Dlaczego pół grzejnika nie grzeje? Jak odpowietrzyć grzejnik?

Dlaczego tylko połowa kaloryfera jest ciepła, a druga, górna - zimna? Jeśli kaloryfer grzeje nierównomiernie, najprawdopodobniej do instalacji C.O. dostało się powietrze. Jak się go pozbyć? Mamy na to sposób.
Zdjęcie z artykułu: Dlaczego pół grzejnika nie grzeje? Jak odpowietrzyć grzejnik?
Dlaczego dół grzejnika nie grzeje? Jak odpowietrzyć grzejnik?źródło:Thinkstockphotos.com/Alex Raths

Dlaczego pół grzejnika nie grzeje?

Powietrze w instalacji centralnego ogrzewania, które odpowiada za to, że tylko pół kaloryfera grzeje, a drugie, górne pół jest zimne, może się dostać do systemu z kilku powodów:

  • może się tam dostać wraz z wodą wodociągową, bez względu czy pobieramy wodę z sieci, czy z własnego ujęcia
  • może przeniknąć przez ścianki rur, zwłaszcza gdy są zrobione z polietylenu czy polibutylenu
  • może się dostać podczas prac konserwacyjnych, gdy instalacja grzewcza jest napełniana zbyt szybko.

.. Odpowietrzanie grzejnika na wideo: 2. odcinek Qba vlog!

Aby zaradzić temu, że tylko pół kaloryfera grzeje, musimy odpowietrzyć grzejnik. Przed odpowietrzaniem wyłączamy kocioł i pompę obiegową instalacji. Głowicę termostatyczną grzejnika ustawiamy w pozycji zamkniętej. Następnie otwieramy odpowietrznik specjalnym kluczem lub śrubokrętem, tak aby nagromadzone powietrze mogło wydostać się na zewnątrz. Odpowietrzanie grzejnika kończymy, gdy z otworu zacznie wypływać woda. Na koniec wycieramy odpowietrznik.

.. Więcej praktycznych porad

 

Redakcja 21/12/2015

Podobne

Rogale marcińskie: jak zrobić? Przepis na rogale świętomarcińskie Rogale marcińskie: jak zrobić? Przepis na rogale świętomarcińskie Rogale świętomarcińskie, tradycyjne wypieki przygotowywane na 11 listopada – czyli na dzień świętego Marcina – są przepyszne i choć pochodzą z Wielkopolski, zajada się nimi cały kraj. Dawno, dawno temu wyśnił je jeden z poznańskich piekarzy. Ujrzał on we śnie świętego Marcina jadącego na koniu, podniósł zgubioną przez jego konia podkowę i postanowił, że będzie piekł ciasto w takim kształcie. Jak się piecze rogale marcińskie? Halloween: Laboratorium Frankensteina w Ząbkowicach Śląskich Halloween: Laboratorium Frankensteina w Ząbkowicach Śląskich Ząbkowice Śląskie jak mało które miasto owiane jest aurą grozy i tajemniczości. Przed wojną nosiło nazwę Frankenstein i to tu powstało jedyne dziś na świecie Laboratorium Frankensteina. Dowiedz się, co łączy Frankensteina z Ząbkowicami. A najlepiej wybierz się do Ząbkowic na (pełen grozy) weekend! Pomysły na Halloween - Muzeum Horroru w Wojnowicach Pomysły na Halloween - Muzeum Horroru w Wojnowicach Pierwsze i jak dotąd jedyne w Polsce Muzeum Horroru w Wojnowicach ma już trzy lata! Urządzono je w starych pałacowych wnętrzach z początku XIX wieku. To idealne miejsce na weekendową wycieczkę w listopadzie. Wróżby, przesądy na Halloween: Jakie są? Wróżby, przesądy na Halloween: Jakie są? W naszej tradycji zakorzeniony jest zwyczaj wróżenia w andrzejkowy wieczór, a Anglosasi wróżą sobie także w czasie święta Halloween. Warto wiedzieć, że z Halloween związane są nie tylko upiorne kostiumy i wydrążone dynie, ale także wróżby przewidujące przyszłość. Poznaj popularne halloweenowe wróżby!

Zobacz też

Serial Sala operacyjna. Prawdziwe operacje po raz pierwszy w polskiej telewizji i na fokus.tv Serial Sala operacyjna. Prawdziwe operacje po raz pierwszy w polskiej telewizji i na fokus.tv Z kamerą telewizyjną w prawdziwej sali operacyjnej? We współczesnej telewizji wszystko jest możliwe! Również prawdziwe operacje na ekranie! FOKUS TV i fokus.tv zapraszają na serial dokumentalny „Sala operacyjna" w którym pokażemy autentyczne operacje, prawdziwych pacjentów i prawdziwych lekarzy. Pradawne Archiwum X - pismo Inków wciąż kryje przed badaczami tajemnice. Czy twórcom programu uda się je rozwikłać? Pradawne Archiwum X - pismo Inków wciąż kryje przed badaczami tajemnice. Czy twórcom programu uda się je rozwikłać? Pismo Inków nazywane „pismem węzełkowym” rozszyfrowane zostało tylko częściowo i wciąż jest przedmiotem intensywnych badań naukowych. FOKUS TV zaprasza na kolejny odcinek programu z serii „Pradawne Archiwum X", którego twórcy mierzą się najbardziej intrygującymi zagadkami ludzkości, podejmując próbę odpowiedzi na związane z nim pytania, które wciąż pozostają bez odpowiedzi. Megalotnisko w Dubaju - jak działa? Megalotnisko w Dubaju - jak działa? Lotnisko w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w pełni zasługuje na określenie „mega". Jest to dziś największe lotnisko świata, które rocznie obsługuje gigantyczny ruch. Przewija się przez nie 57 milionów pasażerów i 344 tysiące lotów rocznie, obsługiwanych przez 60 tysięcy pracowników. Sprawdźcie, jak działa ta gigantyczna machina! Zapraszamy na nowy program FOKUS TV! Tuż przed tragedią - ostatnie chwile przed największymi katastrofami i najtragiczniejszymi zdarzeniami współczesności Tuż przed tragedią - ostatnie chwile przed największymi katastrofami i najtragiczniejszymi zdarzeniami współczesności Katastrofy i tragiczne wydarzenia najczęściej nie są dziełem przypadku. Stanowią konsekwencję łańcucha zdarzeń, z których jedne pociągają drugie. Zapraszamy na nowy program FOKUS TV, którego twórcy przedstawiają przyczyny i ostatnie chwile poprzedzające największe katastrofy i najtragiczniejsze zdarzenia współczesności.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!