Dakarskie zapasy – historia Ndeye Ndiaye Tyson, najpopularniejszej managerki tego sportu w Zachodniej Afryce

Mieszkająca w Senegalu pani Ndeye Ndiaye Tyson jest analfabetką, jednak po kraju przemieszcza się ogromną Hondą z szoferem, w towarzystwie asystenta, a wśród swoich rodaków cieszy się podziwem i szacunkiem. Kim jest, czym się zajmuje i dzięki czemu zjednała sobie sympatię Senegalczyków?
Pani Tyson jest analfabetką, ale w Senegalu słyszał o niej każdy – jest bowiem słynną promotorką i menadżerką zapasów oraz pierwszą w tej branży kobietą. Stała się wzorem do naśladowania dla wielu Senegalczyków, a gdziekolwiek się pojawia, wzbudza uznanie i respekt.

A kim są Modou i Thiam? To dwóch młodych Senegalczyków, którzy dzięki zapasom chcą zmienić swoje życie. Każdy z nich ma nadzieję, że pewnego dnia zostanie zauważony przez sławną promotorkę, stanie się mistrzem zapasów i wygra lepsze życie. Pod koniec zbliżającego się sezonu zapaśniczego pani Ndeye Ndiaye Tyson wybierze jednego z nich i zorganizuje mu wielką walkę.

Film „Dakarskie zapasy" zabiera widza w kolorową podróż, prowokującą do refleksji nad ludzką kondycją w społeczeństwie, którego jednostki zmuszone są do ciągłej walki. Afryka zwykle kojarzy się nam z obrazami nędzy. Film pokazuje, że dla afrykańskiej ludności jest nadzieja, istnieje alternatywa dla nielegalnej imigracji, a w Afryce można odnieść sukces – i to nie tylko w Senegalu.

Redakcja 29/01/2015

Zobacz też

Sześciolatki do szkół? O co chodzi w akcji "Ratuj maluchy i starsze dzieci też" i co mają z nią wspólnego Marcin Dorociński i Aneta Zając? Sześciolatki do szkół? O co chodzi w akcji "Ratuj maluchy i starsze dzieci też" i co mają z nią wspólnego Marcin Dorociński i Aneta Zając? Większość rodziców nie chce, aby ich sześcioletnie dzieci musiały obowiązkowo iść do szkoły. Mają poparcie psychologów, którzy uważają, że dzieci w tym wieku nie są jeszcze emocjonalnie dojrzałe, by rozpocząć naukę w szkole -  i przeciwko sobie minister edukacji i reformę. Ruszyła akcja "Ratuj maluchy" zorganizowana przez Stowarzyszenie i Fundację  Rzecznika Praw Rodziców i wspierana przez znanych rodziców  m.in.  Anetę Zając, Dariusza Basińskiego, Jacka Borusińskiego, Marcina Dorocińskiego i Mariusza Jakusa.  Wydłużony urlop macierzyński i rodzicielski, nowe przepisy w kodeksie pracy - jakie zmiany? Wydłużony urlop macierzyński i rodzicielski, nowe przepisy w kodeksie pracy - jakie zmiany? Na wrzesień 2013 r. planowane jest wprowadzenie nowych przepisów dających możliwość wydłużenia urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego. Dowiedz się, jakie zmiany szykują się w kodeksie pracy! Wybuchł pożar. Jak zachować się w razie pożaru? Co robić, gdy pali się dom? Wybuchł pożar. Jak zachować się w razie pożaru? Co robić, gdy pali się dom? Nigdy nie wiadomo, kiedy znajdziemy się w sytuacji zagrożenia pożarowego. Pożar, duży czy mały, zawsze wywołuje panikę, a wtedy często zapominamy lub nie wiemy, jak należy się zachować. Co robić, gdy wybuchnie pożar? Jak się zachować, jeśli pali się dom? Jakie są najbardziej wartościowe marki motoryzacyjne świata? Jakie są najbardziej wartościowe marki motoryzacyjne świata? Toyota ciesząca się dużą popularnością wśród konsumentów na całym świecie, po raz kolejny została uznana najbardziej wartościową marką motoryzacyjną. Co wpłynęło na taki sukces? Jakie inne marki pozostawiła w tyle japońska firma? Jakie firmy motoryzacyjne mają największą wartość?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!