Dramat tańczących niedźwiedzi – na ratunek wargaczom indyskim. Historia z happy endem

Choć uwielbiane przez dzieci i dorosłych, niedźwiedzie mają wyjątkowego pecha. Od wieków są tresowane, zmuszane do występów w cyrku i zabawiania swoimi popisami ulicznych gapiów.Film „Dramat tańczących niedźwiedzi" opowiada o losie wargaczy indyjskich, ssaków zaliczanych do rodziny niedźwiedzi. Ich tresurą od niepamiętnych lat zajmowało się jedno z wędrownych plemion pochodzenia cygańskiego, które już w późnym Średniowieczu wyspecjalizowało się w pokazach cyrkowych z  uczestnictwem tych zwierząt. Popisy wargaczy prezentowano z początku przede wszystkim na dworach królewskich ale z czasem stawały się one coraz bardziej popularne i zaczęto je pokazywać coraz szerszej publiczności.

Dzięki nabytym przez wargacze umiejętnościom ich właściciele mogli zapewnić byt swoim rodzinom. Jednak, aby móc prezentować sztuczki, zwierzęta muszą przejść długie i pełne okrucieństwa szkolenie. Czy jest szansa, by pewnego dnia tresowane i wykorzystywane przez wieki ssaki odzyskały wolność, powróciły na łono natury i nie musiały już nigdy służyć człowiekowi?

O tym, że jest to możliwe przekonuje jedna z bohaterek filmu „Dramat tańczących niedźwiedzi" – Australijka, która postanowiła położyć kres okrutnemu procederowi. Wykupuje ona zwierzęta, przygarnia je i pomaga im odnaleźć się w naturalnym środowisku. Co na to właściciele wargaczy, dla których popisy ich podopiecznych były źródłem utrzymania? Jak się okazuje, propozycja Australijki okazała się dla nich bardzo korzystna - sprzedają jej zwierzęta, a dzięki zarobionym pieniądzom mogą podjąć się innych zajęć. Nadal mogą więc utrzymywać swoje rodziny, a zwierzęta uwolniły się od bólu i poniżenia.

Redakcja 07/08/2014

Zobacz też

Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 2. Fala upałów. WIDEO bez cenzury Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 2. Fala upałów. WIDEO bez cenzury Papież Aleksander VI słynął z zamiłowania do seksualnych ekscesów. Nie było to zresztą w jego czasach niczym szczególnie wyjątkowym wśród hierarchów kościoła katolickiego.  Niemal wszyscy utrzymywali kontakty z kobietami, mieli metresy, kochanki i brali udział w orgiach. Niemal wszyscy mieli też nieślubne dzieci, których nie ukrywali. Wręcz przeciwnie, traktowali je jako prawowitych dziedziców swoich majątków i zaszczytów. Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 1. Rok 1492. WIDEO bez cenzury Prawdziwa historia rodu Borgiów – sezon 1., odcinek 1. Rok 1492. WIDEO bez cenzury Jest rok 1492. Krzysztof Kolumb odkrywa Amerykę, a w Rzymie na tronie Piotrowym zasiada jeden z najsłynniejszych papieży w historii kościoła katolickiego. Rodrigo Borgia przyjmuje imię Aleksandra VI, a legendy o jego pontyfikacie będą krążyć jeszcze przez długie wieki. Chcecie wiedzieć, dlaczego? Czarna lista klientów sklepów internetowych. Jak to działa? Czarna lista klientów sklepów internetowych. Jak to działa? Adresy klientów, którzy nie odbierają przesyłek ze sklepów internetowych, zgłaszają nieuzasadnione reklamacje, zwracają towar po przekroczeniu terminu trafiają na czarną listę KRAP - Krajowego Ratingu Adresów Pocztowych. Ranking tabletów 2014-2015. Który wybrać? Ranking tabletów 2014-2015. Który wybrać? Zbliżają się Święta, a pośród licznych prezentów, jakimi możemy rozświetlić strudzone oblicza naszych bliskich, z pewnością warto zwrócić uwagę na tablet. Może i jest to całkiem spory wydatek, jednak z pewnością ucieszy zarówno dzieci jak i dorosłych. Po prostu przyda się całej rodzinie.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!