Domowe faworki. Jak się je robi? Prosty, sprawdzony przepis

W karnawale faworki smakują najlepiej! Posypany delikatnym cukrem pudrem chrust po prostu rozpływa się w ustach – ale trzeba wiedzieć, jak przygotować faworki, by nie stały się twarde i gumiaste. Oto prosty i sprawdzony przepis na domowe faworki.
Zdjęcie z artykułu: Domowe faworki. Jak się je robi? Prosty, sprawdzony przepis
Domowe faworki. Jak się je robi? Prosty, sprawdzony przepisźródło:Thinkstockphotos.com

Domowe faworki – składniki

  • mąka pszenna – 25 dag,
  • cukier puder – 4 dag,
  • masło – 1 łyżka,
  • żółtka – 3 szt.,
  • śmietana – 10 dag,
  • spirytus – 1 kieliszek,
  • sól,
  • tłuszcz do smażenia – 50 dag smalcu,
  • cukier puder – do posypywania gotowych faworków.

.. Wszystko o faworkach

Domowe faworki – przepis

Składniki wymieszać i wyrobić ciasto jak na makaron. Zagniatać, aż będą robić się pęcherze. Odstawić pod ściereczką na godzinę. Następnie ciasto na faworki rozwałkować na cienko i pokroić w długie na około 10 cm i szerokie na 3 centymetry plastry, w środku każdy przeciąć i przełożyć przez nacięcie ciasto. Uformowane w ten sposób faworki smażyć na rozgrzanym tłuszczu, następnie odsączyć i posypywać cukrem pudrem.

.. Wszystko o pączkach

.. Wszystko na tłusty czwartek

Redakcja 29/01/2016

Zobacz też

Choroby skóry uniemożliwiają im normalne życie. Poznajcie Chenga i Paytona, bohaterów kolejnego odcinka programu Anomalie medyczne! Choroby skóry uniemożliwiają im normalne życie. Poznajcie Chenga i Paytona, bohaterów kolejnego odcinka programu Anomalie medyczne! Choroby skóry to problem, z którym borykają się miliony osób na całym świecie. Niektóre z nich zdarzają się bardzo rzadko - tak rzadko, jak schorzenia Chenga i Paytona, których życie od chwili przyjścia na świat naznaczone jest piętnem nieustannego cierpienia. FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek filmu „Anomalie medyczne". Pigwiny w roli głównej! FOKUS TV zaprasza na film Marsz pingwinów Pigwiny w roli głównej! FOKUS TV zaprasza na film Marsz pingwinów Pingwiny cesarskie to, jeżeli chodzi o proces reprodukcji, gatunek unikalny w skali całego świata zwierzęcego. W procesie powoływania na świat potomstwa splatają się miłość, dramat, odwaga i przygoda. FOKUS TV zaprasza na film „Marsz pingwinów" w reżyserii Luca Jacqueta, którego głównymi bohaterami są te niezwykłe zwierzęta, często porównywane do ludzi.  Napoleon - marsz na Rosję. Przegrana Napoleona pod Moskwą - przyczyny Napoleon - marsz na Rosję. Przegrana Napoleona pod Moskwą - przyczyny Napoleon - jak wiedzieli do współcześni? Co sądzili o nim jego żołnierze? Jak postrzegali go władcy europejskich mocarstw? Zapraszamy na dwuodcinkowy film, w którym przedstawimy rosyjską kampanię wielkiego wodza przez pryzmat ówczesnych gazet, żołnierskich listów i korespondencji między głowami państw. Zamach w Bombaju w 2008 roku. Jak do niego doszło? FOKUS TV zaprasza na program Tuż przed tragedią Zamach w Bombaju w 2008 roku. Jak do niego doszło? FOKUS TV zaprasza na program Tuż przed tragedią Zamach w Bombaju, który miał miejsce w 2008 roku kosztował życie 166 niewinnych osób. Zaatakowanych zostało wówczas kilka najważniejszych obiektów w stolicy Indii, m.in. luksusowy hotel Taj Mahal Palace. Jak doszło do tego aktu terroryzmu? Dlaczego nie zdołano mu zapobiec? FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek programu „Tuż przed tragedią".

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!