Czy warto kupić samochód sprowadzony z Zachodu?

Zakup auta sprowadzonego ma zarówno wady, jak i zalety. Samochody jeżdżące po zachodnich drogach są często w lepszym stanie niż te użytkowane w Polsce. Warto jednak pamiętać, że im więcej pośredników, tym większe ryzyko, że coś z historii auta zostało zatajone.

Na Zachodzie lepsze drogi, lepszy serwis...

Sprzedawcy aut sprowadzanych podkreślają zazwyczaj to, że auto było użytkowane w "lepszych warunkach" niż miałoby w Polsce. I faktycznie. Polskie dziury, srogie zimy, sól sypana na drogi - w wielu europejskich państwach te czynniki są właściwie nieznane. Do tego trzeba jeszcze podkreślić, że w Polsce przeglądy rejestracyjne nadal są często formalnością. W Niemczech, Austrii, nawet w Czechach diagności dużo rzadziej przymykają oko na usterki, zmuszając kierowców do większej dbałości o sprzęt. Niewątpliwie zupełnie inaczej na Zachodzie działają też serwisy. To co w Polsce często się naprawia, na Zachodzie będzie po prostu wymienione na nową część, razem z całym osprzętem.

Te wszystkie czynniki mogą zachęcać do zakupu auta sprowadzonego. Warto jednak pamiętać, że nie ma róży bez kolców.

Diagnostyka auta sprowadzonego - czy to się opłaca?

Kupując auto w Polsce, zazwyczaj będziemy mieli okazję porozmawiać z jego obecnym właścicielem. W przypadku samochodu sprowadzonego mamy do czynienia zazwyczaj z pośrednikiem - profesjonalistą. Ten owszem, przedstawi nam historię auta, jednak jaką mamy pewność, ze nie została ona specjalnie spreparowana do sprzedaży?

Oczywiście istnieją sposoby sprawdzenia auta. Odczyty komputerów, badania diagnostyczne, oględziny... Dokładne przebadanie samochodu może jednak kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Może się zatem okazać, że taniej będzie kupić auto z polskiego serwisu, ze znanymi usterkami i doprowadzić je do "doskonałości", niż inwestować w nieznany egzemplarz, który w rezultacie może okazać się złomem.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 15/12/2011

Zobacz też

Jak dostać się do Opus Dei? Jak dostać się do Opus Dei? Dzieło Opus Dei oferuje formację chrześcijańską każdemu, kto sobie tego życzy. Marcin Ludwicki z Biura Informacyjnego Prałatury Opus Dei zaznacza jednak, że do dzieła nie przychodzi się, by znaleźć dobrą posadę, ale po to, aby umocnić wiarę a także służyć innym wykonując swoje zwyczajne, obowiązki. Czy różaniec można nosić na ręku? Czy różaniec może być modny? Czy różaniec można nosić na ręku? Czy różaniec może być modny? Kobiety, które chcą być modne i kochają się modlić nie tylko w kościele, ale w pracy, samochodzie, przed zakupami mogą nosić różaniec na rękę. Różni się on od tradycyjnego tym, że jest tylko na jedną dziesiątkę różańca, a nie na pięć. Łatwiej modlić się np. w autobusie, kiedy mamy wolną jedną dłoń. Jak być modną katoliczką? Jak powinny się ubierać religijne kobiety? Jak być modną katoliczką? Jak powinny się ubierać religijne kobiety? Modna katoliczka to kobieta, która dba o swój wygląd i ubiera się zgodnie z wartościami, które wyznaje. Ale to też nie znaczy, że obwiesza się dewocjonaliami, jak zakonnica. - Medalik możemy zdjąć, gdy mamy na szyi np. naszyjnik. Ważniejsze, by żyć z wiarą – wyjaśnia nam Lidia Tkaczyńska, specjalistka od etykiety. PORANNY SEKS. Dlaczego spóźniamy się do pracy? Z powodu porannego seksu? PORANNY SEKS. Dlaczego spóźniamy się do pracy? Z powodu porannego seksu? Czy zdarzyło wam się spóźnić z powodu porannego seksu? Awaria w mieszkaniu, problemy z dzieckiem, jakaś nagła przypadłość, brak komunikacji... To częste wymówki, jakimi usiłujemy wytłumaczyć nasze spóźnienie w pracy. Jednak, jak pokazują badania naukowe, takie usprawiedliwienia to już przeszłość. Dziś nie docieramy na czas do pracy z innych powodów. 

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!