Dramat w otchłani - film, który przekona was jak bardzo niebezpieczne jest nurkowanie głębinowe

Dramat w otchłani to film, którego tytuł należy traktwać poważnie. Nurek Herbert Nitsch zszedł na głębokość blisko 250 metrów pod wodą, gdzie stracił przytomność. Film opisuje jego wrażenia i historię powrotu do zdrowia.

 

Dramat w otchłani to film dokumentalny opowiadający historię jednego z najlepszych i najbardziej odważnych nurków na świecie - Herberta Nitscha. W 2012 roku postanowił poprawić swój własny rekord w nurkowaniu głębinowym (tzw. freedivingu) o niemal 30 metrów (na 244 metry), ale kiedy znalazł się na tej głębokości chciał sięgnąć aż do magicznej granicy 250 metrów. Zabrakło pół metra, kiedy Herbert stracił przytomność przez olbrzymie ciśnienie, które na takiej głębokości jest dużo powyżej wytrzymałości ludzkiego organizmu.

Przez następny rok w mediach nie było żadnych informacji dotyczących tego co działo się dalej. Okazało się, że Herbertowi towarzyszyła grupa dokumentalistów, którzy rejestrowali jego rekonwalescencję. Lekarze nie dawali jej dużych szans powodzenia, ale graniczący z cudem wysiłek się opłacił i Herbert wrócił do zdrowia, a nawet do nurkowania.

 

Redakcja 09/05/2014

Zobacz też

JAK KORZYSTAĆ Z KARTY KREDYTOWEJ? Czy wiesz jak rozsądnie używać karty kredytowej? JAK KORZYSTAĆ Z KARTY KREDYTOWEJ? Czy wiesz jak rozsądnie używać karty kredytowej? Karta kredytowa z wyglądu niczym się nie różni od tradycyjnej karty płatniczej, ale w przeciwieństwie do niej  stwarza o wiele więcej możliwości. Trzeba jednak wiedzieć, jak z niej korzystać, by stała się źródłem dodatkowych zysków. Jak rozsądnie korzystać z karty kredytowej? JAK OBLICZANA JEST ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA? W jaki sposób bank ocenia zdolność kredytową? JAK OBLICZANA JEST ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA? W jaki sposób bank ocenia zdolność kredytową? Zanim kredyt stanie się na dobre częścią naszego życia, warto dokładnie poznać związane z nim procedury, które mogą się wydać zawiłe. Na początek warto sprawdzić, w jaki sposób bank wyliczy naszą zdolność kredytową. Jak banki obliczają naszą zdolność kredytową i co to jest Rekomendacja S? KREDYT HIPOTECZNY - JAKICH DOKUMENTÓW POTRZEBUJEMY? Jakie dokumenty dołączyć do wniosku o uzyskanie kredytu? KREDYT HIPOTECZNY - JAKICH DOKUMENTÓW POTRZEBUJEMY? Jakie dokumenty dołączyć do wniosku o uzyskanie kredytu? Kredyt hipoteczny to z jednej strony szansa na zrealizowanie marzeń o domu czy mieszkaniu, z drugiej jednak – zobowiązanie, z którym będziemy się zmagać od kilku do kilkudziesięciu lat. Warto się zatem odpowiednio do niego przygotować, zawczasu przygotowując niezbędne dokumenty. Jakie dokumenty są niezbędne przy ubieganiu się o kredyt? Co to jest paczyzm? Co to jest paczyzm? Jedno zdjęcie zatytułowane "Stare Cat" zrobiło w Polsce niemałą furorę. Internauci dali mu nową tożsamość i dzięki zwrotowi "Co ja pacze?" powstały miliony memów, czyli internetowych obrazków ze wspólnym bohaterem i tożsamością.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!