Dariusz Szpakowski – kim jest? [KARIERA RODZINA]

Dariusz Szpakowski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych komentatorów sportowych w Polsce. Ma swoich wielkich zwolenników jak i zagorzałych przeciwników, jednak potrafi budować napięcie jak mało kto. Sam Włodzimierz Szaranowicz - odnosząc się do jego tubalnego głosu - mawia że Dariusza Szpakowskiego najpierw słychać, a dopiero dużo później widać.

Znany jest przede wszystkim z żywiołowego komentowania piłki nożnej, sam jednak uważa się za specjalistę od hokeja. Podczas swojej niezwykle długiej i bujnej kariery komentował również kolarstwo, a nawet wioślarstwo. Jedni nie są w stanie znieść jego już od lat niereformowalnego przekręcania nazwisk sportowców, inni kochają go za krzyki, emocje i pełne zaangażowanie w wydarzenia na boisku.

Dariusz Szpakowski - gwiazda telewizji po AWF

Dariusz Szpakowski urodził się w 1951 roku w Warszawie i tam tez ukończył XVIII Liceum im. Jana Zamoyskiego. Podobnie jak inne dzieci z podwórka od zawsze interesował się sportem, a sportowcy traktował niczym herosów. Często wyłączał dźwięk w telewizorze, by na własną rękę komentować wydarzenie sportowe, którego akurat był świadkiem. Ukończył warszawską Akademię Wychowania Fizycznego, grał również w młodzieżowej drużynie Legii Warszawa w koszykówkę, jednak ostatecznie postanowił się zająć dziennikarstwem sportowym.

Pracę rozpoczął w 1976 roku w Polskim Radiu gdzie prowadził m.in. Kronikę Sportową, by w 1983 roku przejść do Telewizji Polskiej i podjąć się karkołomnego zadania - zastąpienia legendy telewizji, Jana Ciszewskiego. Od tego czasu niezmiennie związany jest  z telewizją publiczną, w której regularnie komentuje najważniejsze wydarzenia sportowe - przede wszystkim piłkę nożną, ale również hokeja czy lekką atletykę. W 2002 roku Janusz Basałaj odsunął go na dwa lata od komentowania sportu, Szpakowski jednak się nie poddał i wrócił do telewizji z przytupem. Wielokrotnie komentował Mistrzostwa Świata i Europy w piłce nożnej, a także zimowe i letnie Igrzyska Olimpijskie.

Małżonką Dariusza Szpakowskiego jest Grażyna Strachota, polska aktorka teatralna, musicalowa i filmowa. Minęli się w charakteryzatorni w Telewizji Polskiej i od tego czasu są sobą niezmiennie zafascynowani. Mają dwie córki - Julię (ur. 1993) oraz Gabrielę (ur. 1999).

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Co trzeba wiedzieć na temat badania alkomatem? Czy można oszukać alkomat? Co trzeba wiedzieć na temat badania alkomatem? Czy można oszukać alkomat? Badanie alkomatem niepokoi każdego kontrolowanego kierowcę. Nic dziwnego, bo jego wynik nie zawsze jest prawdziwy i czasami mimo, iż nie piliśmy alkoholu dłużej niż dobę, na wyświetlaczu wcale nie pojawia się wyczekiwane 0.00. Co może wpłynąć na wynik alkotestu? Czy alkomat da się oszukać? Kiedy warto zmienić OFE? W jaki sposób dokonać zmiany OFE? Kiedy warto zmienić OFE? W jaki sposób dokonać zmiany OFE? Kiedy warto zmienić OFE? W jaki sposób dokonać zmiany OFE? Dla osób urodzonych po 31 grudnia 1968 roku, uczestnictwo w II filarze emerytalnym jest obowiązkowe, jednak wybór funduszu emerytalnego, w którym chcemy kumulować swoje aktywa należy do nas. Co zrobić, aby dokonać zmiany funduszu emerytalnego, z którego nie jesteśmy zadowoleni? Kiedy naprawdę warto zmienić OFE? Jaki OFE zapewni ci największą emeryturę? Jak dobrze wybrać OFE? Jaki OFE zapewni ci największą emeryturę? Jak dobrze wybrać OFE? Przynależność do OFE, a więc drugiego filaru emerytalnego jest obowiązkowa dla wszystkich urodzonych po 31 grudnia 1968 roku, a jednak co roku, 400 tysięcy osób powierza swoją emeryturę w ręce przypadku. Zobacz, jak najlepiej wybrać fundusz emerytalny! Kim jest Krystian Wieczorek, najpiękniejszy mężczyzna według czytelniczek Vivy? Kim jest Krystian Wieczorek, najpiękniejszy mężczyzna według czytelniczek Vivy? Krystian Wieczorek 11 lutego 2013 roku został uznany najpiękniejszym mężczyzną według czytelników Vivy. Aktor, który najbardziej znany jest z serialu „M jak miłość”, nie miał łatwej drogi do sławy. Sam opowiada, że skończył podstawówkę z zachowaniem najniższym z możliwych.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!