Czym się różni KSW od MMA?

Gale KSW biją w Polsce rekordy popularności. Przy okazji pojawia się jednak wiele nieporozumień. Czy KSW i MMA to to samo? A jeżeli nie, to czym się różnią? Wyjaśniamy wątpliwości.

Czym róźni się MMA od KSW? To tak jakby zapytać jaka jest różnica między boksem zawodowym a federacją WBC.

MMA to dyscyplina sportu (Mixed Martial Arts, czyli mieszane sztuki walki), a KSW, czyli Konfrontacja Sztuk Walki, to polska federacja, która organizuje gale, podczas których kibice oglądać mogą walki toczone właśnie zgodnie z zasadami MMA. Powstała w 2004 roku, a jej współwłaścicielami są dwaj promotorzy - Maciej Kawulski i Martin Lewandowski. Zorganizowali już 17 gal (ostatnia odbyła się 26 listopada w Łodzi), a rekordy popularności zaczęli bić, kiedy udało im się podpisać kontrakt z byłym najsilniejszym człowiekiem na świecie i celebrytą Mariuszem Pudzianowskim.

Różnica więc jest prosta - MMA to sport walki, a KSW to federacja organizująca gale w formule MMA. Najsłynniejszym odpowiednikiem KSW jest amerykańska federacja UFC - najbardziej ceniona i popularna federacja MMA na świecie.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 26/11/2011

Zobacz też

CZARCIA GÓRKA - co to jest i gdzie się znajduje? CZARCIA GÓRKA - co to jest i gdzie się znajduje? Mają Amerykanie Trójkąt Bermudzki, zwany również Diabelskim, ale oni są bogaci – stać ich na to. Nas wprawdzie na cały trójkąt na razie nie stać, ale mamy za to Czarcią Górkę. Odkryto ją niedawno i całkiem przypadkowo, toteż w starych przewodnikach nie ma o niej ani słowa.  CZARCIA GÓRKA - co to jest i gdzie się znajduje? Jak karmić świnkę morską? Ulubione pokarmy świnek morskich Jak karmić świnkę morską? Ulubione pokarmy świnek morskich Każda świnka morska ma określone potrzeby żywieniowe i swoje „smaki”. Przy karmieniu świnki morskiej nie można zapominać o suchej karmie, wodzie, owocach i warzywach. Hodowca powinien dostarczać jej zróżnicowane posiłki i dbając o jej dietę, zapewnić zdrowie i dobre samopoczucie. Co jeszcze należy wiedzieć o jadłospisie świnki morskiej? Kim jest MAŁGORZATA OHME, prowadząca program "Życie od kuchni"? Kim jest MAŁGORZATA OHME, prowadząca program "Życie od kuchni"? Pisarka, redaktor naczelna, przyjaciółka gwiazd – każde z tych definicji pasuje do najpopularniejszej polskiej psycholog, Małgorzaty Ohme. Jednak, mimo iż jej nazwisko jest znane szerszej opinii, niewiele osób wie, że swoją sławę Ohme zawdzięcza nie tylko domniemanemu romansowi ze znanym dziennikarzem. Kim jest Małgorzata Ohme? Kim jest Warren Buffett, trzeci najbogatszy człowiek na świecie wg magazynu Forbes? Kim jest Warren Buffett, trzeci najbogatszy człowiek na świecie wg magazynu Forbes? Majątek Warrena Buffetta oszacowany została na 44 mld dolarów, co daje trzecią, po Carlosie Slim Helu i Billu Gates'ie, pozycję na liście najbogatszych ludzi świata według magazynu Forbes. Kim jest amerykański miliarder? Jak osiągnął sukces?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!