Czy można myć samochód podczas mrozu?

Regularne mycie samochodu to element prawidłowej eksploatacji pojazdu. Dzięki usuwaniu zanieczyszczeń z karoserii dbamy o jej dłuższą żywotność. Niezwykle ważne jest mycie auta podczas zimy ze względu na sól, którą są posypywane drogi, ale czy można robić to podczas mrozów?

Na lodowym szlaku 1, odc. 6

Na lodowym szlaku 1, odc. 6
Kraj produkcji: USA Kategoria wiekowa Czas trwania 00:42:13

Samochody w trakcie najzimniejszej pory roku, jaką jest zima, brudzą się najbardziej. Sól osiadająca na środkach transportu jest niezwykle dla nich groźna, gdyż prowadzi do korozji. Pamiętać trzeba, by w miarę możliwości usuwać ją jak najczęściej.

Jak myć samochód zimą?

Niestety podczas ujemnych temperatur zdecydowanie się na myjnię samochodową może być nieprzyjemne w skutkach. Lepiej unikać mycia w myjniach na świeżym powietrzu, gdyż w warunkach zimowych ciężko o osuszenie nadwozia. Zaległa we wszelkich zakamarkach woda skutecznie utrudni życie kierowcy, gdy tylko przyjdzie mróz. Drzwi czy bagażnik nie będą chciały się otworzyć. W zamki nie damy rady włożyć kluczyka, a szarpanie drzwiami spowoduje wyrwanie uszczelek, a nawet zdarcie lakieru.

Mycie przy minusowych temperaturach wskazane jest wyłącznie w zamkniętych, ocieplanych pomieszczeniach. W takich warunkach nadwozie jest w stanie wyschnąć dzięki specjalnym dmuchawom czy po prostu ręcznikom do wycierania. Zaległą w szczelinach wodę można usunąć natomiast za pomocą sprężonego powietrza.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 22/02/2012

Zobacz też

Kim jest BARTŁOMIEJ TOPA, jeden z ciekawszych polskich aktorów? Kim jest BARTŁOMIEJ TOPA, jeden z ciekawszych polskich aktorów? Kiedyś kojarzony głównie z rolą niezbyt rozgarniętego Zenka w serialu „Złotopolscy”, dziś nazywany „jednym z aktorów Smarzowskiego” i kojarzony z mocnymi, trudnymi rolami, takimi jak w filmie "Drogówka". Bartłomiej Topa – aktor przez lata niedoceniany, o którym ostatnio jest głośno. Kim jest? Jakie role ma na swoim koncie Topa? Kim jest mąż Beyonce, Jay-Z? Jak Beyonce i Jay-Z się poznali? Kim jest mąż Beyonce, Jay-Z? Jak Beyonce i Jay-Z się poznali? Beyonce Knowles, znana amerykańska piosenkarka jest szczęśliwą żoną rapera Jay-Z. Gwiazdy połączyła m.in. miłość do muzyki - para nagrała wspólnie kilka piosenek, a ich związek zaczął się właśnie od jednej z nich. Kim jest Jay-Z, mąż Beyonce i tata małej Blue Ivy? Jak ma na imię CÓRKA BEYONCE i Jaya-Z? Z czego zasłynęła dziewczynka? Jak ma na imię CÓRKA BEYONCE i Jaya-Z? Z czego zasłynęła dziewczynka? Córka amerykańskiej piosenkarki Beyonce i rapera Jaya-Z ma dopiero roczek, a już jest sławna niemal na całym świecie - głównie za sprawą znanych rodziców. Do szumu medialnego wokół córki Beyonce przyczyniło się także jej imię, które świeżo upieczeni rodzice chcieli opatentować. Jak ma na imię córeczka Beyonce?  Świetlówki - czy wyrzucać je do kosza? Gdzie można je wyrzucać? Świetlówki - czy wyrzucać je do kosza? Gdzie można je wyrzucać? Tradycyjne żarówki zostały zastąpione przez żarówki energooszczędne, czyli świetlówki kompaktowe. Czy jednak wiemy co z nimi robić po ich zużyciu? Czy zdajemy sobie sprawę, że wyrzucając je do kosza łamiemy prawo, narażamy zdrowie i życie oraz ryzykujemy karę grzywny do 5000 zł?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!