Czy na siłowni powinny być środki dezynfekujące?

Teoretycznie, sprzęt na każdej siłowni powinien być regularnie dezynfekowany. Nie zawsze się tak jednak zdarza. Dodatkowo, kiedy przychodzi tam dużo osób, trudno uniknąć niebezpieczeństwa styczności z bakteriami. Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze miejsca do ćwiczeń?

Higieniczna siłownia - jaka powinna być?

  • W dobrej siłowni powinien znajdować się sprawnie działający i odpowiednio wydajny system wentylacyjny. Warto zwrócić też uwagę na to, czy w łazienkach są prysznice, jak często są czyszczone, oraz jaki jest stan czystości szafek, w których zostawiamy ubrania.

  • Jeśli na ścianie łazienki znajduje się karteczka z podpisami sprzątających osób i godzinami ich działania, to już bardzo dobry znak.

  • Pozytywnym sygnałem jest również to, gdy do dyspozycji gości siłowni są papierowe ręczniki i aerozole antybakteryjne, którymi mogą przetrzeć używany przez kogoś innego sprzęt.

  • Pamiętajmy, aby w siłowni nigdy nie chodzić boso – na podłodze znajduje się mnóstwo bakterii i nawet, jeśli jest regularnie czyszczona, trudno się o nie nie otrzeć.

  • Warto mieć też ze sobą dwa ręczniki. Jeden rozłożymy na ławeczkach do ćwiczeń, aby nie mieć styczności z ewentualnymi bakteriami. Drugiego użyjemy po wyjściu spod prysznica.

  • Musimy też pamiętać, że nie tylko zarazki mogą powodować dolegliwości skórne. Czasem wystarczy, że alergik dotknie lateksowej piłki i okaże się, że właśnie jej powierzchnia może wywołać u niego uczulenie.

  • Wysypkę lub duszności mogą spowodować też detergenty, którymi dezynfekowana jest cała siłownia – dlatego warto zapytać, jakiego preparatu używa się tam do sprzątania.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Operacja Walkiria: historia zamachu na Hitlera. FILM na WIDEO Operacja Walkiria: historia zamachu na Hitlera. FILM na WIDEO Film Operacja Walkiria to historia nieudanego zamachu na Hitlera. przeprowadzonego 20 lipca 1944 roku. Spisek na życie Adolfa Hitlera zawiązali wysocy rangą oficerowie Wermachtu oraz elity władzy pod wodzą Clausa von Stauffenberga. Zamach zakończył się niepowodzeniem, a spiskowcy ponieśli śmierć. Jednak jego historia pokazuje, że Hitler nie miał w Niemczech wyłącznie zwolenników... Megalotnisko w Dubaju sezon 2 - tajemnice lotniska w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Megalotnisko w Dubaju sezon 2 - tajemnice lotniska w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Megalotnisko w Dubaju ma tyle sekretów, tajemnic i jest tak ciekawe, że pierwsza 10-odcinkowa seria nie wyczerpała tematu. Miłośników zaglądania za kulisy, sprawdzania jak wszystko działa, a także wszystkich podróżników, którzy zamierzają lecieć do Zjednoczonych Emiratów Arabskich zapraszamy na 2 sezon serialu dokumentalnego poświęconego największemu lotnisku na świecie. Środa Popielcowa. Najpopularniejsze postanowienia wielkopostne Środa Popielcowa. Najpopularniejsze postanowienia wielkopostne Środa Popielcowa rozpoczyna w Kościele katolickim 40-dniowy okres Wielkiego Postu, czyli przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wielu katolików na czas Wielkiego Postu podejmuje postanowienia, które mają ich przygotować do Wielkanocy. Z czego katolicy rezygnują w Środę Popielcową? Walentynki. Gotowe SMS-y, życzenia i wierszyki dla dziewczyny Walentynki. Gotowe SMS-y, życzenia i wierszyki dla dziewczyny Gotowe walentynkowe SMS-y, życzenia i wierszyki dla dziewczyny – do wyboru, do koloru! Chcesz przesłać w SMS-ie lub na kartce śmieszny walentynkowy wierszyk lub krótkie, ale urocze życzenia? A może w tegoroczne walentynki chcesz wyznać miłość? Mamy znakomite propozycje.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!