Dietrich i Garbo – anioł i boska – film dokumentalny o dwóch wielkich ikonach kina

Zjawiskowe, fenomenalne, święte! Marlena Dietrich i Greta Garbo. Te dwa nazwiska znają nie tylko miłośnicy kina. „Dietrich i Garbo – anioł i boska" – film dokumentalny poświęcony tym dwóm wielkim aktorkom zestawia ich sylwetki, czyni porównania, kreśli portrety i opowiada o rywalizacji dwóch wielkich gwiazd. Pozycja obowiązkowa!Czym się różniły? Co zadecydowało o sukcesie Dietrich, a co w Garbo najbardziej fascynowało jej wielbicieli? Czego sobie zazdrościły? Uwielbiały się i podziwiały, a może nienawidziły? Czy wielbiciel kina możne kochać jednocześnie obydwie, a może miłość do jednej wyklucza uczucie do drugiej?

Czy film zestawiający ze sobą te dwie wielkie gwiazdy kina zdoła odpowiedzieć na te pytania? Czy można poddać analizie i opisać charyzmę tych dwóch kobiet, która już od wieku przyciąga do kin miliony wielbicieli ich talentu, urody i klasy?

Redakcja 06/03/2015

Zobacz też

Geronimo: Amerykańska legenda. Film z Hackmanem, Damonem i Duvallem Geronimo: Amerykańska legenda. Film z Hackmanem, Damonem i Duvallem Geronimo – legendarny przywódca Apaczów, który nigdy nie został pokonany w walce. Wydaje wojnę Stanom Zjednoczonym, aby zachować tożsamość i ziemię swoich przodków. Gra o Afganistan – kraj zagrażający Imperium Gra o Afganistan – kraj zagrażający Imperium Historia interwencji wielkich mocarstw w Afganistanie sięga XIX wieku. Brytyjczycy, Rosjanie i Amerykanie dokonywali wielokrotnie inwazji na ten znajdujący się w Azji Środkowej kraj. Rory Stewart – znany brytyjski dyplomata, polityk, pisarz i dokumentalista przeniesie nas w tamte niezwykłe czasy. Tam i z powrotem – polski film inspirowany prawdziwą historią Tam i z powrotem – polski film inspirowany prawdziwą historią Film „Tam i z powrotem” inspirowany jest prawdziwą historią napadu na bank, który miał miejsce w Polsce, w latach 60. Dwaj mężczyźni postanawiają zdobyć pieniądze, aby kupić paszporty i uciec z Polski. W rolach głównych zobaczymy Janusza Gajosa, Jana Frycza, Edytę Olszówkę i Olafa Lubaszenko. Tajemnice bliźniąt syjamskich. Skąd się biorą? Czym są złączone? Kiedy można je rozdzielić? WIDEO Tajemnice bliźniąt syjamskich. Skąd się biorą? Czym są złączone? Kiedy można je rozdzielić? WIDEO Bliźnięta syjamskie, nazywane również zroślakami, rodzą się raz na 50–100 tys. porodów. Takich ciąży jest więcej, ale większość kończy się poronieniem w pierwszym okresie. Wiele zroślaków przychodzi na świat martwych – szacuje się, że co najmniej połowa z nich (a w świetle niektórych opracowań nawet 86 proc.). Z kolei te, które się rodzą, są pod wieloma względami niezwykłe...

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!