Domowe faworki. Jak się je robi? Prosty, sprawdzony przepis

W karnawale faworki smakują najlepiej! Posypany delikatnym cukrem pudrem chrust po prostu rozpływa się w ustach – ale trzeba wiedzieć, jak przygotować faworki, by nie stały się twarde i gumiaste. Oto prosty i sprawdzony przepis na domowe faworki.
Zdjęcie z artykułu: Domowe faworki. Jak się je robi? Prosty, sprawdzony przepis
Domowe faworki. Jak się je robi? Prosty, sprawdzony przepisźródło:Thinkstockphotos.com

Domowe faworki – składniki

  • mąka pszenna – 25 dag,
  • cukier puder – 4 dag,
  • masło – 1 łyżka,
  • żółtka – 3 szt.,
  • śmietana – 10 dag,
  • spirytus – 1 kieliszek,
  • sól,
  • tłuszcz do smażenia – 50 dag smalcu,
  • cukier puder – do posypywania gotowych faworków.

.. Wszystko o faworkach

Domowe faworki – przepis

Składniki wymieszać i wyrobić ciasto jak na makaron. Zagniatać, aż będą robić się pęcherze. Odstawić pod ściereczką na godzinę. Następnie ciasto na faworki rozwałkować na cienko i pokroić w długie na około 10 cm i szerokie na 3 centymetry plastry, w środku każdy przeciąć i przełożyć przez nacięcie ciasto. Uformowane w ten sposób faworki smażyć na rozgrzanym tłuszczu, następnie odsączyć i posypywać cukrem pudrem.

.. Wszystko o pączkach

.. Wszystko na tłusty czwartek

Redakcja 29/01/2016

Zobacz też

Z gwoździem w głowie? Niesamowite wypadki, lekarze cudotwórcy i ludzie, którzy otarli się o śmierć Z gwoździem w głowie? Niesamowite wypadki, lekarze cudotwórcy i ludzie, którzy otarli się o śmierć Niecodzienne wypadki, lekarze cudotwórcy, ludzie, którzy otarli się o śmierć, ale przeżyli. Seria „Z gwoździem w głowie?" poświęcona jest niewiarygodnym przypadkom medycznym i ludziom, którzy cudem uniknęli śmierci. Historia świata, odc. 7 - Epoka przemysłu. Industrializacja i walka o władzę nad światem Historia świata, odc. 7 - Epoka przemysłu. Industrializacja i walka o władzę nad światem Od Ameryki po Rosję, przez Europę, Afrykę i Bliski Wschód, industrializacja zmieniła oblicze świata. Ludzie mogli więcej produkować, dalej i szybciej podróżować, a także bogacić się w znacznie szybszym tempie niż dotychczas. Wraz z tymi przemianami rozpoczęła się też zacięta rywalizacja o rynki i surowce - rozpoczęła się walka o władzę nad światem. Cuda przyrody, odc. 1 - za co piloci mogą być wdzięczni żyrafom? Nowa, fascynująca seria na antenie FOKUS TV! Cuda przyrody, odc. 1 - za co piloci mogą być wdzięczni żyrafom? Nowa, fascynująca seria na antenie FOKUS TV! Znany widzom z programu Top Gear Richard Hammond rozpoczyna swoją kolejną wielką wyprawę. Tym razem jego reporterska ciekawość zawiedzie go do świata przyrody. Będzie tam szukał rozwiązań, które stały się inspiracją dla naukowców i wynalazców. Sekrety katakumb w Palermo - badacze odkrywają tajemnice zmumifikowanych ciał z klasztornej krypty we włoskim mieście Sekrety katakumb w Palermo - badacze odkrywają tajemnice zmumifikowanych ciał z klasztornej krypty we włoskim mieście W niedzielę, 2 listopada, o godzinie 20:50 FOKUS TV zaprasza widzów na pierwszy z filmów dokumentalnych otwierający cykl poświęcony współczesnemu kościołowi katolickiemu. W inaugurującym serię dokumencie „Sekrety katakumb w Palermo” badacze odkrywają tajemnice zmumifikowanych ciał z klasztornej krypty w jednym z włoskich miast. Wśród zmarłych jest m.in. słynna „Śpiąca Królewna" - dziewczynka, pochowana w 1920 roku, której zwłoki zachowały się w idealnym stanie.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!