Dramat w otchłani – tragiczny wypadek freedivera. Po zejściu pod wodę stracił przytomność

Jeden z najlepszych freediverów świata Herbert Nitsch miał zejść na głębokość 244 metrów pod wodę bez zabezpieczenia a potem się wynurzyć. Po zejściu pod wodę stracił przytomność. Jak zakończył się tragiczny wypadek freedivera?
Co to jest freediving? To jedna z ekstremalnych dyscyplin sportu polegająca na nurkowaniu bez zabezpieczenia. Jednym z fundamentów treningu freedivierów jest praca z umysłem. Ich największym wrogiem jest stres. Jeśli nie uda się nad nim zapanować, próba może zakończyć się tragicznie.

Tak właśnie stało się 6 czerwca 2012 roku, gdy Herbert Nitsch, jeden z najlepszych freediverów świata podjął próbę pobicia własnego rekordu w głębokości zanurzenia się pod wodą. Ustanowiony przez niego w roku 2007 rekord wynosił 214 metrów. Nitsch chciał osiągnąć wynik o 30 metrów lepszy. Gdy jednak zszedł pod wodę, będąc na głębokości 249,5 m stracił przytomność. Został wyciągnięty na brzeg i odtransportowany do kliniki, by przez kolejne miesiące przejść żmudny proces rekonwalescencji. Ekipa filmu „Dramat w otchłani" towarzyszyła nurkowi podczas próby bicia rekordu, a potem w długim procesie rekonwalescencji i powrotu do podwodnego świata.
 

Redakcja 29/10/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!