DO KIEDY URZĄD SKARBOWY musi zwrócić nadpłacony podatek wykazany w PIT?

Do końca kwietnia musimy rozliczyć się z urzędem skarbowy. Ale czy wiesz, ile urząd skarbowy ma czasu na zwrócenie nam nadpłaty wynikającej z zeznania rocznego?

Do końca kwietnia musimy rozliczyć się z urzędem skarbowym. Ale czy wiesz, ile urząd skarbowy ma czasu na zwrócenie nam nadpłaty wynikającej z zeznania rocznego? Kiedy urząd skarbowy zwróci nadpłacony podatek, który ty wykazałeś w PIT?

Jeśli złożyłeś PIT – y i wynika z nich, że urząd skarbowy ma zwrócić ci pieniądze, musi to stać się w ciągu trzech miesięcy. Tyle urząd skarbowy ma czasu na zwrot nadpłaty podatku wynikającej z zeznania rocznego. Jeśli rozliczenie zostało wysłane pocztą, liczy się data stempla pocztowego. Jeśli zostało złożone osobiście, liczymy od dnia złożenia PIT – u w urzędzie.

A jeśli pieniądze nie dotarły do nas na czas? Trzeba się zainteresować, dlaczego. Jedną z przyczyn może być np. fakt, iż zapomnieliśmy podać numer konta bankowego, na które miały być przesłane należne pieniądze.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 12/04/2012

Zobacz też

Niesamowite przypadki medyczne odc. 6, sezon 3. Co się wydarzy? Niesamowite przypadki medyczne odc. 6, sezon 3. Co się wydarzy? Niesamowite przypadki medyczne to serial, w którym mamy możliwość poznanania nowych procedur medycznych pomagających chorym na rzadkie i bardzo często niezwykle utrudniające życie schorzenia. Poznajmy też nowe techniki chirurgiczne, stosowane u pacjentów z rozległymi i nietypowymi urazami. Komu lekarze pomoga w 6 odcinku 3 serii Niesamowitych przypadków medycznych? Trud, brud i demolka, odcinek 9. Gry zręcznościowe. Czy samochód można zmienić w pojazd z gier? WIDEO Trud, brud i demolka, odcinek 9. Gry zręcznościowe. Czy samochód można zmienić w pojazd z gier? WIDEO Wyobraź sobie, że świat z gry wideo ożywa! Jonny Smith i Tom "Wookie" Ford poprowadzą swoje drużyny, które mają za zadanie przekształcić produkowane seryjnie samochody w pojazdy inspirowane grami zręcznościowymi, by następnie konkurowały ze sobą w trzech misjach, inspirowanych grami! Żelazne potwory odc. 3 - Wiertnica Moncrief, maszyna do osadzania słupów Hitachi i inne żelazne potwory Żelazne potwory odc. 3 - Wiertnica Moncrief, maszyna do osadzania słupów Hitachi i inne żelazne potwory Gdy teren jest trudny, pogoda niekorzystna, zima trwa tylko 9 miesięcy w roku - wtedy do pomocy ludziom przydają się żelazne potwory. Wielkie maszyny o specjalistycznych umijętnościach tym razem wbiją słupy tam, gdzie ludziom uniemożliwia to podłoże, przepchną wielkie tankowce przez niebezpieczne wody, nawierca dziury w wiecznie zmarcniętej glebie. Poznajcie Żelazne potwory - wcale nie straszne! Prepersi – gotowi na wszystko, odcinek 2. Survival. WIDEO Prepersi – gotowi na wszystko, odcinek 2. Survival. WIDEO W serialu „Prepersi – gotowi na wszystko” Andrzej Meller odwiedza polskich prepersów. Nie wiedziałeś, że to całkiem liczna społeczność także w naszym kraju? Chcesz dowiedzieć się dlaczego prepersi przygotowują się na wszelkie kataklizmy? A może chcesz do nich dołączyć?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!