Dlaczego Jagna Marczułajtis zrezygnowała z przewodniczenia komitetu organizacyjnego ZIO Kraków 2022?

Jagna Marczułajtis zrezygnowała z przewodniczenia komitetowi organizacyjnemu, który zajmował się przygotowywaniem kandydatury Krakowa do Igrzysk Olimipijskich w 2022. Co stało za decyzją Jagny Marczułajtis?

Komitet Organizacyjny Zimowych Igrzysk Olimpijskich nie ma już przewodniczącej. Jagna Marczułajtis zrezygnowała z tej funkcji po rozmowach z małopolskimi i krakowskimi politykami. Jej rezygnacja związana jest z aferą, którą wywołało zachowanie jej męża, Andrzeja Walczaka, w rozmowach z dziennikarzami lokalnego, krakowskiego portalu.

Andrzej Walczak dał się sprowokować dziennikarzom, którzy sugerowali, że mogą zacząć pozytywnie pisać o idei kosztownych zimowych igrzysk w Krakowie, jeżeli tylko Komiter Ogranizacyjny ZIO Kraków 2022 odpowiednio za to zapłaci. Innymi słowy mówiąc - dał się przyłapać na próbie skorumpowania dziennikarzy.

W związku z tą aferą Jagna Marczułajtis stała się raczej obciążeniem dla Komitetu Ogranizacyjnego ZIO Kraków 2022. Z lidera, ciągnącego ideę igrzysk w Krakowie stała się osobą, która całą ideę mogła by zaprzepaścić. W związku z tym konieczne było podjęcie politycznej decyzji i rezygnacja Jagny Marczułajtis z kierowania komitetem.

Pomysł organizacji zimowych igrzysk w Krakowie budzi poważne kontrowersje. Krytycy pomysłu wskazują na olbrzymie koszty przygotowania infrastruktury sportowej, oraz pilność innych wydatków. Szacuje się, że organizacja igrzysk może kosztować nawet kilkadziesiąt miliardów złotych.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!