Dlaczego pół grzejnika nie grzeje? Jak odpowietrzyć grzejnik?

Dlaczego tylko połowa kaloryfera jest ciepła, a druga, górna - zimna? Jeśli kaloryfer grzeje nierównomiernie, najprawdopodobniej do instalacji C.O. dostało się powietrze. Jak się go pozbyć? Mamy na to sposób.
Zdjęcie z artykułu: Dlaczego pół grzejnika nie grzeje? Jak odpowietrzyć grzejnik?
Dlaczego dół grzejnika nie grzeje? Jak odpowietrzyć grzejnik?źródło:Thinkstockphotos.com/Alex Raths

Dlaczego pół grzejnika nie grzeje?

Powietrze w instalacji centralnego ogrzewania, które odpowiada za to, że tylko pół kaloryfera grzeje, a drugie, górne pół jest zimne, może się dostać do systemu z kilku powodów:

  • może się tam dostać wraz z wodą wodociągową, bez względu czy pobieramy wodę z sieci, czy z własnego ujęcia
  • może przeniknąć przez ścianki rur, zwłaszcza gdy są zrobione z polietylenu czy polibutylenu
  • może się dostać podczas prac konserwacyjnych, gdy instalacja grzewcza jest napełniana zbyt szybko.

.. Odpowietrzanie grzejnika na wideo: 2. odcinek Qba vlog!

Aby zaradzić temu, że tylko pół kaloryfera grzeje, musimy odpowietrzyć grzejnik. Przed odpowietrzaniem wyłączamy kocioł i pompę obiegową instalacji. Głowicę termostatyczną grzejnika ustawiamy w pozycji zamkniętej. Następnie otwieramy odpowietrznik specjalnym kluczem lub śrubokrętem, tak aby nagromadzone powietrze mogło wydostać się na zewnątrz. Odpowietrzanie grzejnika kończymy, gdy z otworu zacznie wypływać woda. Na koniec wycieramy odpowietrznik.

.. Więcej praktycznych porad

 

Redakcja 21/12/2015

Podobne

Halloween: Laboratorium Frankensteina w Ząbkowicach Śląskich Halloween: Laboratorium Frankensteina w Ząbkowicach Śląskich Ząbkowice Śląskie jak mało które miasto owiane jest aurą grozy i tajemniczości. Przed wojną nosiło nazwę Frankenstein i to tu powstało jedyne dziś na świecie Laboratorium Frankensteina. Dowiedz się, co łączy Frankensteina z Ząbkowicami. A najlepiej wybierz się do Ząbkowic na (pełen grozy) weekend! Wróżby, przesądy na Halloween: Jakie są? Wróżby, przesądy na Halloween: Jakie są? W naszej tradycji zakorzeniony jest zwyczaj wróżenia w andrzejkowy wieczór, a Anglosasi wróżą sobie także w czasie święta Halloween. Warto wiedzieć, że z Halloween związane są nie tylko upiorne kostiumy i wydrążone dynie, ale także wróżby przewidujące przyszłość. Poznaj popularne halloweenowe wróżby! Rogale marcińskie: jak zrobić? Przepis na rogale świętomarcińskie Rogale marcińskie: jak zrobić? Przepis na rogale świętomarcińskie Rogale świętomarcińskie, tradycyjne wypieki przygotowywane na 11 listopada – czyli na dzień świętego Marcina – są przepyszne i choć pochodzą z Wielkopolski, zajada się nimi cały kraj. Dawno, dawno temu wyśnił je jeden z poznańskich piekarzy. Ujrzał on we śnie świętego Marcina jadącego na koniu, podniósł zgubioną przez jego konia podkowę i postanowił, że będzie piekł ciasto w takim kształcie. Jak się piecze rogale marcińskie? Jak dopasować plecak do potrzeb? Jak dopasować plecak do potrzeb? Plecak jest najlepszym towarzyszem podróży, idealnie sprawdza się podczas wakacji i wycieczek. Bez niego nie wyobrażają sobie życie także surwiwalowcy i prepersi. Jednak musimy plecak starannie dobrać do naszych potrzeb, możliwości, a także płci!

Zobacz też

SEN O KWIATACH SENNIK. Co oznaczają sny o kwiatkach? Co się wydarzy, gdy śnią mi się kwiaty? SEN O KWIATACH SENNIK. Co oznaczają sny o kwiatkach? Co się wydarzy, gdy śnią mi się kwiaty? Sny o kwiatach są jednoznaczne.  Co oznacza jak śnią mi się kwiaty? Właściwie wszystkie zwiastują powodzenie w miłości i interesach, długie życie, udaną karierę zawodową i miłych przyjaciół. Tylko sny o różach i wrzosach mają również ciemną stronę! Dowiedz się, co mówią sny o kwiatach Jak zbudować karmnik dla ptaków? Jak samodzielnie zrobić karmnik? [VIDEO] Jak zbudować karmnik dla ptaków? Jak samodzielnie zrobić karmnik? [VIDEO] Karmnik dla ptaków można zrobić z butelki, drewnianych deseczek lub kartonu. Sposobów na samodzielne wykonanie karmnika dla ptaków jest wiele. Najważniejsze, by znalazło się tam miejsce na pokarm. Podpowiadamy, jak zrobić ptasią stołówkę CZUJNIK TLENKU WĘGLA. Gdzie zamontować czujnik tlenku węgla? CZUJNIK TLENKU WĘGLA. Gdzie zamontować czujnik tlenku węgla? Czujnik tlenku węgla powinien znajdować się w pomieszczeniu, w którym znajduje się źródło spalin. W opakowaniu każdego czujnika powinna być instrukcja obsługi i montażu urządzenia. Zatem najlepiej zapoznać się z treścią i dokładnie stosować się do wskazówek! Ale są ogólne zasady, które warto wziąć pod uwagę. Gdzie zamontować czujnik tlenku węgla? Gdzie montować czujniki czadu? Jak się ustrzec zatrucia tlenkiem węgla? Gdzie montować czujniki czadu? Jak się ustrzec zatrucia tlenkiem węgla? O zaczadzeniu jako przyczynie śmierci szczególnie często słyszymy w zimie. Dzieje się tak dlatego, że w zimie nie wietrzymy mieszkań albo domów ze względu na niskie temperatury na zewnątrz. Czujnik czadu nie zlikwiduje problemu, ale może ostrzec przed śmiertelnym zagrożeniem.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!