Dramat tańczących niedźwiedzi – na ratunek wargaczom indyskim. Historia z happy endem

Choć uwielbiane przez dzieci i dorosłych, niedźwiedzie mają wyjątkowego pecha. Od wieków są tresowane, zmuszane do występów w cyrku i zabawiania swoimi popisami ulicznych gapiów.Film „Dramat tańczących niedźwiedzi" opowiada o losie wargaczy indyjskich, ssaków zaliczanych do rodziny niedźwiedzi. Ich tresurą od niepamiętnych lat zajmowało się jedno z wędrownych plemion pochodzenia cygańskiego, które już w późnym Średniowieczu wyspecjalizowało się w pokazach cyrkowych z  uczestnictwem tych zwierząt. Popisy wargaczy prezentowano z początku przede wszystkim na dworach królewskich ale z czasem stawały się one coraz bardziej popularne i zaczęto je pokazywać coraz szerszej publiczności.

Dzięki nabytym przez wargacze umiejętnościom ich właściciele mogli zapewnić byt swoim rodzinom. Jednak, aby móc prezentować sztuczki, zwierzęta muszą przejść długie i pełne okrucieństwa szkolenie. Czy jest szansa, by pewnego dnia tresowane i wykorzystywane przez wieki ssaki odzyskały wolność, powróciły na łono natury i nie musiały już nigdy służyć człowiekowi?

O tym, że jest to możliwe przekonuje jedna z bohaterek filmu „Dramat tańczących niedźwiedzi" – Australijka, która postanowiła położyć kres okrutnemu procederowi. Wykupuje ona zwierzęta, przygarnia je i pomaga im odnaleźć się w naturalnym środowisku. Co na to właściciele wargaczy, dla których popisy ich podopiecznych były źródłem utrzymania? Jak się okazuje, propozycja Australijki okazała się dla nich bardzo korzystna - sprzedają jej zwierzęta, a dzięki zarobionym pieniądzom mogą podjąć się innych zajęć. Nadal mogą więc utrzymywać swoje rodziny, a zwierzęta uwolniły się od bólu i poniżenia.

Redakcja 11/06/2014

Zobacz też

Czym różni się SIATKÓWKA PLAŻOWA od SIATKÓWKI HALOWEJ? Czym różni się SIATKÓWKA PLAŻOWA od SIATKÓWKI HALOWEJ? Na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie Polacy grają zarówno w turnieju siatkówki halowej, jak i plażowej. Żeby lepiej odbierać tę drugą dyscyplinę, tworzymy specjalny przewodnik po różnicach pomiędzy nimi. Czym różni się siatkówka plażowa od jej halowej odmiany? Jak działają LOKATY w złoto w AMBER GOLD? Czy lokaty Amber Gold to piramida finansowa? Jak działają LOKATY w złoto w AMBER GOLD? Czy lokaty Amber Gold to piramida finansowa? Po zawieszeniu przez OLT Express wszystkich połączeń głośno zrobiło się o firmie AMBER GOLD, która jest właścicielem tych linii. 23 lipca 2012, niespełna po 4 miesiącach działalności, OLT Express poinformowało o zawieszeniu wszystkich regularnych lotów. Amber Gold znane jest też z wyjątkowo wysoko oprocentowanych „lokat w złoto”. Komisja Nadzoru Finansowego odradza korzystanie z jej usług, a finansiści sugerują, że lokaty Amber Gold mogą działać na zasadzie piramidy finansowej. Jak rozłożyć namiot? Jak rozbić namiot? Jak rozłożyć namiot? Jak rozbić namiot? Jedziesz na biwak i po raz pierwszy będziesz rozstawiać namiot? Z nami nie sprawi ci to żadnego problemu, bo rozstawianie namiotu nie jest trudne - trzeba tylko wiedzieć co, jak i gdzie. Różnice kulturowe w biznesie: Jak wręczać prezenty Chińczykom? Różnice kulturowe w biznesie: Jak wręczać prezenty Chińczykom? Chińska kultura uznaje wręczanie prezentów za ważny aspekt, jednak prezent dla Chińczyka i chińskie zwyczaje to sprawa dość skomplikowana. Pamiętajmy, że dobrze dobrany upominek może ułatwić negocjacje z Chińczykami. Jak wręczyć prezent, tak by respektując chińskie tradycje, zadowolić obdarowanego?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!