, czy mamy prawo do bezpłatnych świadczeń medycznych. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy system pokaże nieprawdziwe dane, mimo że jesteśmy ubezpieczeni? Czy nie dostaniemy się wtedy do lekarza? Jak wyleczyć KACA? Sprawdzone sposoby na kaca i ból głowy Jak wyleczyć KACA? Sprawdzone sposoby na kaca i ból głowy Kac czyli kryzys poranka po zabawie z alkoholem to zespół przykrych objawów obejmujących ból głowy, pragnienie, uczucie osłabienia, zawroty głowy, a także nudności i bardzo złe samopoczucie. To konsekwencja odwodnienia, spadku poziomu cukru i krążenia w krwiobiegu produktów rozpadu alkoholu. Co robić? Jak wyleczyć kaca? Kac i leczenie kaca - sposoby jak wyleczyć kaca Sennik. Co oznaczają sny motoryzacyjne? Czy wiesz, co cię spotka, gdy śnią ci się samochody? Sennik. Co oznaczają sny motoryzacyjne? Czy wiesz, co cię spotka, gdy śnią ci się samochody? Śnisz o szybkiej jeździe pięknym wozem? To dobrze! Bo oznacza to, że jesteś osobą ambitną, o szerokich horyzontach, pełną energii i radości życia. A że czasem lubisz brawurę? Cóż, kto nie ryzykuje, ten nie jedzie! Przeczytaj, co cię czeka w najbliższym czasie

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!