DO JAKIEJ SIECI NALEŻY NUMER TELEFONU Jak sprawdzić sieć po numerze telefonu?

Jak sprawdzić do jakiej sieci należy dany numer telefonU? Sprawdzanie sieci po numerze telefonu po prefiksie nie zawsze jest skuteczne. Obecnie można przejść do innej sieci zachowując stary numer. Jak więc sprawdzić sieć, do jakiej należy numer telefonu? Oto sprawdzone sposoby. Sprawdź szybko i sprawnie w jakiej sieci jest numer telefonu lub do jakiej sieci należy numer telefonu komórkowego.

Kiedyś sprawdzanie sieci do jakiej należy numer telefonu nie stanowiło problemu – wystarczyło sprawdzić prefiks stojący przed numerem (np. 501, 602). Jednak od jakiegoś czasu operatorzy komórkowi oferują możliwość zmiany sieci z zachowaniem dotychczasowego numeru. Oznacza to, że prefiks nie zawsze wskazuje na to, do jakiej sieci należy numer.

Aby ułatwić sobie rozpoznawanie do jakiej sieci należy numer telefonu, należy skorzystać z poniższych sposobów. To może mieć znaczenie, szczególnie w przypadku, gdy dany operator oferuje tańsze połączenia w ramach swojej sieci a także żeby ustalić, jaki jest koszt rozmowy lub smsa wysyłanego do sieci, do której należy numer.

Aby sprawdzić, do jakiej sieci należy numer telefonu, można wejść na stronę www.wjakiejsieci.pl. Wpisz numer telefonu w odpowiednie pola, kliknij Sprawdź i po chwili powinien wyświetlić ci się nazwa sieci, do której należy wpisany numer. Strona oferuje również program do sprawdzania do jakiej sieci należy numer telefonu, który można ściągnąć na komputer. Aplikacja jest dostępna dla systemów Windows, Linux i Mac OS. Inne podobne strony to: sms.pl, sprawdznumer.pl, wapjakasiec.pl.

Także operatorzy sieci zamieszczają na swoich stronach internetowych aplikacje za pomocą których, po wpisaniu danego numeru telefonu, można sprawdzić czy należy on do sieci, na która wskazuje prefiks.

Inny sposób sprawdzenia do jakiej sieci należy numer telefonu, to skontaktowanie się z biurem numerów (numer znajdziesz na stronie swojego operatora) lub wysłanie smsa pod numer przydzielony do tej usługi. W T-Mobile jest to 2001, w sieci Plus 2609, w Orange*555.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!