Dobry sposób na zlikwidowanie kurzu w mieszkaniu. JAK SPRZĄTAĆ - KROK PO KROKU

Kurz w mieszkaniu to nie tylko świadectwo naszego lenistwa, ale także siedlisko alergenów. Czas wypowiedzieć mu wojnę!

Walkę z kurzem w domu należy zacząć od przejrzenia wszystkich szaf, szafek i kątów. Chodzi o to, by powyrzucać wszystkie niepotrzebne rzeczy. Nie ma sensu bowiem nawet codzienne sprzątanie „po środku”, jeśli w kątach i za meblami mieszkają „koty”. Z czasem i tak się przecież przemieszczą na środek pomieszczenia.

Po wyrzuceniu wszelkich rupieci, usuwamy tkaniny dekoracyjne (dywany, zasłony, gobeliny, poduszki itp.) i je odpowiednio do zaleceń producenta pierzemy. Czyścimy ściany i sufity oraz sprzątamy w szafkach i regałach, a potem odsuwamy meble i sprzątamy za nimi. Myjemy lub odpowiednio czyścimy meble.

Teraz czas na otwarte półki. Najbardziej „kurzochłonnymi” przedmiotami są książki. Te delikatnie, lecz starannie czyścimy za pomocą odkurzacza i specjalnej końcówki tzw. „brody”. Na koniec myjemy podłogę. Gdy już wszystko lśni, meble oraz podłogę warto przetrzeć szmatką zwilżoną wodą z dodatkiem płynu do płukania tkanin – dzięki temu kurz będzie mniej na nich osiadał. Teraz czas na powieszenie zasłon, narzut i dywanów. Ach, jak tu czysto!

Tagi: fokus tv,

Redakcja 02/07/2012

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!