Dlaczego wypadek? – inscenizacje wypadków samochodowych, testy zderzeniowe, analiza kolizji drogowych

Dlaczego dochodzi do wypadków drogowych? Dlaczego wciąż giną w nich ludzie? Inscenizacje wypadków samochodowych z udziałem kaskaderów, testy zderzeniowe, analiza wypadków, które na prawdę się wydarzyły – to wszystko zobaczą widzowie nowej serii programów telewizji FOKUS TV „Dlaczego wypadek".Dlaczego dochodzi do wypadków drogowych? Czy winę za nie ponoszą niefrasobliwi kierowcy, budowniczowie dróg, czy może fabryki samochodów, które nie dość dużo uwagi przywiązują do jakości oferowanych klientom pojazdów?

Rusty Haight – światowej sprawy ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa na drogach bierze pod lupę wypadki, które na prawdę się wydarzyły. Analizuje je sekunda po sekundzie i wyjaśnia, dlaczego do nich doszło. Jak udowodni w swoim programie, choć za wieloma wypadkami stają banalne przyczyny - zaśnięcie kierowcy czy dziura w drodze – powody wielu z drogowych tragedii mogą nas zaskoczyć.

Redakcja 07/11/2014

Zobacz też

BMW Art Car Collection co to jest? [VIDEO] BMW Art Car Collection co to jest? [VIDEO] BMW Art Car Collection, to prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacji i sztuki współczesnej. Sześć unikatowych aut marki BMW można oglądąć w Zamku Ujazdowskim w Warszawie. Najpiękniejsze modele sportowych aut pomalowane przez światowej sławy artystów, to warto zobaczyć! Mówimy, gdzie i kiedy zobaczyć samochody. Jak korzystać z karty kredytowej? Jak korzystać z karty kredytowej? Karta kredytowa to wygodne i ułatwiające życie rozwiązanie, ale używając jej trzeba bardzo uważać. Inaczej łatwo możemy wpaść w pułapkę zadłużenia, a banki każą sobie słono płacić za nieterminowe spłaty zaległości. Niepowstrzymani – tajski gwiazdor muzyki pop, trzej światowej sławy free runnerzy i jedna misja Niepowstrzymani – tajski gwiazdor muzyki pop, trzej światowej sławy free runnerzy i jedna misja Co to jest free running? To jeden ze sportów ekstremalnych, w którym zawodnicy pokonują różnego przeszkody, wykonując przy tym efektowne tricki. Trzej mistrzowie tego ekstremalnego sportu podejmują się realizacji niezwykłego wyzwania. Free running pojawi się gdzieś, gdzie jeszcze nigdy go nie było. Drobne gesty, wielkie sprawy. Jak dbać o środowisko naturalne? Drobne gesty, wielkie sprawy. Jak dbać o środowisko naturalne? Odcinek otwierający drugi sezon serii „Drobne gesty, wielkie sprawy" poświęcony jest energii, a w szczególności alternatywnym metodom jej pozyskiwania. Poznamy ludzi, którzy rozwijają nowoczesne metody produkcji energii, z wykorzystaniem słońca, wiatru czy odchodów. Poznamy też praktyczne metody pozyskiwania energii, które można zastosować we własnym domu.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!