Dramat w otchłani - film, który przekona was jak bardzo niebezpieczne jest nurkowanie głębinowe

Dramat w otchłani to film, którego tytuł należy traktwać poważnie. Nurek Herbert Nitsch zszedł na głębokość blisko 250 metrów pod wodą, gdzie stracił przytomność. Film opisuje jego wrażenia i historię powrotu do zdrowia.

 

Dramat w otchłani to film dokumentalny opowiadający historię jednego z najlepszych i najbardziej odważnych nurków na świecie - Herberta Nitscha. W 2012 roku postanowił poprawić swój własny rekord w nurkowaniu głębinowym (tzw. freedivingu) o niemal 30 metrów (na 244 metry), ale kiedy znalazł się na tej głębokości chciał sięgnąć aż do magicznej granicy 250 metrów. Zabrakło pół metra, kiedy Herbert stracił przytomność przez olbrzymie ciśnienie, które na takiej głębokości jest dużo powyżej wytrzymałości ludzkiego organizmu.

Przez następny rok w mediach nie było żadnych informacji dotyczących tego co działo się dalej. Okazało się, że Herbertowi towarzyszyła grupa dokumentalistów, którzy rejestrowali jego rekonwalescencję. Lekarze nie dawali jej dużych szans powodzenia, ale graniczący z cudem wysiłek się opłacił i Herbert wrócił do zdrowia, a nawet do nurkowania.

 

Redakcja 09/05/2014

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!