Czy wiesz, dlaczego KOBIETY ŻYJĄ DŁUŻEJ niż mężczyźni?

Najdłużej żyją w Polsce mężatki z wyższym wykształceniem i kobiety mieszkające na wsi. Tak wynika z najnowszych badań polskich antropologów. Z czego to wynika?

Według przewidywań naukowców z Zakładu Antropologii PAN, Polka, która urodziła się w 2009 roku będzie statystycznie żyła 80 lat. Polak – 72.

Dlaczego kobiety żyją dłużej niż mężczyźni?

Jak wyjaśnia dr hab. Halina Kołodziej, kobiety są genetycznie uprzywilejowane. Może to wynikać z zawartości estrogenu w kobiecej krwi. Estrogen stanowi czynnik ochronny przed chorobami układu krążenia.

Kolejne czynniki wpływające na długość życia to miejsce zamieszkania, wykształcenie i... stan cywilny. Kobiety żyjące na wsi żyją dłużej od tych w mieście – średnio o 2 miesiące.

Wykształcone osoby mają przewagę, bo ich styl życia jest przeważnie zdrowszy. Częściej uprawiają sport i stosują zdrowe diety.

Wiesz, że na długość życia wpływa to, czy jesteś w związku?

Okazuje się, że ryzyko zgonu jest większe w przypadku osób samotnych. Ludzie w związkach dbają bowiem o siebie nawzajem.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 25/10/2011

Zobacz też

Jak naturalnymi metodami wzmocnić potencję? Jak naturalnymi metodami wzmocnić potencję? Te metody znane były od lat, w czasach, kiedy nikomu nawet viagra się nie śniła. Dziś te proste sposoby na lepszą potencję przeżywają renesans. Niektóre z nich podobno są bardzo skuteczne. Możesz się o tym przekonać...wskakując pod prysznic. ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA – czyli na jak duży kredyt hipoteczny mogę liczyć? RANKING - grudzień 2011 ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA – czyli na jak duży kredyt hipoteczny mogę liczyć? RANKING - grudzień 2011 Jak duży kredyt hipoteczny może otrzymać trzyosobowa rodzina mieszkająca w mieście powyżej 100 tys. mieszkańców, osiągająca łączny dochód 6000 zł netto, nieposiadająca innych zobowiązań, chcąca zaciągnąć kredyt z okresem spłaty 30 lat? Zapraszamy do zapoznania się z wynikami rankingu zdolności kredytowej dla kredytów złotówkowych i kredytów w euro (stan na grudzień 2011). Czy zwrot VAT ZA MATERIAŁY BUDOWLANE można uzyskać budując DOM ZA GRANICĄ? Czy zwrot VAT ZA MATERIAŁY BUDOWLANE można uzyskać budując DOM ZA GRANICĄ? Budujesz dom za granicą, albo odwrotnie, budujesz dom w Polsce, ale mieszkasz na stałe za granicą. Czy w takiej sytuacji masz prawo do zwrotu VAT ZA MATERIAŁY BUDOWLANE? Mówimy, jakie warunki trzeba spełnić, aby odzyskać część wydanych pieniędzy? KREDYT HIPOTECZNY w 2012 roku - dlaczego będzie trudniej go dostać? KREDYT HIPOTECZNY w 2012 roku - dlaczego będzie trudniej go dostać? Udzielanie kredytów hipotecznych w roku 2011 banki ograniczały wszelkiego rodzaju obwarowaniami i środkami ostrożnościowymi. W tym miejscu warto wymienić przede wszystkim Rekomendację S oraz nową Ustawę o kredycie konsumenckim, ograniczenia w rządowym programie „Rodzina na Swoim”, a finalnie wycofywanie się banków z udzielania kredytów walutowych. Sprawdź, dlaczego w nadchodzącym, nowym 2012 roku o kredyt hipoteczny będzie jeszcze trudniej.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!