Dlaczego pół grzejnika nie grzeje? Jak odpowietrzyć grzejnik?

Dlaczego tylko połowa kaloryfera jest ciepła, a druga, górna - zimna? Jeśli kaloryfer grzeje nierównomiernie, najprawdopodobniej do instalacji C.O. dostało się powietrze. Jak się go pozbyć? Mamy na to sposób.
Zdjęcie z artykułu: Dlaczego pół grzejnika nie grzeje? Jak odpowietrzyć grzejnik?
Dlaczego dół grzejnika nie grzeje? Jak odpowietrzyć grzejnik?źródło:Thinkstockphotos.com/Alex Raths

Dlaczego pół grzejnika nie grzeje?

Powietrze w instalacji centralnego ogrzewania, które odpowiada za to, że tylko pół kaloryfera grzeje, a drugie, górne pół jest zimne, może się dostać do systemu z kilku powodów:

  • może się tam dostać wraz z wodą wodociągową, bez względu czy pobieramy wodę z sieci, czy z własnego ujęcia
  • może przeniknąć przez ścianki rur, zwłaszcza gdy są zrobione z polietylenu czy polibutylenu
  • może się dostać podczas prac konserwacyjnych, gdy instalacja grzewcza jest napełniana zbyt szybko.

.. Odpowietrzanie grzejnika na wideo: 2. odcinek Qba vlog!

Aby zaradzić temu, że tylko pół kaloryfera grzeje, musimy odpowietrzyć grzejnik. Przed odpowietrzaniem wyłączamy kocioł i pompę obiegową instalacji. Głowicę termostatyczną grzejnika ustawiamy w pozycji zamkniętej. Następnie otwieramy odpowietrznik specjalnym kluczem lub śrubokrętem, tak aby nagromadzone powietrze mogło wydostać się na zewnątrz. Odpowietrzanie grzejnika kończymy, gdy z otworu zacznie wypływać woda. Na koniec wycieramy odpowietrznik.

.. Więcej praktycznych porad

 

Redakcja 21/12/2015

Podobne

Halloween: Laboratorium Frankensteina w Ząbkowicach Śląskich Halloween: Laboratorium Frankensteina w Ząbkowicach Śląskich Ząbkowice Śląskie jak mało które miasto owiane jest aurą grozy i tajemniczości. Przed wojną nosiło nazwę Frankenstein i to tu powstało jedyne dziś na świecie Laboratorium Frankensteina. Dowiedz się, co łączy Frankensteina z Ząbkowicami. A najlepiej wybierz się do Ząbkowic na (pełen grozy) weekend! Wróżby, przesądy na Halloween: Jakie są? Wróżby, przesądy na Halloween: Jakie są? W naszej tradycji zakorzeniony jest zwyczaj wróżenia w andrzejkowy wieczór, a Anglosasi wróżą sobie także w czasie święta Halloween. Warto wiedzieć, że z Halloween związane są nie tylko upiorne kostiumy i wydrążone dynie, ale także wróżby przewidujące przyszłość. Poznaj popularne halloweenowe wróżby! Rogale marcińskie: jak zrobić? Przepis na rogale świętomarcińskie Rogale marcińskie: jak zrobić? Przepis na rogale świętomarcińskie Rogale świętomarcińskie, tradycyjne wypieki przygotowywane na 11 listopada – czyli na dzień świętego Marcina – są przepyszne i choć pochodzą z Wielkopolski, zajada się nimi cały kraj. Dawno, dawno temu wyśnił je jeden z poznańskich piekarzy. Ujrzał on we śnie świętego Marcina jadącego na koniu, podniósł zgubioną przez jego konia podkowę i postanowił, że będzie piekł ciasto w takim kształcie. Jak się piecze rogale marcińskie? Jak dopasować plecak do potrzeb? Jak dopasować plecak do potrzeb? Plecak jest najlepszym towarzyszem podróży, idealnie sprawdza się podczas wakacji i wycieczek. Bez niego nie wyobrażają sobie życie także surwiwalowcy i prepersi. Jednak musimy plecak starannie dobrać do naszych potrzeb, możliwości, a także płci!

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!