Domowe faworki. Jak się je robi? Prosty, sprawdzony przepis

W karnawale faworki smakują najlepiej! Posypany delikatnym cukrem pudrem chrust po prostu rozpływa się w ustach – ale trzeba wiedzieć, jak przygotować faworki, by nie stały się twarde i gumiaste. Oto prosty i sprawdzony przepis na domowe faworki.
Zdjęcie z artykułu: Domowe faworki. Jak się je robi? Prosty, sprawdzony przepis
Domowe faworki. Jak się je robi? Prosty, sprawdzony przepisźródło:Thinkstockphotos.com

Domowe faworki – składniki

  • mąka pszenna – 25 dag,
  • cukier puder – 4 dag,
  • masło – 1 łyżka,
  • żółtka – 3 szt.,
  • śmietana – 10 dag,
  • spirytus – 1 kieliszek,
  • sól,
  • tłuszcz do smażenia – 50 dag smalcu,
  • cukier puder – do posypywania gotowych faworków.

.. Wszystko o faworkach

Domowe faworki – przepis

Składniki wymieszać i wyrobić ciasto jak na makaron. Zagniatać, aż będą robić się pęcherze. Odstawić pod ściereczką na godzinę. Następnie ciasto na faworki rozwałkować na cienko i pokroić w długie na około 10 cm i szerokie na 3 centymetry plastry, w środku każdy przeciąć i przełożyć przez nacięcie ciasto. Uformowane w ten sposób faworki smażyć na rozgrzanym tłuszczu, następnie odsączyć i posypywać cukrem pudrem.

.. Wszystko o pączkach

.. Wszystko na tłusty czwartek

Redakcja 29/01/2016

Zobacz też

Pearl Harbor - japoński atak na amerykańską bazę morską z dzisiejszej perspektywy. FOKUS TV zaprasza na film z cyklu Tuż przed tragedią Pearl Harbor - japoński atak na amerykańską bazę morską z dzisiejszej perspektywy. FOKUS TV zaprasza na film z cyklu Tuż przed tragedią Pearl Harbor - amerykańska baza morska zaatakowana została z samego rana, w niedzielę, 7 grudnia 1941 roku. Wystarczyły zaledwie dwie godziny, by Japończycy pozbawili USA 160 samolotów, a także zatopili lub uszkodzili 20 ich jednostek pływających... FOKUS TV zaprasza na film rekonstruujący tragiczne wydarzenia, jakie tego dnia miały miejsce na Pacyfiku. Napoleon i moskiewska klęska cesarza Francuzów. Zapraszamy do obejrzenia filmu Napoleon - marsz na Rosję Napoleon i moskiewska klęska cesarza Francuzów. Zapraszamy do obejrzenia filmu Napoleon - marsz na Rosję Napoleon przegraną wojnę z Rosją zakończył wygraną bitwą. Czy spodziewał się, że jego rosyjska kampania zakończy się tak spektakularną klęską? FOKUS TV zaprasza na program Napoleon - marsz na Rosję. Kosmos - loty w przestworza pozaziemskie nigdy wcześniej nie były takie łatwe. Poznajcie historię wahadłowców w filmie Ostatni lot promu kosmicznego! Kosmos - loty w przestworza pozaziemskie nigdy wcześniej nie były takie łatwe. Poznajcie historię wahadłowców w filmie Ostatni lot promu kosmicznego! Kosmos - loty w przestrzeń międzygwiezdną od niepamiętnych czasów były marzeniem ludzkości, a wysłanie w przestworza pierwszego promu kosmicznego stało się milowym krokiem w wędrówkach międzygwiezdnych. Poznajcie historię wahadłowców, które służył ludziom przez ponad ćwierć wieku - począwszy od pierwszego lotu Columbii, a skończywszy na ostatnim locie promu Atlantis. FOKUS TV zaprasza na film „Ostatni lot promu kosmicznego"! Zestrzelenie samolotu nad Ukrainą - FOKUS TV zaprasza na film dokumentalny Przerwany lot MH17 Zestrzelenie samolotu nad Ukrainą - FOKUS TV zaprasza na film dokumentalny Przerwany lot MH17 Zestrzelenie samolotu nad Ukrainą poruszyło ludzi na całym świecie. Wskutek ataku zginęło blisko 300 osób, a przez kilka dni po tragedii na miejsce nie wpuszczane były osoby postronne.  FOKUS TV zaprasza na film dokumentalny „Przerwany lot MH17" opowiadający o wydarzeniach, jakie miały miejsce w lipcu ubiegłego roku na Ukrainie.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!