Dramat w otchłani - film, który przekona was jak bardzo niebezpieczne jest nurkowanie głębinowe

Dramat w otchłani to film, którego tytuł należy traktwać poważnie. Nurek Herbert Nitsch zszedł na głębokość blisko 250 metrów pod wodą, gdzie stracił przytomność. Film opisuje jego wrażenia i historię powrotu do zdrowia.

 

Dramat w otchłani to film dokumentalny opowiadający historię jednego z najlepszych i najbardziej odważnych nurków na świecie - Herberta Nitscha. W 2012 roku postanowił poprawić swój własny rekord w nurkowaniu głębinowym (tzw. freedivingu) o niemal 30 metrów (na 244 metry), ale kiedy znalazł się na tej głębokości chciał sięgnąć aż do magicznej granicy 250 metrów. Zabrakło pół metra, kiedy Herbert stracił przytomność przez olbrzymie ciśnienie, które na takiej głębokości jest dużo powyżej wytrzymałości ludzkiego organizmu.

Przez następny rok w mediach nie było żadnych informacji dotyczących tego co działo się dalej. Okazało się, że Herbertowi towarzyszyła grupa dokumentalistów, którzy rejestrowali jego rekonwalescencję. Lekarze nie dawali jej dużych szans powodzenia, ale graniczący z cudem wysiłek się opłacił i Herbert wrócił do zdrowia, a nawet do nurkowania.

 

Redakcja 09/05/2014

Zobacz też

Rejestracja samochodu sprowadzonego z zagranicy. Jakie formalności, by zarejestrować sprowadzony samochód? Rejestracja samochodu sprowadzonego z zagranicy. Jakie formalności, by zarejestrować sprowadzony samochód? Jeśli wymarzone auto kupiliśmy za granicą to niestety czeka nas sporo formalności w najrózniejszych urzedach. Oto poradnik jak nie pogubić się w gąszczu dokumentów. Rejestracja samochodu sprowadzonego z zagranicy - Jakie formalności, by zarejestrować sprowadzony samochód? Jak myć okna, by nie było smug? Jak myć okna, by nie było smug? Większość z nas za mycie okien zabiera się dwa razy do roku: przed świętami. Jednak po tak długim okresie przerwy ich dokładne wymycie jest dość trudne. Dlatego okna warto myć tuż przed nadejściem zimy, przy pierwszej większej odwilży, a w ciepłe miesiące raz na kilka tygodni. Ale w jaki sposób robić to skutecznie? Jak myć okna, aby były czyste, błyszczące i wolne od smug? Plagiat i kategorie plagiatów. Z jakimi plagiatami mamy najczęściej do czynienia i jak odróżnić plagiat od cytatu? Plagiat i kategorie plagiatów. Z jakimi plagiatami mamy najczęściej do czynienia i jak odróżnić plagiat od cytatu? Minister oświaty Niemiec Anette Schavan zmuszona do dymisji z powodu plagiatu - ta wiadomość zbulwersowała opinię publiczną, mimo iż coraz częściej mamy dziś do czynienia z plagiatami, i to nawet w środowiskach naukowych. Czym właściwie jest plagiat? Czy bloger to dziennikarz? Co odróżnia blogera od dziennikarza? Czy bloger to dziennikarz? Co odróżnia blogera od dziennikarza? Blogerem może być każdy, wystarczy mieć dostęp do internetu, by założyć bloga a potem systematycznie dokonywać wpisów. Gdy będą interesujące, znajdą się czytelnicy. Dziennikarstwo należy natomiast do zawodów zaufania społecznego. Co to właściwie znaczy i na czym polega zawód dziennikarza?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!