Dramat w otchłani - film, który przekona was jak bardzo niebezpieczne jest nurkowanie głębinowe

Dramat w otchłani to film, którego tytuł należy traktwać poważnie. Nurek Herbert Nitsch zszedł na głębokość blisko 250 metrów pod wodą, gdzie stracił przytomność. Film opisuje jego wrażenia i historię powrotu do zdrowia.

 

Dramat w otchłani to film dokumentalny opowiadający historię jednego z najlepszych i najbardziej odważnych nurków na świecie - Herberta Nitscha. W 2012 roku postanowił poprawić swój własny rekord w nurkowaniu głębinowym (tzw. freedivingu) o niemal 30 metrów (na 244 metry), ale kiedy znalazł się na tej głębokości chciał sięgnąć aż do magicznej granicy 250 metrów. Zabrakło pół metra, kiedy Herbert stracił przytomność przez olbrzymie ciśnienie, które na takiej głębokości jest dużo powyżej wytrzymałości ludzkiego organizmu.

Przez następny rok w mediach nie było żadnych informacji dotyczących tego co działo się dalej. Okazało się, że Herbertowi towarzyszyła grupa dokumentalistów, którzy rejestrowali jego rekonwalescencję. Lekarze nie dawali jej dużych szans powodzenia, ale graniczący z cudem wysiłek się opłacił i Herbert wrócił do zdrowia, a nawet do nurkowania.

 

Redakcja 09/05/2014

Zobacz też

JAKĄ ODŚNIEŻARKĘ wybrać do usuwania śniegu z niewielkich powierzchni? JAKĄ ODŚNIEŻARKĘ wybrać do usuwania śniegu z niewielkich powierzchni? Odśnieżanie będzie z pewnością przyjemniejsze, jeśli użyjemy do tej czynności odpowiednio dobranej odśnieżarki. Dzięki niej usuwanie śniegu pójdzie sprawnie, szybko, a my nie będziemy się czuć, jakbyśmy przerzucili tonę węgla. Podpowiadamy, jaką odśnieżarkę wybrać do usuwania śniegu z niewielkiej posesji. Jak kontrolować pracownika na zwolnieniu lekarskim? Jak kontrolować pracownika na zwolnieniu lekarskim? Pracodawca ma możliwość przeprowadzenia kontroli poprawności wystawienia zwolnienia lekarskiego i jego wykorzystania przez pracownika. Na czym ona polega? Kto może przeprowadzić kontrolę pracownika przebywającego na zwolnieniu lekarskim? Jak ODŚNIEŻAĆ chodnik i posesję? Zasady efektywnego odśnieżania! Jak ODŚNIEŻAĆ chodnik i posesję? Zasady efektywnego odśnieżania! Odśnieżanie posesji jest uniknione w okresach wzmożonych opadów śniegu. Zapewnia nie tylko bezpieczne poruszanie się po posesji, ale jest także naszym obowiązkiem - zgodnie z przepisami właściciele i współwłaściciele domów, a także użytkownicy wieczyści, dzierżawcy oraz zarządcy nieruchomości są zobowiązani do zadbania o podlegający im teren i odśnieżanie chodników. Co zrobić, aby odśnieżanie nie było przykrym obowiązkiem i mozolną pracą. Jak usprawnić sobie odśnieżanie? Jak przywrócić firankom dobry wygląd? Jak prać i dbać o firanki? Jak przywrócić firankom dobry wygląd? Jak prać i dbać o firanki? Brudnym, szarym i nieprzyjemnie pachnącym papierosowym dymem firanom można w prosty sposób przywrócić dawny blask i świeżość. Do tego potrzebne są produkty dostępne w każdym domu: proszek do prania, sól, płyn do mycia naczyń. Chcąc doczyścić zabrudzone i zaniedbane firanki nie trzeba sięgąć po radykalne chemiczne środki. Mówimy, jak przywrócić biel firankom.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!