Czym jest napęd hybrydowy? Co to jest napęd hybrydowy?

Eksperci wieszczą wyczerpanie się światowych zasobów ropy już za niecałe 50 lat. Czy lekarstwem na kurczące się zasoby tego surowca, będą samochody z napędem hybrydowym? Czy połączenie silnika spalinowego i elektrycznego stanowi krok ku przyszłości? Napęd hybrydowy - czym jest?

Szalejące ceny ropy, do tego zatrute środowisko i niepewna sytuacja w krajach arabskich, które są największym eksporterem ropy na świecie, sprawia, że kierowcy drżą o swój portfel przy kolejnej wizycie na stacji benzynowej. Część ekspertów jest zdania, że przyszłością są samochody z bardzo oszczędnym- napędem hybrydowym.

Co to jest napęd hybrydowy?

Napęd hybrydowy to połączenie silnika spalinowego z elektrycznym. Takie połączenie pozwala znacząco zmniejszyć emisje spalin, a zarazem ograniczyć zużycie tradycyjnego paliwa. Kierowca w samochodzie z napędem hybrydowym (jeśli jest taka potrzeba), może sam wybrać, czy w danej chwili, chce jechać na samym prądzie, na samym paliwie, albo na obydwu naraz. Silniki z hybrydowym układem napędowym są bardzo oszczędne i emitują mniej szkodliwych spalin, ale niestety jeszcze bardzo drogie. Ale jak zauważają eksperci, samochody z silnikiem hybrydowym powinny tanieć i to do nich należy przyszłość.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!