Dlaczego wypadek? – inscenizacje wypadków samochodowych, testy zderzeniowe, analiza kolizji drogowych

Dlaczego dochodzi do wypadków drogowych? Dlaczego wciąż giną w nich ludzie? Inscenizacje wypadków samochodowych z udziałem kaskaderów, testy zderzeniowe, analiza wypadków, które na prawdę się wydarzyły – to wszystko zobaczą widzowie nowej serii programów telewizji FOKUS TV „Dlaczego wypadek".Dlaczego dochodzi do wypadków drogowych? Czy winę za nie ponoszą niefrasobliwi kierowcy, budowniczowie dróg, czy może fabryki samochodów, które nie dość dużo uwagi przywiązują do jakości oferowanych klientom pojazdów?

Rusty Haight – światowej sprawy ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa na drogach bierze pod lupę wypadki, które na prawdę się wydarzyły. Analizuje je sekunda po sekundzie i wyjaśnia, dlaczego do nich doszło. Jak udowodni w swoim programie, choć za wieloma wypadkami stają banalne przyczyny - zaśnięcie kierowcy czy dziura w drodze – powody wielu z drogowych tragedii mogą nas zaskoczyć.

Redakcja 07/11/2014

Zobacz też

Konferencja Apple - 3 najważniejsze informacje Konferencja Apple - 3 najważniejsze informacje Odbywające się cyklicznie konferencje Apple są najlepszym miejscem, aby zdobyć najważniejsze informacje dotyczące nowości wprowadzanych przez najlepszą na świecie firmę komputerową. Mówimy, jakie trzy informacje warto zapamiętać z dzisiejszej konferencji. Raper Łona - Adam Zieliński. Kim jest? [KARIERA, RODZINA] Raper Łona - Adam Zieliński. Kim jest? [KARIERA, RODZINA] Właśnie w internecie ukazał się najnowszy klip Łony i Webbera. Artyści postanowili po wielu latach wydać kolejną płytę. Mówimy, kim jest Adam Zieliński znany, jako Łona. Potęga natury, odc. 5 - Wielka powódź - migracje zwierząt na pustynnych obszarach Kalahari Potęga natury, odc. 5 - Wielka powódź - migracje zwierząt na pustynnych obszarach Kalahari Na pustyniach kotliny Kalahari w południowej Afryce toczy się nieustanna walka o terytoria, wodę i pożywienie. Panujące tu trudne warunki wymuszają ciągłe migracje zwierząt, które wędrują w poszukiwaniu miejsc obfitych w pożywienie. Przez większą część roku na pustynię nie spada ani jedna kropla wody, za to gdy tylko spadnie deszcz pojawia się rzeka Okawango. Nigdy nie wiadomo jednak, jak obfite będzie jej koryto i czy wody wystarczy dla wszystkich. Czy w Polsce można zajestrować samochód z kierownicą po prawej stronie? Czy w Polsce można zajestrować samochód z kierownicą po prawej stronie? Samochodów z kierownicą po prawej stronie na razie nie można w Polsce rejestrować. Jednak prawdopodobnie od 1 stycznia 2015 r. rejestracja takiego samochodu będzie możliwa, ale dopiero po wyposażeniu go w dodatkowe urządzenia poprawiające bezpieczeństwo jazdy. Mimo to wiele osób obawia się, że wzrośnie zagrożenie na drogach.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!