DO KIEDY URZĄD SKARBOWY musi zwrócić nadpłacony podatek wykazany w PIT?

Do końca kwietnia musimy rozliczyć się z urzędem skarbowy. Ale czy wiesz, ile urząd skarbowy ma czasu na zwrócenie nam nadpłaty wynikającej z zeznania rocznego?

Do końca kwietnia musimy rozliczyć się z urzędem skarbowym. Ale czy wiesz, ile urząd skarbowy ma czasu na zwrócenie nam nadpłaty wynikającej z zeznania rocznego? Kiedy urząd skarbowy zwróci nadpłacony podatek, który ty wykazałeś w PIT?

Jeśli złożyłeś PIT – y i wynika z nich, że urząd skarbowy ma zwrócić ci pieniądze, musi to stać się w ciągu trzech miesięcy. Tyle urząd skarbowy ma czasu na zwrot nadpłaty podatku wynikającej z zeznania rocznego. Jeśli rozliczenie zostało wysłane pocztą, liczy się data stempla pocztowego. Jeśli zostało złożone osobiście, liczymy od dnia złożenia PIT – u w urzędzie.

A jeśli pieniądze nie dotarły do nas na czas? Trzeba się zainteresować, dlaczego. Jedną z przyczyn może być np. fakt, iż zapomnieliśmy podać numer konta bankowego, na które miały być przesłane należne pieniądze.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 12/04/2012

Zobacz też

Szara eminencja komunistycznego reżimu. Czy wiesz, kto jest autorem słynnego przemówienia Wojciecha Jaruzelskiego? Szara eminencja komunistycznego reżimu. Czy wiesz, kto jest autorem słynnego przemówienia Wojciecha Jaruzelskiego? Chyba wszyscy znają fragment przemówienia Wojciecha Jaruzelskiego z 13 grudnia 1981 r., w którym generał ogłasza wprowadzenie stanu wojennego na terenie całego kraju. Mało kto jednak zna prawdziwego autora, a w każdym razie współautora tego i innych wystąpień I sekretarza – Wiesława Górnickiego.   Jak społeczeństwo oswajało stan wojenny? Dowcipy o WRON-ie, Jaruzelskim i ZOMO Jak społeczeństwo oswajało stan wojenny? Dowcipy o WRON-ie, Jaruzelskim i ZOMO Stan wojenny pogrzebał nadzieje na wolność i demokrację rozbudzone w czasie karnawału Solidarności 13 grudnia 1981 r. Zmagania z szarą rzeczywistością: kilometrowe kolejki do sklepów, puste półki, godzina policyjna, ZOMO pałujące demonstrantów łagodziła nieco polska specjalność - dowcip polityczny. Choć w wielu wypadkach dowcip to bardzo gorzki, a wywołany przez niego śmiech jest raczej śmiechem przez łzy... Czy szef ma prawo wezwać cię z urlopu? Czy szef ma prawo wezwać cię z urlopu? Są okoliczności w których pracodawca ma prawo wezwać pracownika z urlopu wypoczynkowego. Zobacz, czy pracodawca musi zwrócić ci opłaty za niewykorzystany, a opłacony pobyt na wczasach? Co z kosztami przejazdu? Sprawdź, ile dni urlopu ci przysługuje? WSZYSTKO O URLOPIE Sprawdź, ile dni urlopu ci przysługuje? WSZYSTKO O URLOPIE Chcesz odpocząć od pracy i planujesz urlop? Sprawdź, ile dni urlopu przysługuje pracownikowi, na jak długi odpoczynek możesz liczyć i kiedy zamiast dni wolnych należy ci się ekwiwalent. Oprócz urlopu wypoczynkowego pracownik ma jeszcze prawo do urlopów.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!