Domowe sposoby mycia okien. Jak ekologicznie umyć okna?

Mycie okien bez chemii jest możliwe. Naturalne środki są równie skuteczne. Trochę pracy przy dokładnym myciu okien i będziesz mógł cieszyć się przejrzystym widokiem przez wiele tygodni! Podpowiadamy, jak samodzielnie zrobić skuteczny i ekologiczny środek do mycia okien. Sprawdź, jakie to proste!

Mycie okien wymaga sporego nakładu sił i czasu, ale nie jest na szczęście zbyt trudne. Kluczem do sukcesu jest w tym wypadku cierpliwość, dokładność i odpowiednie środki czyszczące.

Przepis na ekologiczny preparat do mycia okien

Jeżeli chcesz umyć okna w całkowicie ekologiczny sposób, chroniąc nie tylko środowisko ale i własne ręce, wypróbuj tę mieszankę: pół litra octu spirytusowego połącz z litrem ciepłej wody. Dla ułatwienia sobie pracy, zamiast mieszać ocet z wodą w wiadrze, można wykorzystać pojemnik ze spryskiwaczem.

Użycie roztworu wody i octu, oprócz tego, że jest całkowicie przyjazna środowisku metoda mycia okien, ma jeszcze jedną zaletę - ocet spirytusowy można dostać w każdym sklepie spożywczym i jest on bardzo tani (zazwyczaj kosztuje mniej niż 2 zł za butelkę). Wspomniana mieszanka octu z wodą doskonale sprawdzi się też do mycia luster oraz szyb prysznicowych.

Jak skutecznie doczyścić okna?

Okna myjemy zaczynając od ram - szyby czyścimy jako ostatnie. Po dokładnym umyciu okien wycieramy je do czysta papierowymi ręcznikami, ściereczką nie pozostawiającą włókien lub starą koszulką.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> PERFEKCYJNA PANI DOMU. Małgorzata Rozenek radzi, jak pozbyć się plamy z rdzy, jak wyczyścić dywan z sierści i umyć wąski wazon?

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!